مشروح اخبار


» خبرنگاران حوزه سلامت کهگیلویه تجلیل شدند/اقدام قابل تحسین رییس انجمن خبرنگاران در این مراسمدر مراسمی از خبرنگاران حوزه سلامت کهگیلویه تجلیل به عمل آمد.به گزارش راک نیوز، آیین تجلیل از خبرنگاران با حضور امام جمعه، فرماندار و مسوولان شبکه بهداشت و درمان در دهدشت برگزار شد.

محمدطاهر طیب‌زادگان امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه سلامت شهرستان اظهار داشت: نقد و بررسی حوزه بهداشت و درمان نیازمند نگاه تخصصی و شناخت دقیق از ساختار و استانداردهای ارایه خدمات در بخش‌های مختلف این حوزه است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا متناسب با امکانات موجود در راستای مقابله با این ویروس فراگیر خدمات‌رسانی می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه ابعاد کرونا هنوز در سطح جهان ناشناخته مانده است، افزود: بحران کرونا فراتر از نظام سلامت است همه جوانب زندگی بشر تحت تأثیر این ویروس مرگبار قرار دارد.

طیب‌زادگان همراهی رسانه‌ها در مقابله با کرونا را ضروری خواند و گفت: طی این هفت ماه خبرنگاران شهرستان نسبت به پوشش وسیع خدمات و همکاری در اجرای اقدامات پیشگیرانه همکاری لازم را داشتند.

وی با اشاره به سیر صعودی مبتلایان و قربانیان کرونا ادامه داد: از مرحله قرنطینه به زندگی با کرونا رسیدیم در مرحله پذیرش هستیم پذیرش اما در سطح عمومی به جای قبول واقعیت و رعایت نکات بهداشتی نوعی سهل انگاری تلقی شده است.

طیب‌زادگان تصریح کرد: مصوبه‌هایی برای برخورد با مخلان سلامت مردم در ستاد کرونا شکل گرفته و ابزارهای قانونی لازم دارد.

وی مسؤولیت‌پذیری همگانی در مقابله با کرونا را مهم دانست و گفت: اگر همه خود را در قبال سلامتی خود و جامعه مسؤول بدانند نسبت به رعایت دستورالعمل‌های مقابله با آن همکاری و مشارکت خواهند داشت.

طیب‌زادگان اضافه کرد: این در حالی است که برخی با مقصر جلوه دادن دیگران مسؤولیت خود را فراموش می‌کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با بیان اینکه چشم‌اندازی برای پایان کرونا متصور نیست، گفت: خبرنگاران با تمرکز بر رعایت پروتکل بهداشتی و گوشزد کردن دستورالعمل‌های مقابله با این بیماری مجموعه بهداشت و درمان را یاری کنند.

علیرضا اتابک در این مراسم با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اقدامات مقابله با این بیماری اظهار داشت: همه ما بر اساس رسالتی که بر عهده داریم برای پیشگیری و جلوگیری از شیوع ویروس از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کردیم.

فرماندار کهگیلویه همکاری رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه در راستای مقابله با کرونا را خوب دانست و گفت: همدلی اصحاب رسانه با مسؤولان در این مسیر حائز اهمیت است.

اتابک تصریح کرد: کرونا با وجود همه مشقت‌ها فرهنگ آگاهی، آموزش و تحمل در برابر سختی‌ها را ترویج داد.

وی افزود: در موج اول با استفاده از دستورالعمل‌های حفاظتی و سخت‌گیری در اجرای محدودیت‌ها تا حدودی از گسترش زنجیره کرونا جلوگیری شد اما با پایان یافتن محدودیت‌ها شاهد موج دوم و تسریع در شیوع این بیماری بودیم.

فرماندار کهگیلویه گفت: تلاش همه مسؤولان بر این است با اعمال پروتکل بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا به کنترل بیماری کمک کند همکاری و مشارکت مردم در تحقق این مهم ضرورت دارد.

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز هم در این آیین از خبرنگاران حوزه سلامت شهرستان اظهار داشت: روایت‌گری خبرنگاران به بالندگی و رشد سواد جامعه کمک می‌کند.

امام جمعه دهدشت حرفه خبرنگاری را شریف خواند و با بیان اینکه سواد رسانه‌ای مسؤولان به پیشبرد هر چه بهتر اهداف کمک خواهد کرد،گفت:خبرنگاری در دنیا هنر و یک علم است باید بپذیریم اگر این قشر سواد رسانه‌ای کامل نداشته باشند از بقیه گروه‌ها عقب می‌مانند.

وحدانی‌فر اضافه کرد: هر کجا از خرد جمعی و فرهنگ عمومی استفاده کردیم موفقیت حاصل شد بنابراین مقابله با کرونا نیازمند مشارکت همگانی و احساس مسؤولیت عموم است.

امام جمعه دهدشت با اشاره به اینکه اوایل ورود بیماری با مشارکت جمعی وضعیت مطلوب بود، گفت: امروز دنیا در مقابل کرونا مستاصل شده است.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فرتصریح کرد: کادر درمان در خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند و می‌دانند در دل خطر می‌روند خدمت این قشر برای سلامت جامعه ستودنی است.

وی اضافه کرد: رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی موضوع کرونا ب سمت و سوی نهادینه شدن فرهنگ عمومیمقابله با این بیماری سوق داده شوند.تا زمانی که فرهنگ سازی نشود با هر تلاش کادر درمان موفقیت حاصل نمی‌شود.

در پایان این مراسم از خبرنگاران خبرگزاری‌ها و سایت‌ها با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

خلیل مهرجو مدیر مسؤول پایگاه خبری عصر زاگرس و رییس انجمن خبرنگاران شهرستان کهگیلویه به پاس قدردانی از خدمت جهادی کادر درمان در سنگر مقابله با کرونا  هدیه خود را به نمایندگی از این مجموعه به رئیس شبکه بهداشت و درمان اهدا کرد.تاریخ انتشار : 2 مهر 1399 15:18» اخبار مرتبط:

 • مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کهگیلویه عنوان کرد: خطر در کمین سلامت مردم ...
 • واکنش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه به خبر مبتلا بودن مد ...
 • هفتمین جلسه شورای سلامت شهرستان کهگیلویه برگزار شد
 • اقدامات سپاه کهگیلویه در مقابله با کرونا تشریح شد
 • کمک 3 میلیارد ریالی دکتر عباسی آرند به استان کهگیلویه و بویراحمد برای مقابل ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود