مشروح اخبار


» تقدیر مدیرکل بقاع و اماکن مذهبی سازمان اوقاف از فعالیت های صورت گرفته در بقعه امامزاده سید محمید( ع)شهرستان کهگیلویه

حجت‌الاسلام محمد نوروزپور، مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش بزرگداشت عالم واقف حضرت آیت الله میراحمد تقوی (ره) در جوار بقعه متبرکه امامزاده سید محمود علیه السلام شهرستان کهگیلویه ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام گفت: در شب شهادت کریم اهل بیت امام‌ حسن مجتبی علیه السلام قرار داریم، سه تاریخ هفتم ، بیست و هشتم و سی ام صفر برای شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام نقل شده است ولی آنچه که بین علمای شهر نجف و قم و مراجع عظام تقلید رسم بوده است از ده ها سال قبل، هفتم ماه صفر را قوی تر می دانستند و درس را تعطیل می کردند و برای شهادت امام مجتبی علیه السلام مراسم ویژه می‌گرفتند.
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت : در هفته دفاع مقدس هستیم و جا دارد که در چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس یادی کنیم از امام راحل عظیم الشان، شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی،شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و سید الشهدا مدافع حرم حاج قاسم سلیمانی.
حجت‌الاسلام نوروزپور گفت : ایران اسلامی ما مفتخر است به وجود زراره اهل بیت عصمت و طهارت در سراسر ایران اسلامی،در کشور ما ۸۷۶۷ بقعه متبرکه داریم که از تعداد حدودا ۶۶۰۰ امامزاده و ۳۹ پیامبر که خیلی از آنها برای مردم شناخته شده نمی باشند، مشاهیری، علما، شخصیت های ملی و شهدای شاخص، علمای اعلام که مردم برای آنها حرم و بارگاه درست کرده اند که ما به همه آنها میگوییم بقعه. گروهی از امام زادگان واجب التعظیم قبل از ورود امام رضا علیه السلام و اکثرا بعد از ورود امام رضا (ع) به ایران اسلامی تشریف آورده اند.
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت : بعد از پذیرش دین اسلام توسط مردم ایران، برای اینکه مردم ما با معارف دین و قرآن و اهل بیت علیهم السلام آشنا بشوند،خودشان از امامزادگان دعوت می کردند که برای تبیین معارف قرآن و احکام شریعت نبوی و اسلام ناب محمدی(ص) تشریف بیاورند به ایران.
برای مثال مردم کاشان خدمت امام باقر علیه السلام رسیدند و از امام باقر علیه السلام درخواست کردند که از شما میخواهیم که یک نفر را به منطقه کاشان بفرستید که مردم را با مسائل معارف دین و قرآن آشنا کند. امام باقر علیه السلام فرمودند شما باید تحمل کنید، من فردا به شما جواب میدهم. شب در عالم رویا که حالا خواب امام باقر علیه السلام رویای صادقه است. پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) را در عالم رویا دیدند، فرمودند: فرزندت جناب علی بن باقر علیه السلام را به منطقه کاشان بفرست. ایشان هم به فرزندشان علی بن باقر علیه السلام که یک شخصیت ممتاز علمی و مذهبی بود، دارای کمالات بسیار زیادی بود، فرستادند همراه مردم کاشان آمدند و چند سالی که در آن منطقه بودند به ترویج معارف دین و قرآن پرداختند.
وبعدها که توسط اعمال بنی العباس به شهادت رسیدند بقعه مطهر ایشان با شهدای گرانقدری که در جوار ایشان دفن شده اند در چاهی که هست در حرم حضرت علی بن باقر علیه السلام که مرحوم حضرت آیت الله العظمی سید شهاب الدین مرعشی نجفی (ره) خودشان تشریف برده بودند در آن حرم و درب چاه را برای ایشان باز کرده بودند ، ایشان نقل می فرماید که بدن های مطهر همان جور طیب و تازه و خوش بو ، همان‌طور در آن چاه هست هنوز، مرحوم آیت الله مرعشی گفته بودند این بدن‌ها را ما چه کنیم ایشان می‌فرمایند: هیچ در چاه را ببندید بیش از هزار سال که این بدن‌ها خوش بو و معطر مانده ، بماند تا حضرت حجت (عج) خودشان تشریف بیاورد و تصمیم بگیرند.
حجت‌الاسلام محمد نوروزپور، مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش بزرگداشت عالم واقف حضرت آیت الله میراحمد تقوی (ره) در جوار بقعه متبرکه امامزاده سید محمود علیه السلام شهرستان کهگیلویه از فعالیت های مختلف صورت گرفته در بقعه متبرکه امامزاده سید محمید علیه السلام در شهرستان کهگیلویه تقدیر و تشکر به عمل آوردند.
همایش بزرگداشت عالم واقف مرحوم حضرت آیت آمیر احمد تقوی (ره)با حضور مسئولین مختلف شهرستانی،استانی و کشوری روز پنچ شنبه سوم مهرماه برگزار و همزمان با این بزرگداشت آئین معرفی هیئت امنا بقعه متبرکه امام زاده سید محمود علیه السلام شهرستان کهگیلویه صورت گرفت.


تاریخ انتشار : 4 مهر 1399 11:18» اخبار مرتبط:

 • برگزاری همایش بزرگداشت عالم واقف مرحوم حضرت آیت الله میراحمد تقوی(ره) در شه ...
 • برگزاری مراسم تعویض پرچم بقعه متبرکه امام زاده بی بی حکیمه (س)
 • اجرای ویژه برنامه نسیم انتظار در ۶ بقعه متبرکه شاخص استان کهگیلویه و بویراح ...
 • عزاداری ۲۸ صفر در ۵ بقعه متبرکه کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد
 • مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد:مدیریت فعلی امامزاده سی ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود