مشروح اخبار


» جمع‌آوری 13 میلیارد تومان زکات در کهگیلویه و بویراحمدمدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان زکات جمع‌آوری‌شده از مردم خیر و نیکوکار استان در نیمه نخست امسال 13 میلیارد تومان است.


 قباد مبشری در مصاحبه با صداوسیمای مرکز استان، گفت: یکی از اهداف و برنامه‌های کمیته امداد موضوع زکات و جمع‌آوری آن و استفاده از این ظرفیت برای حل مشکلات محرومان و نیازمندان است.
وی تصریح کرد: پرداخت زکات, عملی عبادی با آثار مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است و احیاء و ترویج فرهنگ زکات به‌عنوان یک سنت الهی، وظیفه همگانی است.  
مبشری بیان کرد: مردم خیر و نکوکار کهگیلویه و بویراحمد در نیمه نخست سال جاری 13 میلیارد تومان زکات واجب و مستحب پرداخت کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه پرداخت زکات در جامعه اسلامی موجب ایجاد عدالت اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی می‌شود و از راه جمع‌آوری زکات می‌توان خدمات بهتری به محرومان ارائه داد، بیان کرد: محل هزینه کرد زکات امور محرومان و نیازمندان ازجمله جهیزیه، کمک‌هزینه تحصیلی، درمان، مسکن، آزادی زندانیان و معیشت نیازمندان و پروژه‌های عمرانی ازجمله مسجد، حسینیه و خانه عالم است.
مبشری گفت: از میزان مبلغ جمع‌آوری‌شده زکات در سال جاری بیش از 9 میلیارد تومان آن در زمینه رفع مشکلات و نیازمندی‌های محرومان و مابقی در زمینه پروژه‌های عمرانی ازجمله مسکن مددجویان، مسجد، خانه عالم و سایر موارد عام‌المنفعه با توجه به نیت پرداخت‌کننده زکات هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه 460 عامل زکات در کمیته امداد داریم، افزود: 500 روستای مشمول زکات در استان هست که مبلغ زکات به‌دست‌آمده امسال از 312 روستا جمع‌آوری‌شده است.
مبشری ضمن تقدیر از ائمه جمعه و جماعات، مؤدیان و مبلغان و همه‌کسانی که در زمینه جمع‌آوری زکات تلاش می‌کنند، گفت: فرهنگ‌سازی فریضه الهی زکات نیازمند تبلیغ جهادی و مستمر است و مشارکت، تعامل، همراهی و همکاری همه دستگاه‌ها و همه اقشار مردم را می‌طلبد تا بتوانیم با انجام این امر خیر گوشه‌ای از مشکلات نیازمندان را رفع کنیم.
وی افزود: امید است با تبلیغات گسترده و تلاش همگانی در نیمه دوم سال جاری شاهد مشارکت بیش‌ازپیش مردم خیر و نیکوکار کهگیلویه و بویراحمد در زمینه پرداخت زکات برای کمک به نیازمندان باشیم.
انتهای پیام
 


تاریخ انتشار : 3 آبان 1399 14:56» اخبار مرتبط:

 • چند خبر از کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد
 • کهگیلویه و بویراحمدی‌ها 3میلیارد تومان زکات فطریه پرداخت کردند
 • 300 پایگاه کمیته امداد زکات فطریه مردم کهگیلویه و بویراحمد را جمع‌آوری می‌ک ...
 • مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد:50 درصد از زکات جمع‌آوری‌شده در سال ...
 • مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد: تعهد یک‌ساله زکات کمیته امداد استان ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود