مشروح اخبار


» منابع استان 60 برابر ژاپن است / رشد اقتصادی ژاپن 160 برابر کهگیلویه و بویراحمدمسئولین ارشد اجرایی در سطح استان و شهرستان باید اقدامات لازم جهت فرهنگ‌سازی صحیح را نهادینه کنند و تنها اقتصاد را معضل و مشکل ندانند.


به گزارش  فارس از یاسوج، عصر سه‌شنبه جلسه هم‌اندیشی نخبگان رشته مدیریت دانشگاه آزاد یاسوج با فرماندار بویراحمد و معاون سیاسی فرماندار برگزار شد.

در ابتدای جلسه دبیر انجمن علمی نخبگان مدیریت دولتی دانشگاه آزاد یاسوج اظهار کرد: این انجمن که به ثبت رسیده همت خود را بر آن داشته تا جهت پیگیری مشکلات و راهکارها استانی و شهرستانی جلساتی را به صورت منظم با مقام ارشد استان، شهرستان، مدیران کل‌ و دیگر ادارات داشته باشد.

داریوش حسن‌پور ادامه داد: دانشجو همیشه انتقاد می‌کند و دانشجویی که اهل سیاست و گفت‌وگو نباشد دانشجو نیست در حال حاضر دانشجویان و نخبگان علمی مدیریت هم انتقادها و پیشنهادهایی دارند که در جهت پیشبرد اهداف شهرستان بویراحمد مؤثر است.

در بخش دیگر این نشست سید جلال‌الدین دانش به هزینه‌های صرف شده در استان اشاره داشت و گفت: بعد از انقلاب هزینه‌های زیادی از طرف دولت ایجاد شده بود و با توجه صرف وقت زیاد و نیری کار تاکنون آن‌طور که شایسته مردم کهگیلویه و بویراحمد بوده کاری صورت نگرفته است.

وی گفت: ما هنوز در استانی که دارای ظرفیت‌های زیادی از جمله کشاورزی، دامپروری، باغداری، نفت و ... بوده استفاده لازم و شایسته نداشته‌ایم و همیشه واژه محروم بودن این استان را به یدک می‌کشیم و آیا وقت آن نرسیده که مسئولین چاره بهتری بیاندیشند و کمتر واژه محرومیت را بیان کنند.

این دانش‌آموخته مدیریت دولتی در ادامه به انتقاد برخی سایت‌ها در خصوص حذف نکردن محرومیت کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و گفت: به واسطه این محرومیتی که آن را به یدک می‌کشیم بسیاری از مزایای دیگر را از دست خواهیم داد.

وی افزود: به واژه محرومیت خو گرفته‌ایم و قصد هیچ‌گونه تغییر و تحول در کهگیلویه و بویراحمد را نداریم و به جای پرداختن به این امر دنبال گرفتن امتیازاتی هستیم که هیچگونه پیشرفتی برای استان حاصل نمی‌شود.

دانش ابراز داشت: مسئولین و دانشجویان این سؤال را از خود داشته باشند که با وجود میزان منابع موجود در سطح استان از جمله زمین و خاک حاصلخیز، آب، مراتع و نیروی کار متعهد هنوز پیشرفت قابل توجه و چشم‌گیری نداریم.

این دانشجوی رشته مدیریت تصریح کرد: باید پیگیری‌های لازم اعمال شود که آیا کوتاهی مدیران بوده یا کمبود امکانات و پتانسیل در کهگیلویه و بویراحمد باعث چنین ضعفی شده است.

وی به تحقیقات صورت گرفته بر روی منابع ژاپن با کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و گفت: با تحقیقات به عمل آمده کلیه منابع این استان 10 برابر ژاپن بوده و رشد اقتصادی ژاپن 160 برابر این استان است.

دانش افزود: علت این عقب‌ماندگی و پس رفت در امور استانی ناشی از سوء مدیریتی است که در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

وی افزود: تنها معضل و مشکلی که ما پیش رو داریم ناشی از سوء مدیرتی است که به علت عدم آشنایی مدیران با روش‌های نوین مدیریتی بوده و برخی مدیران نیز سعی بر نوآوری داشته‌اند ولی بسیاری مدیران و مسئولین ما فقط به فکر منافع شخصی خود هستند.

دانش تصریح کرد: اگر مدیران کارآمد مدیریت این استان را بر عهده بگیرند به یقین از استان‌های ثروتمند در کشور و حتی در خاورمیانه خواهیم بود.

این دانشجوی رشته مدیریت دولتی تاکید کرد: کهگیلویه و بویراحمد با فاجعه سوء مدیریت روبرو است که هزینه‌های زیادی به این استان اختصاص داده می‌شود ولی به علت عدم مدیریت صحیح در بخشی غیر ضروری صرف می‌شود و هیچ‌گونه تاثیری بر بیکاری و دیگر مشکلات استان ندارد.

این دانش‌آموخته مدیریت تصریح کرد: توجه به این امر همت و همراهی مسئولین اجرایی در تمام امور کشوری و استانی را می‌طلبد و از استاندار و دیگر مدیران اجرایی در سطح استان خواستار تعامل بیشتر با دانشجویان و نخبگان تمام رشته‌ها هستیم که در جلسات هم‌اندیشی دانشگاه حضور پر رنگی داشته باشند تا برخی از شبهات موجود برطرف شود.

وی افزود: بی‌شک توقع دانشجویان و نخبگان علمی از مسئولین منطقی و منصفانه بوده و جای هیچگونه پنهان کاری و عدم حضور یا عدم پاسخ گویی در این زمینه قابل قبول نیست چرا که هدف این دانش آموختگان پیشبرد اهداف، معضلات و مشکلات موجود مدیریتی و پاسخ‌گویی مدیران جهت پیشرفت در سطح استان است.

در این جلسه دانشجویان از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل میراث فرهنگی، استاندار، معاون سیاسی امنیتی استاندار و دیگر مسئولین اجرایی خواستار حضور در دانشگاه و ارائه جواب به دانشجویان در خصوص نحوه مدیریت، فرهنگ استان، سیاست‌های داخلی و خارجی و نحوه ارزیابی مدیران شدند.تاریخ انتشار : 8 آذر 1391 11:46» اخبار مرتبط:

 • امام جمعه هشدار داد:کهگیلویه و بویراحمد تنها بویراحمد نیست
 • گلایه یا تذکر!/غفلت برخی مدیران‌کل از سرکشی به مناطق محروم کهگیلویه
 • فریاد دانشجو را تحمل باید کرد
 • تجلیل از دانش‌آموزان نخبه گچسارانی
 • پذیرش دانشجو در پنج رشته کارشناسی ارشد
 • » اشتراک گزاری خبر

  • خبرنگار

  • 8 آذر 1391 10:59
  • گروه کاربری: ميهمان
  • آیدی یاهو:
  • تاریخ عضویت: --
  • وضعيت:
  • 0 خبر
  • 0 نظر
  ^
  تهدید سایت استان از سوی علیبازی ها/ ۵۰ میلیون ضرر به تبلیغات عصردنا رساندید
  http://k-b.ir/6086
  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام