مشروح اخبار


» نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی:با انتصاب حجت‌الاسلام رئیسی به‌عنوان رئیس قوه‌قضائیه بارقه امیدی در دل مردم روشن شدبا انتصاب حجت‌الاسلام رئیسی به‌عنوان رئیس قوه‌قضائیه و اقداماتی که ایشان در ابتدای مدیریت خودشان بر این دستگاه آغاز کردند، بارقه امیدی در دل مردم روشن شد


سید محمد موحد اظهار داشت: اجرای سند تحول قضائی موجب شفافیت اقدامات دستگاه قضا، برقراری امنیت قضائی، پاسخگویی هر چه بیشتر و بهتر قوه قضائیه و حفظ حریم افراد خواهد شد.


به گزارش راک نیوز ؛سید محمد موحد، نماینده مردم کهگیلویه در مجلس در گفت‌وگو با «رسالت» پیرامون سند تحول قضائی و نیز اقدامات و عملکرد دستگاه قضائی با روی کار آمدن حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی، اظهار داشت: با انتصاب حجت‌الاسلام رئیسی به‌عنوان رئیس قوه‌قضائیه و اقداماتی که ایشان در ابتدای مدیریت خودشان بر این دستگاه آغاز کردند، بارقه امیدی در دل مردم روشن شد که تدوین و اجرای سند تحول قضائی نیز در راستای همان اقدامات سازنده است. حجت‌الاسلام رئیسی شروع به کارش از همان ابتدا از پایین‌ترین سطح دستگاه قضائی بود، بنابراین بدیهی است که قوه قضائیه را به‌خوبی می‎شناسد و نسبت به‌تمامی مسائل و حوزه‌های آن اشراف و تسلط کاملی دارد. همین عملکرد مثبت باعث شد تا ایشان به‌عنوان چهره‌ای کاملا توانمند و آگاه به دستگاه قضائی، اداره امور را در دست بگیرد.
نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس تصریح کرد: رئیس قوه قضائیه نه‌تنها به حوزه‌ها و امور مربوط به دستگاه قضائی آگاهی دارد، بلکه آسیب‌شناسی دقیقی از مشکلات، معایب و محاسن قوه قضائیه ۴۰‌ساله انقلاب اسلامی از سوی ایشان صورت گرفته که گام‌به‌گام در حال رفع آن هستند. تحولات دستگاه قضائی موجب بازیابی اعتماد عمومی به محکمه عدل شد و حرکت اخیر ایشان در رابطه با سند تحول نیز درواقع تکمیل‌کننده اقدامات قبلی ایشان است.
موحد همچنین ادامه داد: اجرای سند تحول قضائی موجب شفافیت اقدامات دستگاه قضا، برقراری امنیت قضائی، پاسخگویی هر چه بیشتر و بهتر قوه قضائیه و حفظ حریم افراد خواهد شد. امیدوارم با اقدامات نظارتی رئیس قوه قضائیه، اجرای سند تحول و پیگیری‌هایی که برای اجرای هرچه بهتر سند صورت می‌گیرد، بتوان شاهد دوران شکوفایی دستکاه قضائی و کارآمدتر شدن آن باشیم.
وی ادامه داد: البته اجرای سند تحول، گام اول است و در ادامه باید نظارت کاملی بر نحوه اجرا و عملیاتی شدن تمامی ابعاد سند صورت بگیرد تا در اثر آن کاهش اطاله دادرسی و مبارزه با فساد در زمینه‌های مختلف رقم بخورد.
نماینده مردم کهگیلویه در مجلس بیان کرد: در اثر اجرایی شدن سند تحول و شفافیت و پاسخگویی قوه قضائیه، مردم از این‌که مراجعه‌شان به دستگاه قضا نتیجه‌بخش بوده، احساس آرامش خواهند داشت. همان‌طوری که رهنمودها و سخنان امام خمینی (ره) و رهبری همواره بر آن تکیه داشت، مردم باید احساس کنند به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران مراجعه کرده‌اند. موضوعی که قطعا حجت‌الاسلام رئیسی نیز با جدیت به دنبال تحقق آن است. حرکت آغازشده دستگاه قضا باید پرقدرت در راستای اجرای منویات رهبری پیرامون تحول قضائی و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب باشد و به حل مشکلات مردم کمک کند.
این نماینده مجلس افزود: من معتقدم راه نرفته و اقدامات صورت نگرفته در مسیر عدالت قضائی بسیار است، به همین دلیل مبارزه با فساد باید به‌عنوان یک جهاد به‌تمام‌معنا درنظر گرفته شود.
بسیاری از فسادها و سوء استفاده‌‎هایی که مردم شاهدند غیرقابل تحمل است، بنابراین اجرای اقدامات قضائی و سند تحول این امید را در بین مردم تقویت می‌کند که در جمهوری اسلامی، فساد هیچ جایگاه و امنیتی ندارد.


تاریخ انتشار : 8 دی 1399 13:31» اخبار مرتبط:

 • دستگیری متهمان تحت تعقیب در کهگیلویه
 • واگذاری اراضی بدون اطلاع دادستان و بازرسی ممنوع/آخرین خبرها از وضعیت کارخان ...
 • نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس:مجلس و دولت در مبارزه با فساد با دستگاه ...
 • روایت رئیسی از رشوه‌های بهت‌آور در قوه قضاییه؛ از آپارتمان ۶۰۰متری تا ویلای ...
 • دیدار اعضای کمیسیون اصل نود با قاضی پرونده سقوط هواپیمای تهران - یاسوج
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود