مشروح اخبار


» دیدار نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی با معاون رئیس جمهور+عکسحجت الاسلام والمسلمین سید محمد موحد نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش راک نیوز ؛سید محمد موحد نماینده مردم شریف شهرستانهای کهگیلویه بهمئی چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی با دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دیدار و گفتگو کرد.
نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه بهمئی چرام و لنده در این دیدار ضمن بیان مشکلات استان کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه شهرستان های چهارگانه که با مشکلات عدیده ای روبرو هستند گفت : این شهرستانها نیاز به توجه ویژه مسولان در حوزه های مختلف بخصوص توسعه راه ها و رونق کشاورزی دارد که میطلبد برای رفع این مشکلات و ایجاد اشتغال و رونق مناطق مختلف این حوزه ، مدیریتی جهادی و انقلابی صورت گیرد ‌.
حجت الاسلام سید محمد موحد به مهمترین طرح های مورد نیاز توسعه شهرستان های چهارگانه حوزه انتخابیه اشاره کرد و افزود : انجام مطالعات و پیگیری مطالبات برای ایجاد جاده دسترسی سد آبریز و صیدون کهگیلویه که ظرفیتی مهم برای تامین آب شرب ، آبیاری ۳۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان های کهگیلویه و چرام ، توسعه گردشگری، تامین آب واحدهای صنعتی و تامین برق است که یکی از مهمترین راه های ایجاد اشتغال و رونق تولید در منطقه میباشد .  
وی محور ملی پاتاوه دهدشت را از دیگر نیاز های اساسی و طرح های مهم برای برون رفت بخش عظیمی از مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و گفت : حدود ۳ دهه از آغاز عملیات اجرایی این طرح مهم و بزرگترین طرح راهسازی جنوب کشور میگذرد که هم اکنون بخشی از طرح زیر بار ترافیک رفته که نیاز است برای تکمیل قطعه سوم که پیشرفت خوبی هم دارد توجه ویژه شود .
نماینده مردم شهرستان های کهکیلویه، بهمئی چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی ساخت باند دوم جاده ارتباطی خیرآباد به دهدشت را یادآور شد و ادامه داد : با توجه به ساخت جاده ملی پاتاوه دهدشت ، یکی از نیاز های اساسی راه های منطقه ساخت باند دوم خیرآباد دهدشت است که نیاز است توجه خاصی به این محور صورت پذیرد .
موحد تصریح کرد : بهسازی جاده باغچه سادات به دهدشت از دیگر طرح های مهم و حادثه خیز حوزه انتخابیه است که هر ساله افراد زیادی دچار حادثه و فوت میشوند و انتظار مساعدت ویژه و تخصیص اعتبار برای تکمیل این طرح وجود دارد .
حجت الاسلام موحد به یکی دیگر از طرح های مهم حوزه راه در جنوب استان اشاره کرد و گفت : محور ارتباطی فارس ، کهگیلویه ، خوزستان که از منطقه پل بریم ، باشت ، چرام ، دهدشت ، قلعه دختر ، قلعه رئیسی ، دیشموک و باغملک در خوزستان میگذرد ، از دیگر طرح های اساسی توسعه راه ها است که تکمیل مطالعات و آغاز عملیات اجرایی این طرح نیز مورد انتظار است .
موحد ، اجرای دو سد سرپری و کوهبرد کهگیلویه را ظرفیتی مهم برای توسعه دو بخش کشاورزی و گردشگری عنوان کرد و ادامه داد : سد کوهبرد با بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل کمبود اعتبارات و مطالبات ۸۰ میلیارد ریالی پیمانکار تعطیل شده که این سد با ظرفیت ذخیره سالانه ۲و نیم میلیون منر مکعب آب ، بیش از ۳۵۰ هکتار زمین کشاورزی را آبیاری میکند و برای بیش از ۲۰۰ نفر نیز بصورت مستقیم اشتغالزایی دارد که نیاز است با تامین اعتبار لازم تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد و سد سرپری نیز نیازمند توجه ویژه است .
حجت الاسلام موحد در پایان با اشاره به نامناسب بودن ورودی های شهر تاریخی دهدشت افزود : شهر دهدشت مرکز حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ از قدمتی به بلندای تاریخ برخوردار است که وضعیت موجود ورودی های این شهر هیچ سنخیتی با فرهنگ و تمدن این شهر ندارد و نیاز است عملیات بهسازی ورودی های این شهر به سرعت تامین اعتبار و آغاز شود .
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور هم در این جلسه با تشکر از پیگیری های حجت الاسلام موحد برای حل مشکلات و توسعه مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : سازمان برنامه و بودجه همه تلاش خود را به کار خواهد بست تا خواسته های صورت گرفته برای توسعه و رونق بخش های مهم راه ، صنعت ، کشاورزی ، گردشگری و خدمات شهری در شهرستان های کهگیلویه ، بهمئی چرام و لنده را محقق سازد و در این خصوص اقدامات لازم را انجام میدهد .
دکتر محمد باقر نوبخت با دستور ویژه به معاونین خود ، از اختصاص اعتبار به طرح های مذکور و مطرح شده توسط حجت الاسلام موحد خبر داد و افزود : اعتبارات لازم‌برای تکمیل این طرح های به زودی اختصاص و ابلاغ میشود که در آینده نزدیک شاهد بهره برداری و سرعت بخشی به این طرح ها خواهیم بود .


ضمنا رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور موافق برای تسریع در صدور مجوز کمیسیون ماده ۲۳ برای پروژه های سد آبریز ، باند دوم خیرآباد _ دهدشت و همچنین محور ارتباطی پل بریم ، باشت ، چرام ، قلعه دختر ، قلعه رئیسی ، دیشموک و صیدون را صادر نمود.


تاریخ انتشار : 23 دی 1399 00:47» اخبار مرتبط:

 • دیدار حجت الاسلام موحد نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی با وزیر ک ...
 • سد مخزنی آبریز در شهرستان کهگیلویه به فاز اجرایی نزدیک شد/ کهگیلویه بر روی ...
 • حجت الاسلام موحد برای پیگیری مطالبات روستائیان حوزه انتخابیه به نهاد ریاست ...
 • پیشرفت 90 درصدی سد کوهبرد کهگیلویه
 • حجت الاسلام موحد خبر داد:تخصیص ۱۳۰ میلیارد تومان به جاده پاتاوه – دهدشت
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود