مشروح اخبار


» سیر کرونادر کهگیلویه باز هم صعودی شد/فوت یک نفر و مبتلا شدن ۷۲ نفر در یک عروسی روستایی در بخش چاروسافرماندار کهگیلویه نسبت به موج جدید کرونا هشدار داد و گفت: هیچ گونه سهل‌انگاری در مقابله با بیماری پذیرفتنی نیست.


به گزارش راک نیوز، علیرضا اتابک امروز در نشست ستاد مقابله با کرونا با اشاره به روند نزولی کرونا طی هفته‌های اخیر اظهار داشت: با وجود خالی شدن تخت‌ها اما ویروس سرکش باز هم شدت گرفت.
فرماندار کهگیلویه گفت: درصد مبتلایان به کرونا آبان ماه ۵۶ بود و در دی ماه به ۳۲درصد کاهش یافت با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد آمار مبتلایان روند صعودی به خود گرفته است.
وی اضافه کرد: اگر شرایط کنترل نشود مجبور به بازگشت محدودیت‌هایی هستیم که اجرای آن سخت و نگران کننده است.
رییس ستاد مقابله با کرونای کهگیلویه با اشاره به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌های عزاداری تصریح کرد: اسلحه در مراسمات حتی با صدور مجوز توقیف می‌شود.
فرماندار کهگیلویه گفت: باشگاههای زیرزمینی و سالن های سربسته ورزشی باز بوده و هیچ گاه تعطیل نشدند.
وی با بیان اینکه همیشه نباید صنف بازاری را منبع کرونا قلمداد مرد،افزود: کانون‌های شیوع در همه اصناف باید شناسایی و کنترل شود.
اتابک اضافه کرد: در یک عروسی روستایی در بخش چاروسا ۷۲نفر مبتلا شدند و یک نفر فوت کرد.
فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: تصمیم‌های مقابله‌ای که در کهگیلویه اتخاذ می‌شود پیشتاز در استان بوده و هست.
وی با اشاره به دستورالعمل بازگشایی مدارس تاکید کرد: هیچ اجباری برای حضور دانش اموز وجود ندارد پایه‌های اول و دوم اختیاری است نباید والدین را وادار به حضور فرزند در کلاس درس کرد.
اتابک گفت: هر نوع تجمعی در هر رنگ‌بندی  همچنان ممنوع است.
فرماندار کهگیلویه نسبت به توزیع بدون پروتکل بهداشتی روغن هشداد داد که دستگاه‌های متولی کنترل کنند در غیر این صورت بازار تعطیل خواهد شد.
اتابک گفت: در قبال مردم مسوولیت داریم سهل انگاری و کوتاهی هیچ مدیری پذیزفته نمی شود و عدم رعایت دستورالعمل ها بعنوان تخلف به دستگاه‌های ذی‌ربط استانی گزارش خواهد شد.


محمدطاهر طیب‌زادگان در نشست ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: بعد از یک دوره تثبیت دو هفته‌ای بیماری کرونا در موارد سرپایی سیر صعودی به خود گرفته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: از ابتدای بیماری منطقه سفید وجود نداشته مگر اینکه پایان قانونی برای بیماری اعلام شود.

وی با بیان اینکه هیچ چشم‌انداز روشن و پیش بینی علمی برای خاموشی این بیماری وجود ندارد،افزود: با توجه به سهل انگاری عمومی در اواخر بهمن و اسفند پیک جدبدی خواهیم داشت. 

طیب‌زادگان گفت: متاسفانه از تجربه یکساله کرونا درس عبرت نگرفتیم و هنوز هم اشتباهات تکرار می‌شود.

وی ادامه داد: در ادارات، اماکن و سطح شهر  پروتکل ها رعایت نمی‌شود.

این مسوول تصریح کرد: درصد استفاده از ماسک به شدت کم شده رعایت پروتکل در بازار جدی نگرفته نمی‌شود.

وی با ابراز نگرانی از بی‌توجهی‌ها نسبت به مصوبات ستاد مقابله با کرونا در بخش‌ها گفت: تصمیم گیری در بخش‌ها بدون هماهنگی با ستاد مقابله انجام و برنامه‌هایی مغایر با مصوبات ستاد اجرا می‌شود.

این مسوول افزود: بیشترین چالش‌ها را در دیشموک و چاروسا داریم تعداد ۴۰ بیمار کمتر از دو هفته اخیر در این دو بخش مبتلا شدند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا گفت: توزیع کالای اساسی بدون رعایت پروتکل‌هاست بارها تذکر دادیم قبل از توزیع نحوه نظارت و کنترل سنجیده شود.

وی ادامه داد: مراسمات عزاداری و عروسی پرشور و با حضور نوازنده در حال برگزاری است می‌طلبد حوزه قضایی برخورد کند. /فارس


تاریخ انتشار : 1 بهمن 1399 12:42» اخبار مرتبط:

 • خبرنگاران حوزه سلامت کهگیلویه تجلیل شدند/اقدام قابل تحسین رییس انجمن خبرنگا ...
 • جمعه‌بازار یاسوج تعطیل شد
 • بازگشت محدودیت های کرونایی به گچساران
 • موج کرونا ویروس در کدام از روستاهای کهگیلویه کنترل را دشوار کرد/اسامی
 • فارس شهرستان قرمز کرونا ندارد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود