مشروح اخبار


» شورای اداری شهرستان کهگیلویه برگزار شدفرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه گفت: با وجود هماهنگی قبلی ادارات شهرستان برای تأمین نیاز خودرویی در اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی همکاری نکردند.


به گزارش راک نیوز؛دارا کریمی‌نژاد امروز در شورای اداری شهرستان با انتقاد از عدم کارایی برخی از بخشداران در مدیریت بخش اظهار داشت: آقای بخشداری که برای کنترل یک مراسم عروسی با من تماس می‌گیری چکار کنم مگر بخشدار همه کاره بخش نیست؟ نیروی انتظامی و دادگستری هم در بخش وجود دارد قانون را اعمال کنید.
فرماندار کهگیلویه گفت: فعالیت تالارهای شهرستان تا اطلاع بعدی ممنوع است چون نمی‌توانند در برگزاری مراسمات دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه بچه منطقه هستم موانع و مشکلات را می‌دانم، بخشی‌نگری، نبود شفافیت، نداشتن برنامه و خلاقیت و نداشتن قدرت«نه»گفتن را از عوامل بروز مشکلات برشمرد و گفت:باید هر جا نمی‌توانیم بگوییم نمی‌شود.
کریمی‌نژاد در تشریح اولویت‌های کاری خود برای توسعه کهگیلویه گفت: در مرحله اول مهار کرونا در اولویت برنامه‌ها است.
وی با بیان اینکه نبود اشتغال از مشکلات اساسی شهرستان است، کهگیلویه را ضعیف‌ترین شهرستان در جذب اشتغالزایی خواند و افزود: سال‌ها با برنامه بودم کار کردم فرصت‌های سرمایه‌گذاری را پیدا کردیم و طرح‌ها را به ریز داریم دنبال این هستیم یک اداره جذب تسهیلات اشتغالزایی با کمک بخش خصوصی راه‌اندازی کنیم.
فرمانار کهگیلویه تصریح کرد: آقایان شورای شهر موقع انتخابات با وعده ساماندهی ورودی‌‌ها رأی جمع کردند بعد از چهار سال حالا به فرماندار پاس می‌دهند، خروجی چهار ساله شما چه بوده است؟
کریمی‌نژاد گفت: در حوزه درآمد پایدار شهرداری‌ها طرح‌های گردشگری سد کوثر، سد کارون باید زودتر ارائه شود.
وی ادامه داد: هر منطقه‌ای دژکوه را داشته باشد درآمد پایدار برای شهرداری نیاز ندارد اما متاسفانه مورد استفاده قرار نگرفته است.
کریمی‌نژاد افزود: مدیر خسته و فاقد خلاقیت با ۳۰سال خدمت که برای جذب اعتبار تا مرکز استان نرفته است تقوا ایجاب می ‌کند کناره گیری کند اگر کنار نمی‌رود حداقل خلاقیت داشته باشد کار کند.
رئیس کمیته برنامه‌ریزی کهگیلویه از تشکیل کمیته تخصصی درآمدزایی در فرمانداری به عنوان راهکار پیگیری درآمدهای پایدار خبر داد.
وی با اشاره به گلایه یکی از بخشداران از عدم همکاری مدیران کل گفت: مدیرکل باید با تلفن بخشدار تکان بخورد.
فرماندار کهگیلویه گفت: بی‌عدالتی در توزیع اعتبارات به ضعف مدیرانی برمی‌گردد که قدرت چانه‌زنی ندارند.
کریمی‌نژاد همچنین با بیان اینکه مدیر شهرستانی موظف است حضور مدیرکل را یک روز قبل به فرماندار اطلاع دهد، تأکید کرد: با همه اهل تعامل هستم اما تنزل عزت فرمانداری را به هیچ وجه بر نمی‌تابم.
***************
عبدالله سعادتیان امروز در شورای اداری شهرستان اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی رئیس قوه قضائیه ترک فعل مدیران جرم محسوب می‌شود.
دادستان عمومی و انقلاب کهگیلویه گفت: هر مدیری کار خلاف انجام دهد و یا وظیفه خود را انجام ندهد مرتکب جرم شده و باید با او برخورد شود.
وی ادامه داد: بر همین اساس مکلف شدیم از ادارات بازرسی و با مدیرانی که در انجام وظیفه کوتاهی دارند برخورد قانونی انجام دهیم.
سعادتیان با برشمردن مصادیقی از جرم در پروژه‌های شهرستان گفت: ریزش در ورودی تونل کوه پات تاکنون باعث وقوع پنج فقره تصادف شده است.اداره راه باید سریعتر این نقص را برطرف کند.
دادستان کهگیلویه افزود: برای تکمیل تونل قبلا تذکر دادیم پیمانکار قول 45 روزه داد ما مهلت سه ماهه تعیین کردیم اما انجام نگرفت، اعلام جرم کردیم.
وی ادامه داد: جاده سرپری به چاهبردی و دهدشت به چرام به حریم راه تجاوز دارد رئیس راه موظف است رفع تصرف کند.
مدعی العموم کهگیلویه گفت: به گفته مردم در برخی از روستاها با وجود عقب‌نشینی کار گازرسانی انجام نشده اما خانوارهایی که رعایت نکردند گاز دار شدند.
سعادتیان افزود: کنده‌کاری در سطح شهر دهدشت زیاد است در مسیر ورودی از سوق شاهد دو فقره تصادف ناشی از کنده‌کاری بودم.زمین‌های خالی در شهر نیز محل تجمع معتادان و بروز آسیب‌های اجتماعی است.
وی با اشاره به خدمات یک ساله شبکه بهداشت و درمان در مقابله با کرونا تصریح کرد: اما بعضا در برخورد با تخلفات کرونایی تبعیض وجود دارد به عنوان مثال در اوج کرونا مراسم عروسی فرزند یکی از پزشکان در شلوغی برگزار شد گفته می‌شود پرونده این تخلف از سوی شبکه بهداشت و درمان پیگیری نشد. به عنوان مدعی‌العموم این پرونده را پیگیری می‌کنم.
دادستان کهگیلویه همچنین به ظرفیت هندبال شهرستان اشاره کرد و گفت: تیم فرازبام خائیز در رده‌های مختلف در لیگ برتر و دسته یک حضور دارد مدیرعامل تیم خودجوش هزینه می‌کند.
وی ادامه داد: این تیم نیاز به حمایت مسؤولان استانی و شهرستان دارد گفته شده استاندار وقت ملاقات به عوامل تیم نداد این خوب نیست، استاندار اگر نمی‌تواند اینجا حضور پیدا کند حداقل آنها را به ملاقات بپذیرد و حرف‌هایشان را بشنود این تیم نباید رها شود.
**************************
حجت‌الاسلام علی ولایتی‌نسب امروز در شورای اداری شهرستان با گرامیداشت دهه فجر اظهار داشت: انقلاب در ساختار حاکمیتی در حال پوست اندازی است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه با بیان اینکه مردم اثرات انقلاب را در روحیه حاکمیت باید احساس کنند، افزود: هر جا لازم باشد در صحنه حضور دارند و وفاداری خود را نشان می‌دهند اما احساس می‌شود پیام امام و رهبری هنوز دریافت نشده است.
ولایتی‌نسب ادامه داد: اگر پیام امام و رهبری در برخوردهای حاکمیتی وجود داشت انقلاب به منصه ظهور و به حقیقت خود می‌رسید.
وی گفت: رفتار مسؤولان می‌بایست در تراز انقلاب و در چارچوب ارزش‌ها و اهداف انقلاب باشد.
این مسؤول با بیان اینکه مجموعه شورای اداری شهرستان پای کارند اما یکسری خرده فرهنگ‌ها غلط وجود دارد که باید اصلاح شود، افزود: در این شهرستان به حوزه اشتغال توجهی نشده است.
ولایتی‌نسب گفت: هر مسؤولی اگر بحث اشتغال را در کهگیلویه حل کند می‌تواند بگوید من کار کردم.
وی ادامه داد: جوانان این شهرستان همه تحصیل کرده و بیکارند فکرهای زیادی داریم سلولهای خاکستری پر از اندیشه اما پول برای راه‌اندازی کسب و کار نیست.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه با اشاره به اینکه بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود می‌تواند مشکل بیکاری جوانان را حل کند، گفت: این همه آب و ظرفیت وجود دارد چرا بقیه استان‌ها اجازه برداشت آب و حفر چاه عمیق دارند اینجا نیست؟از استاندار و مسوولان کلان می‌خواهیم برای اشتغال چاره اندیشی کنند.
************************
سید حمزه محقق‌زاده امروز در شورای اداری شهرستان اظهار داشت: طرح محله محور شهید سلیمانی ایرادهایی دارد اما در اجرا موفق بودیم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه گفت: هماهنگی‌های اولیه طی نشست با مدیران انجام و مقرر شد برای اعزام تیم‌ها همکاری لازم صورت گیرد.
محقق‌زاده افزود: به غیر از هفته اول همکاری ادارات در تأمین نیاز خودرویی طرح ضعیف بود هیچ خودرویی در اختیار ما قرار نگرفت.
وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی در راستای سلامت جامعه بوده و منفعت آن شخصی نیست، تصریح کرد: کار جهادی بدون مزد و منت در حال انجام است انتظار می‌رود همه یاری کنند.
این مسؤول گفت: مرحله دوم رزمایش دفاع از مقر 21 بهمن ماه در دهدشت برگزار خواهد شد.
وی این رزمایش را با هدف سنجش میزان آمادگی برای مقابله با حوادث و بحران‌های احتمالی اعلام کرد.


شورای اداری شهرستان کهگیلویه برگزار شد

 

شورای اداری شهرستان کهگیلویه برگزار شد

 

شورای اداری شهرستان کهگیلویه برگزار شد

 تاریخ انتشار : 7 بهمن 1399 20:15» اخبار مرتبط:

 • در ستاد مبارزه با کرونا مطرح شد: اتمام حجت دادستان با برگزار کنندگان مجالس ...
 • شورای اداری شهرستان کهگیلویه برگزار شد
 • هشدار دادستان کهگیلویه به ادارات کم‌کار/برای حفظ سلامت مردم با کسی تعارف ند ...
 • گلایه فرماندار کهگیلویه از عدم حضور روسای بانک ها در جلسه ساماندهی جوانان/ب ...
 • شورای قومی و قبیله ای برای شهرستان یک آسیب است+جزییات
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود