مشروح اخبار


» 2 خبر جدید از فرمانداری شهرستان کهگیلویهوی افزود : مطابق ضوابط ساماندهی فضای اداری اعتباری بالغ بر ۴۰۰میلیون ریال به تامین و تجهیز ساختمان اداری تعاون روستایی کهگیلویه تخصیص می یابد .


مدیر کل تعاون روستایی در کهگیلویه :باهمکاری تعاونی روستایی غرفه های عرضه مستقیم محصولات کشاورزی برپا می شود 
به گزارش راک نیوز؛گرچه تاکنون تصدی های تعاون روستایی استان ک. ب در حد تهیه و توزیع نهاده ها (کود، بذر، سم..) نمود داشته است اما دایره این وظایف در حد گسترده تر مثل ایجاد تاسیسات نگهداری، انبار و سردخانه، صنایع تبدیلی، و نمایشگاههای محصولات کشاورزی ، خدمات عمومی مورد نیاز تعاونی ها و اتحادیه ها ، و کلا عملیات زیر بنایی کشاورزی و حمایتی تا حدودی مغفول مانده است
اقدامات تعاون روستایی در زمینه بازار یابی محصولات کشاورزی محسوس نیست و از انجا که امکانات مالی و فیزیکی انها محدود است امکان نگهداری محصولات و فروش ان پس از برداشت امکان پذیر نبوده و دسترنج کشاورز هر چند به میزان اندک یا با قیمت پایین به خریدار محلی فروخته میشود ویا با بیشترین سود نصیب واسطه ها می شود. 
این مسئله امروز در دیدار مدیرکل تعاون روستایی استان با فرماندار کهگیلویه مطرح و بررسی شد 
دارا کریمی نژاد با اشاره به نقش تولیدی روستا در امنیت غذایی جامعه و پویایی اقتصاد اظهار داشت :مناسب سازی بستر چرخه تولید تا مصرف محصولات کشاورزی نیازی است که همیشه احساس می شود 
وی افزود :با این وجود اما دولت تدبیر و امید با توجه ویژه به توسعه روستایی ۷۵درصد خدمات چهل ساله را به انجام رسانده است. 
رئیس شورای کشاورزی کهگیلویه با تاکید بر برنامه ریزی مدون تصریح کرد : فعال نمودن تعاونی های تولیدی نقش عمده در رونق اقتصاد ی از سوی این نهاد دارد 
وی افزود :مراکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی، کمک به تنوع کشت بسته به ظرفیت ها ی منطقه ای میتواند رونق کشاورزی را تقویت کند 
وی همچنین ساماندهی شبکه توزیع ارد روستایی را خاطر نشان و گفت :با دسترسی به اطلاعات نرخ و پراکندگی جمعیت روستایی میتوان به عدالت توزیعی سرانه ارد در مناطق روستایی و عشایری کمک کرد . 
ویسی مدیر کل تعاون روستایی باگزارشی از اقدامات تعاون روستایی در خرید محصولات کشاورزی (گندم،کلزا) تصریح کرد :در سال جاری خرید گندم به ازای هر کیلو ۴۰۰تومان یارانه به کشاورز تعلق گرفت. 
وی افزود : با رویکرد تنوع محصولات کشاورزی در منطقه در امدزایی قشر اسیب پذیر کشاورز دنبال می شود. 
این مسئول از برپایی غرفه های کشاورزی در شهرستان خبر داد و گفت : این نهاد امادگی کامل دارد تا با برپایی این غرفه ها با هدف تنظیم بازار و رفاه حال شهروند و کشاورز همکاری نماید 
وی افزود : مطابق ضوابط ساماندهی فضای اداری اعتباری بالغ بر ۴۰۰میلیون ریال به تامین و تجهیز ساختمان اداری تعاون روستایی کهگیلویه تخصیص می یابد .

************************************
پیام فرماندار کهگیلویه در استانه دهه فجر ازادی 
بسم الله الرحمن الرحیم
«انّ الله لا يُغيِّرُ ما بقوم حتّي يغيّرو ما بانفسهم»
"انقلاب اسلامی ایران" ثمره فریاد عدالت خواهی و آزادی ملتی است که اراده کرده تا نظامی مردم سالار مبتنی بر محور دین ، آزادی و کرامت انسانی را برای رسیدن به عزتی ماندگار با سفری عمیق فرهنگی رقم بزند.
انقلابی که در طول بیش از چهار دهه از عمر پر برکت ،صحیفه ماندگاری از ارزش های مقدس ایثار ،فداکاری ، اخلاص و ایمان را در دل مردم خود نهادینه کرده است و با این مشی هر گاه که احساس خطر کردند پای به عرصه گذاشته و اجازه ندادند میراث ماندگارشان به تاراج برود و حماسه های دل انگیز و دلپذیری از حضور آگاهانه در سال ۵۷ و دفاع ۸ ساله از مرزهای ایمان و مقاومت های اقتصادی ۴۰ ساله در مواجه با دشمنان انقلاب و وطن خود گویای این ادعاست.
ملت ایران اکنون و با پشت سر گذاشتن دوران های تاریخی و پر بلا در اوج عزت و سربلندی به خویش و انقلابشان می بالند و می دانند که علی رغم وجود مشکلات فراوان اقتصادی و معیشتی که از قبل برخی رفتارهای ناجوانمردانه قدرت های استکباری و خود خواهی وجود دارد اما؛ مسیر وهدف روشن و در محور انقلاب،امام (ره) و رهبری  و راه شهیدان عزیز می گذرد و آینده به فضل الهی روشن است.
اینجانب ضمن پاسداشت حریم عزیز شهادت و خانواده بزرگ شهدا ،جانبازان ،ایثارگران و همه دلسوزان واقعی انقلاب و میهن خاص شهدای گرانقدر شهرستان کهگیلویه فرا رسیدن دهه فجر و آغاز جشن های چهل و دومین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی را گرامی داشته و برای تحقق اهداف انقلاب و حل مشکلات مردم تلاش خواهیم کرد و انشالله به حول و قوه الهی با تدبیر ،مسئولیت پذیری و قانون مندی با تکیه بر توان فرزندان عزیز این خطه از سرزمین خود برای ساختن کشور تلاش خواهیم کرد.
دارا کریمی نژاد سرپرست فرمانداری کهگیلویه
۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۹


تاریخ انتشار : 12 بهمن 1399 22:34» اخبار مرتبط:

 • مدیرکل جدید تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • 223 تن آرد یارانه ای در مناطق روستایی و عشایر گچساران توزیع شد
 • 21هزار و 582 تن گندم از کشاورزان گچساران خریداری شد
 • "حمایت دولت از کشاورزان کوچک"
 • در خدمات رسانی همت بیشتری داشته باشند .
 • » اشتراک گزاری خبر

  • عین اله

  • 12 بهمن 1399 20:03
  • گروه کاربری: ميهمان
  • آیدی یاهو:
  • تاریخ عضویت: --
  • وضعيت:
  • 0 خبر
  • 0 نظر
  ^
  دارا کارش بیسته
  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود