مشروح اخبار


» جدیدترین و آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمدمراسم ۲۲ بهمن با رعایت پروتکل های بهداشتی و به صورت رژه موتوری و ماشینی برگزار می شود


مراسم ۲۲ بهمن با رعایت پروتکل های بهداشتی و به صورت رژه موتوری و ماشینی برگزار می شود 
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال راهپیمایی ۲۲ بهمن در استان متفاوت از سال های قبل برگزار و بر اساس تصمیم مسئولان عالی نظام رژه خودرویی و موتوری در استان های مختلف به ویژه این استان اجرا می شود.
حسین کلانتری ضمن تبریک فرا رسیدن یوم الله ۲۲ بهمن، اظهار داشت: بیماری کرونا جهان، کشور ایران و به تبع آن استان ما را درگیر کرده و به منظور کاهش زنجیره انتقال این بیماری و سلامتی مردم تضمین شود، چاره ای جز رعایت دستور العمل های بهداشتی وجود ندارد.
وی افزود: در این ایام نیز همچون گذشته باید رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک همچنان باید مد نظر قرار گیرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بر اساس تصمیم مسئولان عالی نظام، امسال برای حفظ جان مردم راهپیمایی برای ۲۲ بهمن ماه همچون سال های گذشته نخواهیم داشت.
کلانتری تاکید کرد: به شکل نمادین و زیبا مانور قدرتی با رژه خودرویی و موتوری با رعایت همه دستورالعمل ها در همه استان ها و شهرستان ها با محوریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و همکاری همه نهاد ها و سازمان ها انجام می گیرد.
وی ادامه داد: امید است با تلاش همه رسانه های استان این تصاویر زیبا منعکس شود و تصاویر آن به عنوان یک برگ دیگری به اوراق پر افتخار گرامیداشت دهه فجر اضافه شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شاهد پیروزی جمهوری اسلامی بر استکبار جهانی را شاهد هستیم زیرا که استکبار جهانی هم پیمان شده بودند که به رهبری آمریکای جهان خوار در دوران ترامپ، نگذارند جشن چهلمین سالگی انقلاب را بگیریم.
کلانتری ابراز داشت: قاطعانه این جمله را بیان کرده بودند و و دنیای دیگه ای را برای خود متصور شده بودند که به گمان شان ایران را به دست می گیرند.
وی تاکید کرد: به لطف الهی جشن چهل و دومین پیروزی انقلاب اسلامی را هم گرفتیم و ولی ترامپ در زباله دان تاریخ قرار گرفت.
کلانتری ادامه داد: این مهم با لطف الهی و رهبری پیامبر گونه رهبر معظم انقلاب و همت و استقامت و تاب آوری بی نظیر مردم و تلاش دولتمردان دلسوز نظام میسر شده است.


*************************
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد:
استعدادها و توانمندی‌های زنان در راستای پیشرفت استان استفاده شود
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد، گفت:  زنان نیمی از جمعیت استان را تشکیل می دهند و باید از توانمندی‌ های زنان در عرصه های مختلف اجتماعی و در راستای پیشرفت استان استفاده بهینه شود.
به گزارش راک نیوز؛با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد و به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن از بانوان شاغل در فرودگاه شهدای یاسوج تجلیل شد.
همچنین در این آئین فرماندهان سپاه و پلیس فرودگاه و مدیر فرودگاه شهدای یاسوج حضور داشتند.
نادیا صداقت مدیر کل امور بانوان استان ضمن تشکر از مدیرفرودگاه یاسوج به دلیل برگزاری این مراسم برای نخستین بار در فرودگاه شهدای یاسوج، اظهار داشت: توانمندی های زنان باید به رسمیت شناخته شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد به سند ارتقای زنان در پست های مدیریتی که 25 درصد آن تحقق یافته اشاره کرد و افزود: امید است تا پایان دولت 5 درصد دیگر آن نیز تحقق یابد.
وی با تاکید بر اینکه نماینده ارشد اجرایی دولت در استان توجه ویژه ای به جایگاه زنان در سازمان ها دارد، عنوان کرد: انتظار می رود از ظرفیت بانوان شایسته نیز در پست های مختلف فرودگاه استفاده شود.
صداقت یادآور شد: زنان در کلیه نهضت ها و قیام هایی که در مشروطه در ایران رخ داد همواره تاثیرگذار بودند و پا به پای مردان برای احقاق حق خود تلاش کردند. 
وی بیان کرد: نقش زنان در پيروزي و تداوم انقلاب اسلامی بر هيچ كس پوشيده نيست.
مدیرکل امور بانوان استانداری، افزود: بعد از پیروزی انقلاب نیز این فرصت برای زنان کشور در عرصه های مختلف اقتصادی، علمی، اجتماعی، فرهنگی و هنری فراهم شد.
وی در پایان، اظهار داشت: زنان به عنوان سرمایه های اجتماعی در توسعه پایدار نقش بی بدیلی دارند.
عنایت انصاری فرد مدیر فرودگاه شهدای یاسوج نزز در این آئین ضمن تشکر از حضور مدیر کل امور بانوان در استان با اشاره به اینکه این روز هر ساله باید جشن گرفته شود و از بانوان تقدیر شود، اظهار داشت: امید است بتوانیم از همکاران خانم در پست های مدیریتی استفاده کنیم.
وی بیان کرد: به عنوان مثال ما یک خانم خلبان در استان داریم که به عنوان نخستین خلبان زن در استان به این درجه رسیده است و باید از وی تقدیر شود.
انصاری فرد، عنوان کرد: بانوان باید حضرت فاطمه (س) را الگوی واقعی خود قرار دهند.
وی بانوان شاغل در فرودگاه را سرمایه خوب انسانی دانست و خواستار هماهنگی بیشتر نماینده بانوان فرودگاه با مدیرکل امور بانوان استانداری به منظور حل و فصل احتمالی مشکلات بانوان و انجام فعالیت‌ های اجتماعی ورزشی و غیره در سطح استان و فرودگاه شد.
انصاری فرد بر ضرورت حفظ وحدت و همدلی و همکاری همه بانوان در تمامی قسمت های فرودگاه تاکید کرد.
 در این نشست از بانوان همکار سپاه، پلیس و هندلینگ با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد.

***********************
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد در مراسم تجلیل از اولین خلبان زن استان بر خودباوری زنان در جهت توسعه و ارتقاء جایگاه آنان تاکید کرد. 
نادیا صداقت در این آیین که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) و بزرگداشت مقام زن و روز مادر و تجلیل از اولین خلبان زن استان برگزار گردید، اظهار داشت: لازمه توسعه در هر جامعه ای، خودباوری و داشتن روحیه نشاط و امید است و زنان به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های انسانی و اجتماعی از زیربناهای اصلی توسعه در هر کشوری هستند.
وی افزود: زنان توانمند و سربلند کشور عزیزمان خصوصا در سال های اخیر و با توجه به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید خصوصا شخص رئیس جمهور محترم به حوزه زنان و خانواده و ترسیم افق ۳۰ درصدی مدیریت زنان در دستگاه های و سازمان های دولتی، توانسته اند به مناصب مدیریتی بالایی دست پیدا کنند به نحوی که در حال حاضر ۲۵ درصد از آن محقق گردیده است. در استان ما هم به لطف نگاه خیرخواهانه و حمایتگرانه استاندار پرتلاش و فرهیخته استان، یک رشد دوبرابری را در مناصب مدیریتی زنان طی دوسال اخیر داشته ایم به گونه ای که این رشد از ۶درصد به ۱۱ونیم درصد رسیده است.
صداقت بیان داشت: اهمیت دادن به جایگاه حقیقی زنان زمینه ساز رشد و تعالی جامعه خواهد بود و باعث سربلندی است که استان ما توانسته است زنانی چون کاپیتان زهرا اسکندری را در دل خود پرورش دهد که با تلاش و ممارست و‌کسب مهارت های لازم افق پیش روی زنان این استان و این سرزمین را روشن و روشن تر نمایند.

**************************
سید ایرج کاظمی جو عصر امروز در دیدار با خانواده شهید گرگ الله پژواک ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا از مقاومت و صبوری خانواده این شهید قدردانی کرد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه در این دیدارها ضمن گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و پاسداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای انقلاب اسلامی ضرورت انتقال مفاهیم جهاد و شهادت و الگو برداری از این فرهنگ مقدس به نسل امروز را وظیفه همه اقشار مردم دانست.
کاظمی جو تصریح کرد: خانواده های معظم شاهد و ایثارگر مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی هستند و ارج نهادن به خانواده معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران وظیفه همه دستگاه های اجرایی است.
وی گفت: امیدواریم که با دعای خیر خانواده های شهدا بتوانیم وظایف خود را در راه تحقق آرمان های انقلاب به خوبی انجام دهیم.
بسیجی شهید گرگ الله پژواک در تاریخ 25/1/1362 در منطقه عملیاتی پل ذهاب به شهادت رسید

جدیدترین و آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد

 

جدیدترین و آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد

 

جدیدترین و آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد

 

جدیدترین و آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد

 

جدیدترین و آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد

 


**********************
آئین واگذاری 2381 واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی به مناسبت دهه مبارک فجر از طریق ویدئو کنفرانس با حضور معاون وزیر و رئیس محترم سازمان بهزیستی کشور برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کهگیلویه و بویر احمد ؛ افتتاح یک واحد مسکن مددجویی به نمایندگی از 55 واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد همزمان با آئین واگذاری 2381 واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش به مناسبت دهه مبارک فجراز طریق ویدئو کنفرانس با حضور معاون وزیر و رئیس محترم سازمان بهزیستی کشور برگزار گردید.
این آئین با حضور دکتر محسن مرادی مدیرکل بهزیستی استان،سیدمحسن مظلومی معاون مشارکت و اشتغال بهزیستی استان و رهام ولایتی نژاد رئیس بهزیستی شهرستان بویراحمد برگزار گردید .

جدیدترین و آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد

 

جدیدترین و آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد

 

جدیدترین و آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد

 


***************************
اکبر خدری  روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هم اکنون ۴۷۷ میلیون مترمکعب آب در مخزن سد کوثر ذخیره شده است.
وی با اشاره به اینکه میزان بارندگی از ابتدای سال آبی تاکنون در ایستگاه هواشناسی سد کوثر ۳۵۲ میلیمتر است افزود: در حال حاضر حجم خالی مخزن سد کوثر ۷۰ میلیون مترمکعب است.
خدری با بیان اینکه حجم آب رها شده جهت پیش بینی سیلاب از ابتدای فروردین سال جاری تاکنون ۶۰ میلیون مترمکعب بوده اظهار داشت: کل ورودی به مخزن سد کوثر از ابتدای سال آبی تاکنون  ۱۶۲ میلیون مترمکعب و کل خروجی از مخزن از ابتدای سال آبی نیز ۱۵۲ میلیون مترمکعب بوده است.
وی افزود: از ابتدای سال آبی میزان کل مصرف از سد کوثر به تفکیک ۱۷ میلیون مترمکعب برای کشاورزی، ۱.۵ میلیون مترمکعب برای صنعت و ۴۴ میلیون مترمکعب برای آشامیدنی و ۲۶ میلیون مترمکعب نیز برای سایر مصارف بوده است.
مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران با بیان اینکه نرمال تراز مخزن بتنی این سد از سطح دریا ۶۲۵متر است، گفت: هم اکنون تراز این سد ۶۲۰متر است.
سد کوثر آب آشامیدنی ۲۰ شهر و ۲ هزار روستا با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت را در استان‌های جنوبی کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و فارس تأمین می‌کند.
سد ملی کوثر در ۵۵ کیلومتری شمال غرب دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران قرار دارد.
سد کوثر تنها سد بتنی مورد استفاده در کهگیلویه و بویراحمد است.
۲ سد چم شیر و تنگ سرخ در این استان مراحل ساخت خود را طی می‌کنند.
******************
طی حکمی از سوی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد حجت‌الاسلام موسی برسیاه به عنوان رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان منصوب شد.
 
در این حکم آمده است:
جناب حجت‌الاسلام شیخ موسی برسیاه(دامت توفیقاته)، نظر به مراتب تعهد و سوابق ارزنده جنابعالی در مدیریت فرهنگی و مذهبی که از تجربه ارزشمند سالها خدمت موفق در این عرصه برخوردار هستید بدینوسیله جنابعالی را به سمت ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد کهگیلویه و بویراحمد منصوب می‌نمایم.
شایسته است با عنایت به فرمان رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) در تفویض کلیه شئون مدیریت و رهبری امور مساجد به نمایندگان معظم له در استانها همه دستگاهها و ارگانهایی که به گونه‌ای مستقیم یا غیر مستقیم با مسئله مسجد پیوندی نهادی یا فرانهادی دارنذ با جنابعالی نهایت همکاری را مبذول نمایند.
توفیق روزافزون جنابعالی در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) را از خداوند سبحان مسئلت دارم.
سید نصیر حسینی-نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج


****************************
بخشدار دیشموک با بیان اینکه از محل ارزش افزوده اعتباراتی برای روستا‌های فاقد دهیاری یا اقماری در نظر گرفته شد، گفت: برخی از روستا‌های اقماری در فصل زمستان با مشکلاتی همچون سیلابی شدن مواجه بودند که برای برطرف کردن این مشکل عملیات ساخت سیل بند و جدول گذاری آغاز شد.
صفا حبیبی فر افزود: سیل بند روستای بردسفید علیا و سفلی به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.
بخشدار دیشموک اضافه کرد:۲۵۰ متر جدول دو لبه بزرگ به ارزش ۲۵۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.
وی افزود: ۷۵۰ متر سیل بند در روستا‌های گود بن قریب، ده رستم، بنه کلو و پاتاوه آجم با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان اجرا شده است.
حبیبی فر ادامه داد: امیدوارم با توجه به محرومیت منطقه اعتبارات بیشتری توسط فرماندار محترم به روستا‌های اقماری بخش دیشموک اختصاص داده شود تا مشکلات مردم برطرف شود.

*********************
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت معدن و تجارت این استان گفت: با همکاری نیروی انتظامی وپاسگاه دشتروم ۱۲ تن سیمان قاچاق کشف شد.
باقری فرد افزود: با توجه به کمبود‌های احتمالی سیمان برای ساخت و ساز و طرح های عمرانی در استان و تصمیمات اتخاذ شده در کارگروه فرعی تنظیم بازار استان، روزانه بازار سیمان استان توسط گروه‌های نظارتی رصد وعرضه خارج از شبکه وبدون هماهنگی سیمان از مرز‌های استان ممنوع بوده وبا متخلفان به شدت برخورد می‌شود.
وی از مردم خواست گزارش احتکار، عرضه خارج از شبکه، گرانفروشی، کم فروشی، فروش اجباری کالا به همراه کالای دیگر را، از طریق سامانه  ارتباطی۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرکز استان و سایر شهرستان‌های تابعه گزارش کنند


*************************
«کبری اخلاقی نیا » مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه وبویراحمد طی سخنانی در این آیین که به صورت مجازی برگزار شد، هدف از افتتاح انجمن‌های ادبی را فرصتی در سمت و سوی کشف و پرورش استعدادهای کودکان ونوجوانان استان دانست و ابراز امیدواری کرد این انجمن  دریچه ای به سمت سوی پرورش ذوق ادبی کودکان ونوجوانان استان باشد.
وی از افتتاح انجمن‌های ادبی به عنوان اتفاق خوب و مبارک یاد کرد و گفت: در حال حاضر انجمن ادبی سایه خیال در کانون استان فعال است  که حضور خوب اعضا را شاهد هستیم و در ایام شیوع بیماری کرونا نیز فعالیت انجمن‌های کانون استان متوقف نشده و به صورت مجازی فعالیت خود را با حضور میهمانان کشوری و برجسته استانی ادامه می دهند.
اخلاقی نیا، انجمن‌های ادبی را محفلی برای قلم زدن نوجوانان دانست و تصریح کرد: این انجمن ها زمینه ساز کشف استعداد و پرورش توانایی ادبی هستند و امیدواریم بزودی شاهد  افتتاح انجمن ادبی در سایر مراکز کانون استان باشیم  که امیدواریم شاعران و نویسندگان خوبی در محافل ادبی رشد کنند.
وی در پایان ضمن اعلام آمادگی اداره کل کانون استان به تامین منابع مطالعاتی و کارگاه‌های آموزشی در جهت ارتقای‌ سطح علمی این انجمن‌ها به معرفی میهمانان  ویژه این مراسم پرداخت و از این دو چهره‌ی شاخص ادبی کانون تجلیل کرد.
انسیه موسویان، مدیرکل آفرینش‌های هنری و ادبی کانون نیز در این نشست مجازی ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این انجمن گفت: با توجه به استعداد نوجوانان این استان آینده‌ی روشنی را برای نوجوانان این استان پیش بینی خواهیم کرد.
وی گفت: در این راستا واحد آفرینش‌های هنری و ادبی تمام تلاش خود را برای به ثمر نشستن این استعدادها به کار خواهد گرفت.
در ادامه این مراسم «حسین تولایی»، شاعر و کارشناس انجمن‌های ادبی کانون کشور نیز طی سخنانی، از حضور در جمع اعضا و مربیان کارگاه‌های ادبی کانون استان کهگیلویه و بویراحمد  ابراز خرسندی کرد و افتتاح انجمن ادبی «بلوط » را به عنوان یکصد و شانزدهمین انجمن ادبی کانون در کشور را تبریک گفت.
در بخش پایانی این نشست آثار داستان چند نفر از شاعران نوجوان کانون استان توسط  حمید حسینیان کارشناس حوزه هنری استان نقد و بررسی شد.
 
 
 
 
 


تاریخ انتشار : 21 بهمن 1399 19:03» اخبار مرتبط:

 • مجموعه استانداری فارس در واگذاری مسئولیت به بانوان هیچگونه محدودیتی ندارد
 • نخستین آئین《نکوداشت مقام مادر》در استان برگزار می شود
 • مدیرکل دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست به کهگیلویه و بویراحمد سفر می ک ...
 • معاون رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد سفر می کند+برنامه ها
 • بازدید معاون توسعه روستایی ریاست‌جمهوری از نمایشگاه توانمندی‌های زنان کهگیل ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود