مشروح اخبار


» رشد ۱۸۰درصد جمع آوری زکات در کهگیلویه وبویراحمدمدیرکل امور اجرایی زکات کشور گفت: سهم کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در جمع‌آوری زکات در سال جاری ۱۷ میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸۰درصد رشد داشته است.


حجه الاسلام و المسلمین محمدطاها مهری، مدیرکل امور اجرایی زکات کشور در نشست با اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱ نهاد، سازمان و وزارت خانه جزء شورای عالی زکات هستند که کمیته امداد به‌عنوان دبیرخانه این شورا وظیفه جمع‌آوری و موارد مصرف زکات را عهده‌دار است.

وی بابیان اینکه در سال جاری ۱۲۰۰ میلیارد تومان زکات در شورای عالی زکات کشور جمع‌آوری‌شده است گفت: ۷۰ درصد این مبلغ برای حمایت از محرومان و نیازمندان و ۳۰ درصد دیگر برای پروژه‌های عمرانی هزینه شده است.
حجه الاسلام مهری در خصوص هزینه کرد زکات گفت: از محل زکات جمع‌آوری‌شده در کشور ۸۲۰۵ مورد خدمات عمرانی ازجمله ۲۹۱۱ مورد مسکن احداثی و ۵۲۹۴ مورد مسکن مرمتی و بازسازی برای نیازمندان انجام‌شده است.
وی از دیگر موارد مصرف زکات در سال جاری را ۸۱۳۵ مورد جهیزیه عنوان کرد و گفت: ۲۸۱ هزار و ۳۰۷ مورد درمانی، ۳۸ هزار و ۳۸۹ مورد کمک‌هزینه تحصیلی و۸۳ مورد آزادی زندانی از دیگر موارد مصرف زکات امسال در کشور بوده است.

حجه الاسلام والمسلمین مهری افزود: سهم مردم کهگیلویه و بویراحمد در ۱۱ ماهه سال ۱۷ میلیارد تومان است که به دبیرخانه شورای زکات پرداخت کرده‌اند .
وی تصریح کرد: باید در این زمینه فرهنگ‌سازی بیشتری انجام شود، رسانه‌ها باید همکاری و همراهی لازم را داشته باشند چراکه  احیا و ترویج زکات همواره مورد تأکید رهبر است و باید با تبیین، ترویج، اعتماد و شفاف‌سازی فرهنگ زکات را در کشور نهادینه کنیم.
 حجه الاسلام والمسلمین مهری در بخش دیگری از سخنان خود به زلزله سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره و بیان کرد: در بحث کمیته امداد با توجه به اینکه جامعه هدف ما اقشار آسیب‌پذیر هستند، تلاش این است که در مرحله اول مشکلات ضروری و اساسی نیازمندان از قبیل کمک‌معیشت و بحث اسکان موقت در دستور کار قرار گیرد و نیازمندی مددجویان در کوتاه‌ترین زمان رفع شود.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰۰ خانوار مددجو در سی سخت داریم، گفت: تعدادی از مددجویان واقعاً منازلشان آسیب جدی دیده که حتماً باید تخریب و احداث شوند و بخشی به کمک‌های فوری نیاز دارند.
حجه الاسلام والمسلمین مهری تصریح کرد: منازلی که به احداث مجدد نیاز دارند شناسایی‌شده و همچنین بسته‌های معیشتی به نیازمندان تحویل داده‌شده است و به بخشی نیز کمک‌های بلاعوض تخصیص داده‌شده که حتماً به آن‌ها پرداخت می‌شود .
وی تأکید کرد: تعدادی از مددجویان آسیب‌دیده از زلزله شهر سی سخت تا زمانی که اسکان کامل پیدا کنند، اجاره اسکان موقت آن‌ها چه در شهر سی سخت و چه در یاسوج را کمیته امداد بر عهده می‌گیرد.
مدیرکل امور اجرایی زکات کشور ضمن ابراز همدردی با حادثه دیگان زلزله سی سخت گفت: امیدواریم هرچه زودتر مشکلات مردم حل شود و به زندگی عادی برگردند.
انتهای پیامتاریخ انتشار : 4 اسفند 1399 14:55» اخبار مرتبط:

 • رشد 231 درصدی جمع آوری زکات در کهگیلویه و بویراحمد
 • جمع‌آوری 13 میلیارد تومان زکات در کهگیلویه و بویراحمد
 • 300 پایگاه کمیته امداد زکات فطریه مردم کهگیلویه و بویراحمد را جمع‌آوری می‌ک ...
 • مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد:50 درصد از زکات جمع‌آوری‌شده در سال ...
 • مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد: تعهد یک‌ساله زکات کمیته امداد استان ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود