مشروح اخبار


» آغاز عملیات محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی جنگلهامدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمددر هجدهمین روز از فروردین ماه 99 از آغاز عملیات این اداره کل برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی جنگل و مرتع در سال جاری خبر داد.


سید اسدالله هاشمی  گفت : بررسی‌ آتش سوزی های سنوات گذشته  نشان می‌دهد ،عوامل متعددی در آتش‌سوزی‌ها دخیل بوده و نمی‌توان علت همه این حوادث را یک یا ۲ مورد دانست.
وی افزود:  آتش‌سوزی عمدی، صاعقه، خطای انسانی، گرمای هوا و افزایش علوفه خشک از علل آتش‌سوزی‌ها در جنگل و مرتع عنوان شده است.
هاشمی به موانع موجود برای مهار آتش‌ در مناطق عمدتا" کوهستانی کهگیلویه وبویراحمد اشاره کرد و گفت: بررسی و تجربه آتش سوزی های سال گذشته نشان می دهد ، به دلیل وسعت زیاد آتش، صخره‌ای و صعب‌العبور بودن منطقه، شیب بالای ۷۰ درجه و عدم برخورداری سازمان‌های متولی از امکانات مناسب برای مهار آتش و جلوگیری از گسترش آن، همه ساله صدمات قابل توجهی به بخش عظیمی از طبیعت وارد و منجر به سرایت آن به سایر مناطق می شود.
هاشمی به ضرب المثل علاج واقعه قبل از وقوع اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود که امسال نیز آتش سوزی هایی درسطح استان داشته باشیم به همین  خاطر ، ضرورت دارد قبل از وقوع  بفکر راهکاری برای به حداقل رساندن خسارت و آتش باشیم .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: بررسی راه های جلوگیری از گسترش آتش نشان داد که،  آتش برها نقش بسزایی در مهار و خودکنترلی آتش ها در سنوات گذشته داشتند. به همین علت امسال قبل از هرگونه اتفاقی اداره کل  حفاظت محیط زیست استان درسطح مناطق تحت مدیریت  خود اقدام به احیاء و ایجاد آتش برهای جدید کرده است .
هاشمی تصریح کرد: درهمین راستا از نیروهای مردمی که سال گذشته در مهار آتش سوزی ها فعالانه در کنار محیط زیست استان بودند تجلیل شد .
وی گفت : نشستی نیز با دامداران حاشیه مناطق حفاظت شده داشته ایم و توصیه ها و رهنمودهای لازم نیز در این خصوص صورت گرفته است .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: امیدواریم که امسال با کمک مردم و همکاری خوب تشکل های زیست محیطی در سطح استان گزارشی از آتش سوزی جنگل ها و مراتع نداشته باشیم.   
 

تاریخ انتشار : 18 فروردین 1400 15:31» اخبار مرتبط:

 • ایجاد آتش بر در مناطق حفاظت شده دنا علاج واقعه قبل از وقوع
 • برخورد جدی با خاطیان ومسببین آتش سوزی در جنگل ها ومراتع کهگیلویه وبویراحمد
 • چهار هکتار از جنگلها و مراتع منطقه حفاظت شده خامی باشت در آتش سوخت
 • شش آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کهگیلویه وبویراحمد مهار شد
 • از آتش سوزی جنگل های کوه سرخ گچساران تا کمبود محیطبان
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود