مشروح اخبار


» توضیحات در خصوص حواشی اخیر بودجه کهگیلویه و بویراحمدرئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بودجه سال ۱۴۰۰ استان ۵۶ درصد رشد داشته اما هنوز جزئیات آن به استان ابلاغ نشده است.


به گزارش راک نیوز؛علی شهابی‌نسب در برنامه زنده شبکه استانی دنا با اشاره به حواشی ایجاد شده در خصوص صفر شدن بودجه عمرانی استان در سال ۱۴۰۰ گفت: همان روز این خبر را تکذیب کردم چطور بودجه‌ای که هنوز به ما ابلاغ نشده صفر شده است؟
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بودجه استان در سال گذشته ۹۳۷ میلیارد تومان بود اما در لایحه‌ای که دولت به مجلس تقدیم کرده بودجه استان به یک هزار و ۴۵۱ میلیارد معادل ۵۶ درصد افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه در این لایحه اعتبارات ۱۷ طرح مهم استان از ۲۳۳ میلیارد به ۳۲۱ میلیارد افزایش یافته، گفت: اعتبارات ۳۳ طرح جهش تولید ۳۰ درصد، توازن ۹۳ درصد و اعتبارات نفت ۷۹ درصد رشد داشته است.
این مسئول با بیان اینکه افزایش ۵۶ درصدی بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی است که بودجه کشور در لایحه ۱۴۰۰، ۲۰ درصد رشد داشته افزود: کهگیلویه و بویراحمد استان هفدهم کشور است و ۱۴ استان بودجه کمتری نسبت به استان ما دارند.
شهابی‌نسب با بیان اینکه دولت بودجه ۱۴۰۰ را به مجلس تقدیم کرده اما هنوز جزئیات بودجه، جداول و ریز بودجه، پیوست‌‌‌ها و سهم هر استان چیزی به ما ابلاغ نشده گفت: متاسفانه سال گذشته این حواشی را هم شاهد بودیم، می‌گفتند بودجه استان از ۱۳۰۰ میلیارد به ۳۵۰ میلیارد کاهش یافته است در حالی که اینگونه نبود، بودجه ۱۴۰۰ استان ۵۶ درصد افزایش داشته و کاهش بودجه امکان‌پذیر نیست یا همین ۵۶ درصد به ما ابلاغ می‌شود یا افزایش خواهد داشت


تاریخ انتشار : 19 فروردین 1400 18:18» اخبار مرتبط:

 • کلیات لایحه دولت برای بودجه سال ۱۴۰۰ رد شد
 • خبرهای خوش سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد برا ...
 • بودجه شهرداری‌های استان کهگیلویه و بویراحمد امسال بیش از یک هزار و 930 میلی ...
 • افزایش165درصدی اعتبارات ۲ درصد نفت و گاز در گچساران
 • افزایش 28 درصدی اعتبارات استانی و نفت کهگیلویه و بویراحمد در سال 95
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود