مشروح اخبار


» پیام تسلیت مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام در پی درگذشت میر فتاح شفیعی سوقحسن هدایت نیا مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام در پیامی درگذشت استاد میر فتاح شفیعی سوق را تسلیت گفت.

به گزارش راک نیوز؛حسن هدایت نیا مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام در پیامی درگذشت استاد میر فتاح شفیعی سوق را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ زرنگار تعلیم و تربیت، کتابت و نگارش، شعر و شعور، تحقیق و پژوهش مجالس و محافل فرهنگی را بزرگ مردانی رقم زده اند که از سیاه چادر ایلیاتی تا فضاهای آکادمیک و دانشگاهی نخبگان عشایر را انگونه رهنمون‌ کردند که امروز شاهد به ثمر نشستن جغرافیای قلم ، تاریخ قدم ، مدنیت کلام و تعبد معارف وجودشان باشیم .
استاد ادب و اخلاق، شخصیت و معرفت، تبسم و مهربانی مرحوم جنت مکان *میر فتاح شفیعی* از این صنف شخصیتها بود که همواره با بزرگی خود زمان را می گذراند و تبسم های زیباتر از غزلش ، آئینه تمام نمای معرفتی بود که بر دیواره احساس هر طالب علمی آویخته تا خود را در نماهنگ وجود سراسر معرفت این استاد فقید به تماشا بنشیند.
*استاد میر فتاح شفیعی* از معدود شخصیتهایی بود که با قلم معرفتش می نگاشت ، با کتاب نگاهش می آموخت و با دفتر دلش نقاشی می کرد تا تصاویری ماندگار از بزرگ‌منشی ، ادب، معرفت، معلم بودن، معلم ماندن، معلم رفتن را در دبستان تعلیم و ادبستان تعلم برای همه نسل ها در هنه عصرها به ودیعه بگذارد. 
بی شک هر جامعه ای با مردان بزرگش توسعه انسانی پیدا می کند و هر ایلی با چشم انداز معلمانش جلا می یابد و هر قومی با آوازه مردان وزینش حجم عاطفه، ارتفاع احساس و وزن‌ متانت به خود می گیرد و بی شک در تاریخ قوم‌ نجیب لر، زندگی پرافتخار و سراسر زیبایی و مهربانی مرحوم‌ میر فتاح شفیعی بسان ستاره ای رخشان، جریانی تاریخی، هیمنه ای ایلی و رویکردی قومی بر تارک و تاریخ این قوم بر جای خواهد ماند، تا در رسای اخلاقیاتش قلم، در وادی مهربانیش قدم، در سرای هجرانش با نهایت خضوع و خشوع و احترام با صدای پای اشک تسلیت، و با نهایت حزن مصیبت سنگین هجران این چهره ماندگار را به قاطبه مردم به طور عام و به منادیان فرهنگ و ادب، و بازماندگان و خانواده محترم ایشان به طور خاص تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ برای آن مرحوم مغفرت و علو درجات و برای بازماندگان صبر و بردباری آرزو بکنیم. حسن هدایت نیا مدیر شبکه بهداشت ودرمان چرامتاریخ انتشار : 28 فروردین 1400 01:24» اخبار مرتبط:

 • پیام تسلیت آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک حسینی به مناسبت درگذشت فرهنگی فرهیخته ...
 • پیام تسلیت مجموعه دانشگاه آزاد به خانواده شفیعی سوق
 • پیام تسلیت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد در ...
 • پیام تسلیت ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در پی درگذشت اسطوره تعلیم ...
 • پیام تسلیت مدیر کل صدا و سیمای استان مرکزی در پی درگذشت استاد فتاح شفیعی سو ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler