مشروح اخبار


» تسلیت به کهگیلویه برای از دست دادن عالم و عارفی چون استاد شفیعیذهنم امروز با گونه های اشک آلود و قلبی مملو از حزن و اندوه به دوران دبیرستان کشانده شده است. خبر آنچنان سنگین و ناگوار بود که راه را برکلامم بسته است، ذهنم در استخدام واژه ها به من نیشخند می زند، قلمم قاصر است از بیان میزان درد ناشی از نبودن استادم. استادی بزرگوار، بزرگ مردی عالم و ساده زیست، استادی از جنس نیکان و عالمان. 

تسلیت به کهگیلویه برای از دست دادن عالم و عارفی چون استاد شفیعی

راک نیوز؛ذهنم امروز با گونه های اشک آلود و قلبی مملو از حزن و اندوه به دوران دبیرستان کشانده شده است. خبر آنچنان سنگین و ناگوار بود که راه را برکلامم بسته است، ذهنم در استخدام واژه ها به من نیشخند می زند، قلمم قاصر است از بیان میزان درد ناشی از نبودن استادم. استادی بزرگوار، بزرگ مردی عالم و ساده زیست، استادی از جنس نیکان و عالمان. 
به وضوح می توان گفت استاد شفیعی نقشی فراتر از یک استاد و آموزگار را ایفا کرده است نقشی همراه با عشق و عاطفه که بر سنگ زمانه حک شده است و برای تمامی دانش آموزان به یادگار مانده است و تنها با تکیه کردن بر خاطرات و لحظاتی که با ایشان گذشت می توان یاد و نام ایشان را در اذهان به صورت ابدی محفوظ داشت.
دفترچه خاطرات مان همه نشانگر یادگاری های استاد شفیعی می باشد، یادگاری هایی از جنس گذشت، عشق، محبت، ادبیات. ایشان زیبا زیستن و زیبا دیدن را به ما آموخت و زیبایی را در قلب و جان ما نهادینه کردند. 
با رفتار متین و آرامش خاصی که از لحظه ورود به کلاس با خود به همراه می آورد آیین مهرورزی را به همه آموخت. چروک های جامانده بر پیشانی ایشان نشان از رنج باغبانی ایشان بود که در پرورش گل های باغچه ایجاد شده بود، باغچه ای سرشار از دانش آموزانی که با نفس و ذات نیک ایشان جوانه زدند. 
در ماتم ایشان همه محزون اند و این نشان از اسوه بودن ایشان در اخلاق و عمل دارد. استادی که با کلمات زیبای خود چنان فضای کلاس را تغییر می داد که حتی اگر ده ساعت سرکلاسش می نشستیم کلاسش خستگی آور نبود و عطر زندگی را بر جانمان می آکند. کلاسی ساده با نگاهی مهربان و کلامی دلنشین که الفبای روشنی، آرایه، قافیه و عروض را در اذهان تاریک ما حکاکی کرده است .
می دانم که دلیل آفرینش استاد شفیعی رهایی بخشی ما از جهالت بود و از بین بردن غبار ندانستن ها، ایشان با عشق و محبت و لبخند دلنشین خود ذات ما را پروراندند و راه درست را به ما نشان دادند و با سخنان پدرانه و دلسوزانه خود ما را به افرادی مقاوم برای ورود به جامعه تبدیل کردند . استادی شوخ طبع و پراز معنا، سرشار از حس عشق ، محبت و استقامت. 
معلمی از جنس بلور، آسمانی ومهربان که امروز در نبودشان کهگیلویه غمگین و سوگوار است و همه داشن آموزان به مرثیه سرایی پرداخته اند. دانش آموزانی که حاضرند غرامت های سنگینی بپردازند اما باردیگر با افتخار در محفل کلاس ایشان حاضرشوند. 
از آنجا که بنده حقیر 4 سال افتخار شاگردی فرد والامقامی چون استاد شفیعی را داشته ام و سجایای اخلاقی و سلوک ایشان برایم مثال زدنی بود برخود واجب می دانم که با نوشتن درمورد ایشان حزن و اندوه ناشی از نبودشان را بیان کنم .
یادش د راذهان و افکار مانا. روحشون شاد (خدیجه ثنائیان زاده)تاریخ انتشار : 28 فروردین 1400 02:05» اخبار مرتبط:

 • پیام تسلیت مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام در پی درگذشت میر فتاح شفیع ...
 • پیام تسلیت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد در ...
 • پیام تسلیت مدیر کل صدا و سیمای استان مرکزی در پی درگذشت استاد فتاح شفیعی سو ...
 • مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد در پی درگذشت فرهنگی بازنشسته س ...
 • استادی که مقام استادی را خوب بلد بود
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler