مشروح اخبار


» ما ضعیف شدیم یا زور بدبختی زیاد شدهماضعیف شدیم وگرنه مدیران و مسئولان دلبندمان بجای کپی پیست پیام های تسلیت تکراری و رو مخ ! می توانستند درحد یک پیام تولید محتوا کنند.

راک نیوز- وقتی روایت حادثه تلخ اتوبوس حامل خبرنگاران حوزه محیط زیست در آذربایجان غربی را خواندم ، قصه دردناک فوت دو عزیز یک طرف ، جمله یکی از خبرنگاران که گفته بود وقتی از فرودگاه سوار این اتوبوس شده بودند، بسیاری از خبرنگاران در مورد اتوبوس شوخی می کردند و لطیفه ساختند،ناخودآگاه یاد این جمله چند روز پیش احسان محمدی افتادم . که" ماضعیف شدیم یا زور بدبختی زیاد شده "
اینکه چرا ما از هرچیزی جوک می سازیم و بی خیال از کنار آن می گذریم اتفاقی تلخ است که سال ها برجامعه حاکم شده است.
کافی است این موضوع را "گوگل" کنیم ببینید چقدر اظهار نظر در این مورد ثبت وضبط شده است
 گفته می شود این تخصص ایرانی‌هاست که در برابر هر گرفتاری و حادثه ای بیخال و شیرین‌زبان می‌شوند.
چندین وچندین بار دیدم وقتی سیل یا زلزله می‌آید زودتر از خبرش، جوکش سراز شبکه های اجتماعی در مي آورد و بسرعت فرفره، گوشی به گوشی با آب وتاب فروان دست به دست می شود .
در برابر تحریم ها یا تهدیدها، هیچ فرقی هم نمی کند اتفاقات فرهنگی و سیاسی یا اجتماعی و ورزشی حتی مرگ ومیر ، کسر زیادی از مردم با به‌سخره‌گرفتن آن رویداد با آن مواجه می‌شوند.
 طی این سال ها هرگز ندیدم که مادست اتفاق را بگیرم تا نیفتد اما انگار سهل انگاری یا بی خیالی ماست که اتفاق می افتد و ما هم با او زمین می خوریم،نیازی به گفتار درمانی نیست از خبرنگار تا مدیر ومسئول این را تجربه کرده ایم.
 خبر سانحه دو اتوبوس در جاده های کشور که برای رسیدن به مرگ بی تابی می کردند 7کشته برجای گذاشت تاآخرین روزهای هفته را غم بار کند و حداقل لذت فوتبالی از تماشای یورو2020را بشورد و ببرد ، اما افتادن به جان همدیگر که چرا فقط به خبر سانحه خبرنگاران توجه شده و از مرگ سربازان چیزی نوشته نشده همان زور بدبختی است که بر ما چربیده و مثل همیشه بجای پیداکردن علت با معلول دم دستی سرگرم شدیم و یقه همدیگر را تا چفت آخر فشردیم.
 باید بپذیریم ما ضعیف شدیم ،این ضعیف شدن می تواند در نحوه نشستن متخصص ترین رئیس محیط زیست کشور باشد که حتی زبان بدن چگونگی نشستن در مقابل یک داغ دیده را نمی داند یا شرکت های سازنده داخلی اتوبوس باشد که بقول یک مقام مسئول اسبق: استفاده از پروفیل‌های معمولی و ساختمانی در ساخت بدنه اتوبوس به جای پروفیل‌های صنعتی سابقه دارد واین امر هم به دلیل اختلاف قیمت زیاد این ۲ پروفیل است.»
برای ارزان تمام شدن فیمت نهایی در ساخت ارابه های مرگ از چه چیزهایی استفاده کردند. 
شاید جواب سوالم در این گفته دکتر سعید معیدفر، جامعه‌شناس(درگفتگوباشرق) باشد که مي گويد: گاهی به قدری تکرار اتفاقات و حوادث پشت سر هم می‌شود، که وضعیت خود‌به‌خود کمدی می‌شود؛ یعنی آدم به همان نقطه‌ای می‌رسد که می‌گویند آب از سرمان گذشته. در چنین شرایطی، شما تصور کن آدمی که چیزی برای ازدست‌دادن ندارد، به از دست رفته‌هایش هم می‌خندد، یعنی چاره دیگری برایش باقی نمی‌ماند». 
ماضعیف شدیم وگرنه مدیران و مسئولان دلبندمان بجای کپی پیست پیام های تسلیت تکراری و رو مخ ! می توانستند درحد یک پیام تولید محتوا کنند.
ما ضعیف شدیم وگرنه با سوار نشدن بجای جوک ساختن می توانستیم نگذاریم در حجله خبرنگار نوعروس بوی خون جای حنا را بگیردو آخرین قربانی حادثه جاده نقده نباشد ،اگرچه برای استاندار اتفاقی طبیعی است. 
شاید حالا بجای اشک و خون با رعایت پروتکل های بهداشتی هلهله و شادی عروسی در گوشه ای از کلان شهر بی رحم تهران بلند مي شد.
شاید ،....اگر اینقدر ضعیف نمی شدیم..
خدایار درخش - سردبیر راک نیوز تاریخ انتشار : 6 تیر 1400 00:48» اخبار مرتبط:

 • همه کشور مال شما ،عزیزانمان را برگردانید
 • هزینه گلابی‌های مجلس چقدر است؟
 • برای دانش آموزان هرمزگانی؛ خداحافظ فرزانگان!
 • دستگیری دزدان اتوبوس سربازان کشته شده در نی ریز پس از حادثه!
 • عکسی که داغ دل مادران سربازان سانحه سقوط اتوبوس را تازه میکند!+تصاویر
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler