مشروح اخبار


» واکنش رهبر انقلاب به اتفاقات خوزستان / دستور رهبری به حل مشکلاترهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به جهش‌هاي پي در پي ويروس و باقي ماندن خطرات آن، مردم را به استمرار رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي فراخواندند 

به گزارش راک نیوز، رهبر معظم انقلاب اسلامي پيش از ظهر امروز پس از دريافت نوبت دوم واکسن کوو ايران برکت با تشکر از مجاهدتهاي مجموعه‌هاي بهداشت و درمان در مقابله با بيماري و بخصوص از زحمات دانشمندان و محققان در توليد واکسن داخلي، بر لزوم استمرار رعايت کامل شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي تا توقف شيوع بيماري تأکيد کردند و در ادامه با اشاره به مشکلات عميقاً دردآورد مردم وفادار استان خوزستان در زمينه آب، مسئولان دستگاههاي دولتي و غيردولتي را موظف کردند به صورت جدي رسيدگي به مشکلات و مسائل مردم خوزستان را دنبال کنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي اختلال ايجاد شده در دسترسي مردم به واکسن را عمدتاً ناشي از بدقولي فروشندگان خارجي واکسن خواندند و گفتند: اين مسئله يک بار ديگر به مردم و مسئولان کشور يادآوري کرد که تکيه به ديگران موجب بروز مشکلات مي‌شود بنابراين بايد بتوانيم در همه مسائل روي پاي خود بايستيم.
ايشان افزودند: البته در کنار توليد داخل ناگزير از توليد خارجي مطمئن نيز استفاده مي‌کنيم اما بايد با تمرکز و تلاش بر روي توليد داخل جلوي منتظر و معطل ماندن مردم را گرفت و اميدواريم با توجه مسئولان، توزيع واکسن به آساني و رواني کامل در بين مردم انجام شود.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به جهش‌هاي پي در پي ويروس و باقي ماندن خطرات آن، مردم را به استمرار رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي فراخواندند و گفتند: طولاني شدن قضيه بيماري نبايد موجب کاهش حساسيت‌ها شود و در همه جا از جمله مراسم‌هاي گوناگون مذهبي و غيرمذهبي نيز بايد اصل را بر رعايت کامل شيوه‌نامه‌هاي توصيه‌شده از طرف مسئولين مانند ماسک و فاصله‌گذاري قرار داد.
ايشان خاطرنشان کردند: اگر مردم براي يک دوره، زحمت رعايت کامل شيوه‌نامه‌ها را قبول کنند، بيماري ريشه‌کن يا حداقل شيوع آن و ادامه خطرات جاني و خسارات مالي متوقف مي‌شود.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خطاب به مسئولان تأکيد کردند: دستگاههاي دولتي به صورت جدي از توليد واکسن‌هاي داخلي پشتيباني کنند تا اين کار به بهترين وجه انجام شود.
رهبر انقلاب در بخش ديگري از سخنانشان به مشکلات مردم خوزستان اشاره کردند و گفتند: در روزهاي اخير يکي از نگراني‌هاي واقعاً دردآور، مسئله آب خوزستان و مشکلات مردم بود.
ايشان با گلايه از رعايت نشدن توصيه‌هاي متعدد قبلي درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز افزودند: اگر آن توصيه‌ها مورد توجه قرار مي‌گرفت مسلماً اين وضع ايجاد نمي‌شد که مردم وفادار خوزستان را با وجود اين‌همه امکانات و استعدادهاي طبيعي و کارخانجات در استان، ناراضي و ناراحت کند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خاطرنشان کردند: مردم ناراحتي خود را بروز دادند اما هيچ گله‌اي از آنها نمي‌توان داشت چراکه مسئله آب آن‌هم در آن آب‌وهواي گرم خوزستان مسئله کوچکي نيست.
ايشان با اشاره به حضور وفادارانه و فداکارانه مردم خوزستان در خط مقدم مشکلات هشت سال دفاع مقدس، گفتند: اين مردم نبايد دچار مشکلات باشند و اگر به در وقت خود به کار مردم رسيدگي مي‌شد، اين وضعيت ايجاد نمي‌شد.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: اکنون که دستگاههاي دولتي و غيردولتي مشغول به کار شدند، و همچنين دولت بعدي که بر سر کار خواهد آمد، کارها را به صورت جدي دنبال کنند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي همچنين مردم را به مراقبت در مقابل توطئه‌هاي دشمن توصيه کردند و گفتند: دشمن به دنبال آن است که از هر چيز عليه انقلاب و کشور و مصالح مردم استفاده کند بنابراين بايد مراقبت شود که بهانه‌اي به دست آن داده نشود.تاریخ انتشار : 1 مرداد 1400 14:54» اخبار مرتبط:

 • فعلا نصيحت مي‌کنم!
 • ختم سئوال از احمدي نژاد
 • بايد از سلامت انتخابات مراقبت شود
 • عدالت موجود، تا نقطه مطلوب فاصله زيادي دارد
 • مشکلات و فشارها کوچکتر از اراده و آرمان‌هاي ملت ايران است
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler