مشروح اخبار


» گزیده ای از خطبه های نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمدآیین سیاسی عبادی نماز جمعه در کهگیلویه و بویراحمد با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش راک نیوز؛آیین سیاسی عبادی نماز جمعه در کهگیلویه و بویراحمد با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با تبریک فرا رسیدن سالروز امامت حضرت ولی عصر(عج) اظهار کرد: راه آسایش و آرامش در دنیا و آخرت تقوای الهی است خداوند وقتی دستور حرام حلال می‌دهد و مستحبات و مکروهات را بیان می‌فرماید همه در راستای سعادت و نیکبختی و مصلحت بندگان خداست خداوند خالق عالم بوده و نیک می داند چه چیزی برای انسان ها خوب و چه چیزی بد است اگر موجوداتی را آفریده راه به کمال رسیدن را به آن‌ها می آموزد پیامبران و ائمه را برای هدایت بندگان خود می‌فرستد.

امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: وجود برخی آدم‌ها ننگ است آدمی که تجاوز به ناموس دیگران می کند و مال دیگران برای او ارزش ندارد و عبادت و حیا و حجاب برای آنها بی‌ارزش است ننگ جامعه بشری هستند.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت‌های مختلف هفته اشاره کرد و گفت: هفته پیوند اولیا و مربیان را داریم، سرمایه‌های ما همین فرزندان هستند آینده معنوی اخلاقی سیاسی اجتماعی و علمی کشور دست آنهاست اگر خوب تربیت شوند و رشد اخلاقی سیاسی و فرهنگی داشته باشند آینده روشنی خواهیم داشت و اگر دچار عقب ماندگی علمی و اخلاقی شوند و فهم سیاسی اجتماعی نداشته باشند آینده در خطر است.
امام جمعه یاسوج در همین خصوص گفت: باید پیوند خوبی میان اولیا و فرهنگیان و معلمان باشد والدین اطلاع کافی از وضعیت دانش آموزان خود در مدارس داشته باشند این پیوند به رشد تحصیلی و تربیتی کمک می کند و پایش خوبی صورت می‌گیرد.
امام جمعه یاسوج همچنین به روز تربیت بدنی و ورزش اشاره کرد و گفت: باید در ورزش و رشته‌های قهرمانی و تخصصی پیشرفت کنیم هر چه به ورزش همگانی توجه شود جوانان در فضای سلامت با آرامش خاطر ورزش می‌کنند تا جامعه به سوی سلامت روحی و روانی و جسمی پیش رود.
امام جمعه یاسوج به روز ولادت پیامبر عظیم الشأن اسلام و آغاز هفته وحدت اشاره کرد و گفت: یکی از ضرورت‌ها وحدت میان مسلمانان و امت اسلامی است دشمن از نبود وحدت در میان مسلمانان سوء استفاده کرده و آنها را به جان هم انداخته و حاشیه امن برای دشمنان جهان اسلام ایجاد کرده است.
وی افزود: غرب در سایه اختلاف حکومت می‌کند امروز وقتی جهان اسلام این اندازه سرمایه انسانی و مادی دارد اما به جای مقابله با صهیونیست ها و دشمنان در حال جنگ با خودی‌هاست خونریزی‌های آل‌سعود در یمن و خونریزی‌های صدام در جنگ با جمهوری اسلامی بود که همه در راه خدمت به دشمنان اسلام است.
حسینی گفت: سرنوشت کنونی عراق و سوریه و سایر بلاد اسلامی به دلیل ایجاد اختلاف میان مسلمانان است و نباید هر اختلافی منجر به درگیری شود ضرورتی به درگیری نیست در کنار هم باید زندگی کرد چرا که مشترکات زیادی داریم.
وی افزود: متاسفانه بعضی ها راه تکفیر را در پیش گرفتند با چنین تفکری باید مقابله شود از مذاکرات ایران و عربستان حمایت می‌کنیم تا از اختلافات جامعه اسلامی کم شود و اجازه خونریزی داده نشود اینها در سایه وحدت قابل تحقق است.
نماینده ولی فقیه به خطرات کرونا اشاره کرد و گفت: واکسیناسیون را جدی بگیریم ویروس همچنان می‌تازد راه مقابله با واکسیناسیون و رعایت دستورات بهداشتی است بعضی‌ها بعد از دو مرحله واکسن باز هم کرونا گرفتند.
حسینی با تبریک مجدد هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی شبانه روزی برای تامین نظم و امنیت اقدام می‌کند بدون امنیت زندگی ممکن نیست آب خوردن هم بدون امنیت امکان ندارد تا چه رسد به کارهای بزرگ در حوزه‌های سیاسی اقتصادی فرهنگی که نمی‌توان آنها را بدون نظم و امنیت انجام داد.
نماینده ولی فقیه در استان گفت: بدون امنیت کسی آسایش ندارد و کاری نمی توان کرد امروز در لبنان شاهد درگیری هایی هستیم که به دلیل نا امنی و بی نظمی است اما در کشور خودمان پلیس با قدرت نظم و امنیت را ایجاد کرده است.
وی افزود: پلیس در کشور و در استان ما برای ایجاد امنیت شهید داده مردم در کنار پلیس احساس امنیت می‌کنند و این سرمایه عظیمی برای نیروی انتظامی است.
امام جمعه یاسوج تاکید کرد: دشمن در داخل کشور بیکار نیست و به دنبال ایجاد ناامنی و بی نظمی است اما کسانی که به فکر برهم زدن نظم باشند با نیروی قدرتمند انتظامی سر و کار دارند که هر گونه اخلالی را سرکوب و متلاشی می‌کند.
***********************************

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در خطبه دوم نماز جمعه دهدشت با اشاره به نقشه راه اقتصادی دولت سیزدهم اظهار داشت: در آخرین روزهای تبلیغات انتخاباتی دولت محترم نقشه راه اقتصادی مشخص کرد که البته بنا است در آذر ماه شروع شود
امام جمعه دهدشت بیان داشت: مردم منتظر تحقق وعده‌های اقتصادی هستند.
حجت‌الاسلام وحدانی‌فر گفت: مردم رأی دادند و مطالبه‌گری دارند برای تریبون نماز جمعه تفاوتی ندارد دولت اصلاح طلب باشد یا اصولگرا، آنچه که خواسته مردم است ما توقع داریم دولت به آن عمل کند.
وی مذاکرات برجام را یادآور شد و با بیان اینکه به تعبیر رهبر انقلاب برجام خسارت محض بود، ادامه داد: مع‌الاسف وزیر امور خارجه وقت اخیرا گفته بود که «دور آخر مذاکرات چهار بار کلمه تعلیق بکار رفت» انسان از این اعتراف تلخ «نوشداروی بعد از مرگ سهراب» حسرت می‌خورد!
خطیب نماز جمعه دهدشت گفت: رهبر انقلاب به مذاکره کنندگان اعتماد کردند، دلسوزان بارها گفتند دشمن از تعلیق استفاده کرده اما آنها را کاسبان تحریم و تندرو خواندند.
وی با بیان اینکه برخی سطح مذاکرات را به فضای تبریک کریسمس تنزل داده بودند، اضافه کرد: تجربه گذشته این را آموخت که دشمن غیر قابل اعتماد است دشمن را باید دشمن دانست.
وحدانی‌فر تصریح کرد: ایران برای مذاکره برجامی عجله ندارد ما به تعهدات عمل کردیم دشمن اما بهانه آورد.امروز تا وقتی دشمن به مذاکرات برنگردد تا اینکه برجام نه در کلام و بیان و کاغذ بلکه در واقعیت ملموس نشود ما هیچ مذاکره بی‌بهره برای وقت تلف کردن را از دولت نمی‌پذیریم.
وی تأکید کرد: اقدام دولت در عدم آغاز فوری مذاکرات، تنبیه طرف غربی و ایجاد بازدارندگی در برابر رویه قبلی است و عدم کرنش جمهوری اسلامی ایران در برابر خواسته‌های دشمنان است.
حجت‌الاسلام وحدانی‌فر اضافه کرد: به طرف‌های غربی این پیام را می‌رساند که پنجره مذاکرات همیشه باز نیست ایران اقدامات منفی آنها را بررسی می‌کند و اگر ضرری نداشت انجام خواهد داد.
خطیب نماز جمعه دهدشت ضمن محکومیت حادثه خونین در مسجد خان آباد افغانستان گفت: امریکا نشان داد همچنان دنبال احیای داعش در منطقه است، با تمام وجود به شهدا ابراز تکریم و لعن و نفرین ابدی را برای عوامل این اقدام هولناک و مسببان ابراز و محکومیت این فاجعه دردناک را از تمام مجامع بین المللی فریاد می‌کنیم.
حجت‌الاسلام وحدانی‌فر ولادت حضرت رسول اکرم»«ص» و هفته وحدت را تبریک گفت و افزود: هفته وحدت به معنای تقویت اشتراکات دینی شیعه و سنی در جهان اسلام است.
وی با اشاره به اصول مشترک شیعه و سنی از قبیل خدای واحد، کتاب واحد، پیامبر واحد، قبله واحد، موعود واحد و مناسک و احادیث مشترک گفت: دشمن این دو مشترک است، امروز بیشتر مسلمانان امریکا و اسراییل را دشمن مشترک خود می‌شناسند. وجود این دشمن زمینه بسیار مهمی برای پیدایش اتحاد در صفوف مسلمانان است.
وی، ارادت به صحابه منتجب و منتخب را از دیگر اشتراکات برشمرد و گفت:برای ایجاد اتحاد اسلامی نیازمند راهکار هستیم.در ابعاد مختلف راهکار وجود دارد مسوولان و علما در همه کشورهای اسلامی نسبت به وحدت اسلامی توجه کنند.


*********************************
حجت‌الاسلام امید گنجه در خطبه های نماز جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ در جمع نمازگزاران شهرستان باشت به مناسبت‌های این هفته اشاره کرد و گفت: مهمترین مناسبت، هفته وحدت است مشکلی که در جوامع اسلامی وجود دارد ناشی از تفکر غیر تقریبی و ناشی از تفکر تکفیری است که تکفیر تنها مختص به اهل سنت نبوده بلکه رگه‌هایی از آن در شیعه نیز وجود دارد.
وی گفت: اما چه زمینه هایی برای وحدت میان مسلمانان وجود دارد که بتوانیم شعار وحدت را عملی کنیم از جمله این زمینه‌ها اعتقادات مشترک میان مسلمانان است مسلمانان خدای واحد، پیامبر، قرآن، قبله واحد دارند که همگی از اشتراکات میان مسلمانان به شمار می‌روند.
امام جمعه باشت گفت: مسلمانان مراسم حج واحد دارند مناسک حج را همه قبول داشته و هر ساله میلیون‌ها مسلمان از همه جای جهان جمع می‌شوند همچنین همه فرق اسلامی به وجود موعود اعتقاد دارند که البته اختلافاتی بعضاً در این زمینه وجود دارد.
وی گفت: مسلمانان احادیث مشترکی بین خود دارند که از جمله آنها حدیث کساء و حدیث اثنا عشر است همه مسلمانان دشمن مشترک دارند که آمریکا و اسرائیل و غرب دشمن مشترک مسلمانان بوده همچنین ۹۵ درصد اهل سنت نسبت به اهل بیت محبت دارند مسلمانان جهان در منطقه آسیا در کنار هم همسایه بوده و اشتراکات زیادی با یکدیگر دارند.
گنجه در ادامه به هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: این هفته را به سبزپوشان پلیس تبریک گفته آنها زحمات زیادی متقبل می شوند و باید قدردان ایجاد امنیت از سوی پلیس باشیم.
وی به سفر ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: سفر پر خیر و برکت و متفاوتی نسبت به سفر روسای جمهور گذشته بود در این سفر ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای کهگیلویه و بویراحمد گذاشته شد که مبلغ کمی نیست بی سابقه بوده اما بعضی ها شائبه ایجاد کردند که این پول از کجا خواهد آمد و رئیس‌جمهور پاسخ داد وعده نداده بلکه عمل خواهیم کرد.
امام جمعه باشت گفت: این منابع برای ۲۱۷ پروژه بزرگ و کوچک تدارک دیده شده بیشتر آنها تا سال ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد.
گنجه افزود: در جلسه شورای اداری نیز وزیر نفت وعده‌های خوبی در زمینه های مختلف از جمله در حوزه فرهنگی به شهرستان باشد داد که از جمله آنها تکمیل مصلا و مشکلات مربوط به حوزه علمیه و مشکلات مساجد بوده و جالب است که  دغدغه آنها از ما برای پیگیری و به سرانجام رسیدن بیشتر است و به صورت پیگیر با ما در تماس هستند.
وی به جلسه ای که میان استاندار جدید و ائمه جمعه استان با حضور نماینده ولی فقیه برگزار شد اشاره کرد و گفت: بدون لکنت زبان و بدون تعارف مشکلات استان را به استاندار گفتیم ایشان را فردی دغدغه‌مند در زمینه های مختلف از جمله در حوزه فرهنگی می‌دانیم.

****************************************

حجت‌الاسلام سید رحمت الله سیادت ظهر امروز جمعه«23» مهرماه1400 در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر پاتاوه به موضوع تقوا و فضایل علمی، اخلاقی، معنوی وسیاسی امام حسن عسکری علیه السلام در کتاب بحارالان بیان کرد: «اتقوا الله وَکُونُوا لَنَا زَیناً ولا تَکُونوا لَنَا شَیناً» از خدا بترسید و مایه افتخار ما باشید، نه اینکه مایه شرمندگی.
این خطیب جمعه به نقل از امام عصر (عج) و ابن اثیر در خصوص خصوصیات امام حسن عسکری علیه السلام گفت: پدر بزرگوارم نوری فروزان و ماه درخشان بود که خداوند متعال آنچه را نزد خود بود برای او برگزید او راه و روش پدران بزرگوار خود را گام به گام دنبال کرد تا به شهادت رسید خلق و خوی امام حسن عسکری ع همچون خلق و خوی حضرت رسول اکرم (ص) بود.
وی افزود: سیمای ملکوتی آن حضرت معتمد عباسی ملعون خلیفه عباسی امام حسن عسکری (ع) را از مدینه به سامرا آورد و در کنار پادگان خود تحت نظر شدید قرار داد آن حضرت فرمودند؛ همه پلیدی‌ها را در خانه ای نهادند و کلید آن دروغ است.
امام جمعه بخش پاتاوه در خطبه سیاسی نماز با تسلیت شهادت امام حسن عسکری ع و تبریک آغاز امامت فرزند گرامیشان آن امام همام را آموزگار سبک زندگی مهدوی(عج) در عصرغیب دانست و گفت: این امام معصوم ع غریب ترین امام هستند و فرمودند هیچ یک از پدرانم آنگونه که من گرفتار تردید شیعیان شده‌ام، مورد تردید واقع نشدند.
حجت الاسلام سیادت در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک آغاز هفته وحدت به روایات شیعه و سنی در مورد سالروز میلاد حضرت رسول اکرم ص به سخنان امامین انقلاب اشاره و بیان داشت: تمام انبیاء از صدر بشریت تا خاتم پیامبران برای این بوده است که جامعه را اصلاح کنند و فلسفه رسالت آنها عدالت اجتماعی در بین مردم و مبارزه با ظلم و رسیدگی به ضعفا و قیام به قسط و عدالت بود.
وی افزود: وجود مقدس نبی مکرم اسلام و رسول اعظم(ص) مهمترین نقطه ایجاد وحدت است، امروز مهمترین دستاویز دشمن برای مقابله با بیداری اسلامی ایجاد اختلاف است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی منطقه پاتاوه با اشاره به مذاکره هسته ای ایران با سه کشور اروپایی با بیان اینکه برجام جزئی از سیاست خارجی ایران است نه همه آن اظهار داشت:
ایران برای مذاکره عجله ای ندارد، برجام جزئی از سیاست خارجی ایران است نه همه آن و جمهوری اسلامی به سه دلیل عجله ای برای مذاکره نداریم.
 
وی گفت: تغییر رویکرد اصلی سیاست خارجی در دولت جدید، یکی از ویژگی‌های دولت آیت الله رئیسی گره نزدن آینده و تمامی مسائل کشور به موضوع برجام است، لیکن ارتباط با کشورهای همسایه خصوصآ قاره آسیا اولویت است و تهدیدهای کشورهای اروپایی و آمریکا و اسرائیل حمله به تاسیسات اتمی و حساس ایران و در پایان غربی ها بایدبه دلیل به شهادت رساندن دانشمند هسته ای ما و خرابکاری در تاسیسات اتمی و بدعهدی آنها باید تنبیه و مجازات شوند و همان طوری که رهبری معظم فرمودند؛ زمان بزن و در رو تمام شد ما با قاطعیت و شجاعت تمام در مقابل زیاده خواهی آنها و تعرض آنها مقابله به مثل و تمام منافع آنها را در منطقه نابود خواهیم کرد.

***********************************
امام جمعه لنده در خطبه های این هفته نماز جمعه در  راستای پیشرفت و جبران عقب ماندگی های استان توصیه هایی به استاندار کهگیلویه و بویراحمد و برخی سیاسیون برای انتخاب مدیران داشت . حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه با تسلیت شهادت امام حسن عسکری ع و آغاز امامت امام زمان (عج)گفت:با شهادت هر امامی امامت امام بعد از او آغاز می شود. وی افزود:آغاز امامت امام زمان عج که پاکترین حجت خداست شروع مهمی در تاریخ شیعه به حساب می آید و با ظهور خود بشر را بعد از ظلم  به دنیای آرام می رساند. حجت الاسلام محمودی اصل در ادامه با تبریک هفته نیروی انتظامی به  پرسنل این نیرو گفت: امیدواریم همچنان با استفاده از دو عنصر صلابت و اقتدار و رافت اسلامی بتوانند مسیر خدمت صادقانه را به مردم با عزت ادامه بدهند. امام جمعه شهرستان لنده تاکید کرد:اگر در جامعه ای امنیت باشد جامعه به سمت پیشرفت حرکت می کند و اگر هرج و مرج حاکم باشد معلوم است که جامعه به پیشرفت لازم نخواهد رسید. حجت الاسلام محمودی اصل خاطر نشان کرد:مردم ما قدردان همه کسانی هستند که با برقراری نظم و امنیت مسیر یک زندگی آرام را برای آنها فراهم می کنند. امام جمعه شهرستان لنده در پایان از استاندار جدید خواست برای پیشرفت و جبران عقب ماندگی ها از جوانان انقلابی و جهادی در رده های مختلف مدیریتی استفاده نماید و همچنین از سیاسیون خواست به دنبال سهم خواهی نباشند و به تندتر شدن حرکت موتور انقلاب کمک نمایند.

********************************
حجت‌الاسلام بذرافشان امام جمعه موقت شهر قلعه رئیسی با دعوت همگان به رعایت تقوی الهی عنوان کرد: شهید احمد آمده شهیدی که در راه اسلام در راه قرآن و برای امنیت میهن اسلامی به شهادت رسید برای یاری اسلام به شهادت رسید و برای اینکه دعوت امام راحل به لبیک بگوید رفت شهید شد و دو سال پس از ازدواج در حالی که فرزند ندارد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد. امام جمعه موقت قلعه رئیسی با انتقاد شدید از وضعیت تلفن همراه در شهر قلعه رئیسی یادآور شد: مخابرات استان به شهر قلعه رئیسی توجهی ندارد و بیشتر نقاط این شرایط آنتن دهی تلفن همراه وجود ندارد و در حقیقت مردم در عذابند شبانه‌روز پشت‌بام و دیگر نقاط شهر به دنبال آنتن دهی موبایل هستند دانش‌آموزان، بازاریان و مردم سرگردان هستند این حق مردم این شهر نیست چندین ماه مسئولین استان قول می‌دهند اما همه وعده‌های سرخرمن است و مردم را عذاب می‌دهد همین وعده ها و قول‌های پوچ است که مردم را به سخره گرفتن و انتظار مردم این است در اسرع وقت این مشکل را حل کنند.  وی به هفته وحدت اشاره و خاطرنشان کرد: 27 مهرماه ولادت حضرت رسول اکرم(ص) به روایت اهل سنت آغاز هفته وحدت است، وجود مقدس نبی مکرم اسلام مهمترین نقطه ایجاد وحدت از دنیای اسلام می تواند در این نقطه به هم پیوند بخورد، وحدت مساله اصلی؛ که اگر اتحاد بین مسلمین به صورت واقعی به معنای حقیقی تحقق پیدا کند اکثر مشکلات مسلمانان حل خواهد شد. بذرفشان تصریح کرد: در روزها و ماه‌های اخیر مذاکرات هسته‌ای با روی کار آمدن دولت جدید یکی از مسائل داغ محافل خبری بوده تاکنون تحلیل‌های مختلفی در مورد رویکرد دولت جدید ایران و مساله بر جامعه ارائه شد، اما برجام جزئی از سیاست خارجی ایران است نه همه آن، و در مورد برجام دو جمله برجسته در بیانات رهبر انقلاب وجود دارد که مساله ما در برجام برگشتن یا برنگشتن آمریکا نیست بلکه تنها مساله ما رفع تحریم‌ها است. امام جمعه موقت قلعه رئیسی یادآور شد: همه ما می‌دانیم که از جمله شرایط اجازه جمهوری اسلامی به هیئت مذاکره کننده لغو همه تحریم ها بود و جمهوری اسلامی ایران به دنبال تجربه ای که از چندین دهه بدست آورده است باید بر همان خط و نشان قبلی حرکت کند و این لازمه آن است که ما با شناخت دقیق تر از آمریکای جنایتکار به میدان ورود کنیم و در ماه‌ها و سال‌های اخیر کشورهای غربی و متحدان آنها در قالب‌های مختلف علیه کشورمان دست به اقدامات خرابکارانه زدند و در عین حال خواستار ازسرگیری مذاکرات از سوی ایران شدند و اقدامات دولت کنونی در عدم آغاز کردن فوری مذاکرات با غرب در مسئله برج نوعی تنبیه طرف‌های غربی و ایجاد بازی بازدارندگی در برابر رویه مخرب و بدعهدی های آنهاست که به خوبی به درستی از سوی ایران در پیش گرفته شد. بذرافشان ادامه داد: یکی از ویژگی‌های بارز دولت آقای رئیسی در عرصه سیاست خارجی گره نزدن آینده و تمامی مسائل کشور به موضوع برجام است و در این رابطه سیاست‌ خارجی دولت جدید توسعه روابط با کشورهای همسایه و همچنین محور شرق را در دستور کار خودشان قرار دادند و سعی داشتند از این ظرفیت‌ها در راستای منافع ملی ایران بهره‌برداری کنند. وی گفت: مهم ترین نمود این تلاش‌ها موافقت اخیر سازمان همکاری‌های شانگهای با عضویت ایران در سازمان یکی از بلوک های قدرت در قاره آسیا است و دولت سیزدهم با شعار عملگرایی و کرامت مردم روی کار آمده است به همین خاطر اقدامات موثری را تاکنون انجام داده است. بذرافشان افزود: دولت نقشه راهی دارد که در آن هم مهار تورم، توجه به معیشت مردم، رشد اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی و هم ارتقاء جایگاه بین‌المللی ایران که موضوع بانک‌ها و موضوع مسکن را از جمله آنها می دانیم آمده است که این نیازمند آن است که این شیوه برنامه‌ریزی و خوی آینده و عملگرا که موضوعات و مشکلات مردم را مرتفع سازد نیازمند این نقشه راه بوده است و لازمه آن مدیرانی جوان و انقلابی و دغدغه مند و در میدان است.

*********************************
 حجت الاسلام سیدعلی اکرمیان امام جمعه موقت کبگیان در خطبه های ۲۳مهرماه۱۴۰۰ چیتاب بااشاره به مسئله عاقبت بخیری یـادخدا، طلب استغفار، شکرنعمت های الهی ومحاسبه نَفس را از عوامل عاقبت بخیر شدن برشمرد وگفت: هرگاه انسان در زندگی موارد مذکور را رعایت وبه آن عمل کند در دنیا عاقبت بخیر میشود. سیدعلی اکرمیان باتبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز ازدواج حضرت خدیجه و حضرت محمد"ص" هم گفت: ارزش معنوی این وصلت دراین است، در زمانیکه بت پرستی و جاهلیت درخاورمیانه در حال تکثیر بود وخداوند پیغمبراکرم را مبعوث کرد، بانویی متدینه و ثروتمند را سَـرِ راه وی قرارداد تا پشتوانه مادی ترویـج اسلام بشود. حجت الاسلام اکرمیان بااشاره به نگاه عملکرد دولت دردوماهه اخیر هم گفت: عده ای که بانگاه به مشکلات اخیر آنرا با سنجش دولت در مدت زمان کوتاه بروزمیدهند منصفانه تر قضاوت کنند. وی افزود: نباید کم کاریهای گذشته مضاف بر مشکلات فعلی را با دوماه روی کار آمـدن دولت گردن دولت فعلی بیندازیم. وی تصریح کرد: در کمرکش مشکلات ایجاد شده و عملکرد نسبتا خوب دولت جدید،انتظارات مردم از دولت نسبت به برنامه ریزی جهت کنترل بازار، حل معیشت مردم واعطای تسهیلات کم سود برای ایجاد بُنگاههای زودبازده جهت رونق اشتغال بالارفته است. این خطیب جمعه درباره مشکلات مسکن ووعده های دولت به مردم هم گفت: قولهای ساخت سالی یک میلیون مسکن برای مردم خبر خوبیست اما بامطالعه دقیق وتصویب پشتوانه مالی میتوان به این مهم دست پیدا کرد. امام جمعه موقت کبگیان رشد نگاه های فرهنگی دولت[درزمینه های متعددفرهنگی اقتصادی] را یک گام مفید وتاریخی برشمرد و گفت:دراین راه بانگاه و تلاش به دور مجوزهای کسب و کار وحذف امضاءهای طلائی میتوان ازبروز تورم های کاذب مشکل زاجلوگیری کرد وباعث افزایش اعتماد مردم نسبت به دولت میشود. سیدعلی اکرمیان بااشاره به طرح واکسینه موفق دولت هم گفت:تلاش عالی دولت دراین زمینه باعث روی اوردن مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی شد. وی تصریح کرد: در همهمه تلاشهای موفق دولت و زحمات بی بدیل کادر محترم و زحمتکش درمان مردم مراقب باشند طرح واکسن هراسی در دنیای مجازی بازدارنده انان در واکسن زدن نشودزیرا یکی از جبهه های جنگ روانی دشمن درهمین زمینه طرح ریزی شده است. این خطیب موقت ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن شهادت امام حسن عسکری"ع"ثمره اش را تولد قائم آل محمد برشمرد وگفت: منتظران واقعی امام زمان"عج"بااعتقاد صحیح توحیدی محمدی و علوی در کنار ترک محرمات ودرسایه قدرت بازدارندگی در فضای مجازی و حقیقی مقتدرانه پیش بروند که در دوره آخرالزمان قرار گرفته ایم. لازم به ذکراست دربین الصلاتین ازطرف بخشدار کبگیان ازسروان عباسیان و امـیری فرماندهان پاسگاههای انتظامی چیتاب و چناربه پاسداشت هفته نیروی انتظامی باحضورامام جمعه وتعدادی از اعضاءشورای اداری بخش تجلیل وهمچنین ازطرف دهیاری ومردم روستای نقاره خانه بااهدالوح تقدیرازفرماندهی پاسگاه انتظامی چیتاب تجلیل شد.


خبر در حال تکمیل است....تاریخ انتشار : 23 مهر 1400 17:03» اخبار مرتبط:

 • آمادگی نهاد امامت جمعه دهدشت برای تسریع در واکسیناسیون کرونا
 • امام جمعه دهدشت:اگر نگران جمهوریت نظام بودید در انتخابات ۸۸ با مشارکت بیش ا ...
 • رئیس کل دادگستری به پرونده مسکن مهر دهدشت ورود کند/آقایان زورشان به پیمانکا ...
 • امام جمعه جدید چیتاب منصوب شد
 • امام جمعه موقت دهدشت:سیل امتحان الهی برای شناخت دشمن بود
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  از عملکرد دولت روحانی راضی بودید؟

  1-بلی
  2-خیر
  3-نظری ندارم