مشروح اخبار


» موقوفه ریحانه گچساران ؛مکانی برای اسکان و نگهداری زنان و دختران بی سرپرست و بد سرپرستحجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از موقوفه ریحانه شهرستان گچساران گفت: نیت واقف در این موقوفه نگهداری و اسکان زنان و دختران بی سرپرست و بد سرپرست است.

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از موقوفه ریحانه شهرستان گچساران گفت: نیت واقف در این موقوفه نگهداری و اسکان زنان و دختران بی سرپرست و بد سرپرست است.

به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از موقوفه ریحانه شهرستان گچساران گفت: نیت واقف در این موقوفه نگهداری و اسکان زنان و دختران بی سرپرست و بد سرپرست است.
حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی گفت: موقوفه ریحانه توسط واقف خیر اندیش سرکار خانم اعظم غلام زاده دیل در سال ۱۳۹۰ در شهرستان گچساران وقف شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساختمان ریحانه دارای سه واحد ( یک واحد همکف و دو واحد طبقه اول) بوده در زمینی به مساحت دویست متر مربع ساخته و حال حاضر مورد استفاده با توجه به نیت واقف می‌باشد.
حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی گفت: سی درصد ارزش اجاره برای نگهداری و حفظ ساختمان موقوفه می‌باشد که در حال حاضر با قرارداد یکساله ساختمان موقوفه در اختیار موسسه فرشتگان گچساران که مجوز نگهداری از زنان و دختران بی سرپرست و بد سرپرست را دارند ، قرار دارد.
نصیرالاسلامی گفت : وقف از سنت‌های زیبای اسلامی و تجلی احسان و نیکوکاری در سیره ائمه اطهار (ع) است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در دهه وقف سال‌جاری در شهرستان گچساران برنامه های بسیار متنوع از جمله همایش یاوران وقف، غبارروبی گلزار شهدای گمنام شهرستان ، برگزاری نشست های تخصصی با موضوع ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف و غبارروبی بقاع متبرکه برگزار شد.


موقوفه ریحانه گچساران ؛مکانی برای اسکان و نگهداری زنان و دختران بی سرپرست و بد سرپرست

 

موقوفه ریحانه گچساران ؛مکانی برای اسکان و نگهداری زنان و دختران بی سرپرست و بد سرپرست

 


تاریخ انتشار : 24 مهر 1400 04:27» اخبار مرتبط:

 • اولین در اولین روز دهه وقف: برگزاری آئین غبارروبی گلزار شهدای بقعه متبرکه ا ...
 • اجرای دویست برنامه در قالب سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه شاخص استا ...
 • انتصاب مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد
 • در مرکز هیچ استانی موقوفه ای مثل موقوفه شهر یاسوج وجود ندارد
 • بانوی خیّر گچسارانی منزل مسکونی خود را برای فعالیت‌های قرآنی وقف کرد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  از عملکرد دولت روحانی راضی بودید؟

  1-بلی
  2-خیر
  3-نظری ندارم