مشروح اخبار


» بستری شدن 147 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان کهگیلویه و بویراحمد/افزایش خطر مرگ بالا درمیان افراد٦٠ سالرئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 147 بیمار در بیمارستان های استان بستری می باشند که 68 نفر مبتلای قطعی و 9 نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 83 هزار و 160 نفر بهبود یافته گزارش شده است.
وی بیان کرد: از ٢٧٩نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت که شامل تست های PCR و رپید تست حدود ٢٣ درصد موارد مثبت بودند، بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و چرام بودند.
دکتر یزدان پناه خاطر نشان کرد: ضروری است در خصوص واکسیناسیون کرونا مردم مشوق یکدیگر باشند تا به ایمنی جمعی برسیم چون هدف اصلی از واکسن در اوج همه گیری، کاهش مرگ و بستری است و واکسيناسيون كامل موثر در كاهش بستري و مرگ و مير مي باشد.
وی ادامه داد: با توجه به پايين آمدن تيتر آنتي بادي در بدن بعد از گذشت چند ماه از تزريق واكسن ها، لازم است كسانيكه سه ماه از تزريق دوز دوم واكسن هاي سينوفارم، بركت و بهارات گذشته است دوز سوم ترجیحا از همان واكسن تزريق شود و ٦ ماه از نوبت دوم نيز يك دوز يادآور آسترازنيكا و يا پاستوكووك پلاس تزريق شود و اگر دو نوبت را آسترازنيكا و يا اسپوتنيك تزريق كرده باشند بعد از ٦ ماه يك دوز آسترازنيكا و يا پاستوكووك پلاس استفاده شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: با توجه به بررسي موارد مرگ و مير در استان بالاترين خطر بروز مرگ و مير ناشي از كرونا در ميان افراد بالاي ٦٠ سال كه بيماري زمينه اي دارند، كساني كه واكسينه نشده اند، كسانيكه واكسيناسيون خود را تكميل نكرده اند و كسانيكه دوز هاي سوم و يا يادآور را تزريق نكرده اند بوجود آمده است. لذا از مردم شريف استان خواهانيم براي تكميل واكسيناسيون و يا دوز سوم و يادآور به مراكز واكسيناسيون در مراكز بهداشتي درماني و يا مراكز تجميعي مراجعه نماييد.تاریخ انتشار : 14 آذر 1400 16:50» اخبار مرتبط:

 • آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • آخرین وضعیت کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  از عملکرد دولت روحانی راضی بودید؟

  1-بلی
  2-خیر
  3-نظری ندارم