مشروح اخبار
 » «پایی که جا ماند» رکورد زد

طی 9 ماه سپری‌شده از سال 1391 در صدر آمار پرفروش‌های سوره مهر کتاب «پایی که جا ماند» قرار دارد.سوره مهر از جمله ناشرانی است که آثارش با اقبال خوبی در میان مردم و کتاب‌خوانان مواجه می‌شود.


طی 9 ماه سپری‌شده از سال 1391 در صدر آمار پرفروش‌های سوره مهر کتاب «پایی که جا ماند» قرار دارد.

به گزارش راک نیوز به نقل از فارس، سوره مهر از جمله ناشرانی است که آثارش با اقبال خوبی در میان مردم و کتاب‌خوانان مواجه می‌شود.

بیش از 50 درصد از آثار فعال و پرفروش این انتشارات به ادبیات پایداری اختصاص دارد. 30 درصد کتاب‌های فعال سوره مهر آثار داستانی و شعر و بقیه آثار به حوزه هنر مرتبط هستند. همچنین در 2 سال گذشته بیش از 100 عنوان کتاب برای گروه سنی کودک و نوجوان از سوی این انتشارات  منتشر شده است.

«سوره مهر» طی 9 ماه گذشته آثاری را منتشر، معرفی و تجدید چاپ کرده که رکورددار عرصه نشر شده‌اند، آثار پرفروش این انتشارات طی 9 ماه گذشته سال 1391 عبارتند از؛ «پایی که جاماند»، «نورالدین پسر ایران»، «دا»، «سه گانه‌های فاضل نظری»، «دختر شینا»، «کوچه نقاش‌ها»، «من و کتاب»، «بابا نظر»، «فرزندان ایرانی»، « رفاقت به سبک تانک».

 

 

alt

 

* مختصری درباره «پایی که جا ماند»؛

کتاب «پایی که جاماند» خاطرات روزنوشت «سید ناصر حسینی پور» آزاده و جانباز کهگیلویه و بویراحمدی است، حسینی‌پور از جانبازان هشت سال دفاع مقدس است که در 16 سالگی به جبهه می‌رود و با ازدست دادن یک پایش پس از سالها اسارت به وطنش ایران بازمی‌گردد و پس از آن به جمع آوری و تدوین یادداشت‌های روزانه‌اش از دوران اسارت می‌پردازد.  

 

alt

 

* دومین اثر پرفروش سوره مهر: «نورالدین پسر ایران»

کتاب «نورالدین پسر ایران» خاطرات سیدنورالدین عافی نوشته معصومه سپهری در کمتر از یک سال از سوی انتشارات سوره مهر در آستانه هفته دفاع مقدس به چاپ پنجاه و پنجم رسید.

نورالدین پسر ایران» روایت پسر شانزده ساله‌ای از اهالی روستای خنجان در حوالی تبریز در آذربایجان شرقی است که حضور در دفاع مقدس را در گردان‌های خط‌‌شکن لشکر 31 عاشورا به عنوان نیروی آزاد، غواص و فرمانده دسته و در جبهه‌های مختلف تجربه کرده و بارها مجروح شده است.

نورالدین نزدیک به هشتاد ماه از دوران جنگ تحمیلی را علیرغم جراحات سنگین و شهادت برادر کوچک‌ترش سید صادق در برابر چشمانش در جبهه ماند و در عملیات‌های متعددی حضور داشت و جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس است.

رهبر انقلاب در اواخر سال گذشته پس از مطالعه این اثر، در دست نوشته‌ای بر این کتاب، نوشتند: این نیز یکی از زیباترین نقاشی‌های صفحه‌ پُرکار و اعجاز گونه‌ هشت سال دفاع مقدس است. هم راوی و هم نویسنده حقاً در هنرمندی، سنگ تمام گذاشته‌اند. آمیختگی این خاطرات به طنز و شیرین‌زبانی که از قریحه‌ ذاتی راوی برخاسته و با هنرمندی و نازک‌اندیشیِ نویسنده، به خوبی و پختگی در متن جا گرفته است، و نیز صراحت و جرأت راوی در بیان گوشه‌هایی که عادتاً در بیان خاطره‌ها نگفته می‌ماند، از ویژگی‌های برجسته‌ این کتاب است. تنها نقصی که به نظر رسید نپرداختن به نقش فداکارانه‌ همسری است که تلخی‌ها و دشواری‌های زندگی با رزمنده‌‌ای یکدنده و مجروح و شلوغ را به جان خریده و داوطلبانه همراهی دشوار و البته پر اَجر با او را پذیرفته است. ساعات خوش و با صفایی را در مقاطع پیش از خواب با این کتاب گذراندم والحمدلله».

کتاب «نورالدین پسر ایران» پس از انتشار، همواره جزو پرفروش‌ترین آثار سوره مهر بوده است. در ایام نمایشگاه کتاب تهران هم با استقبال فراوان مخاطبان روبه رو گشت، به طوری که در 10 روز ایام نمایشگاه، 10 تیراژ از این کتاب به فروش رفت تا از این حیث نیز رکورددار فروش کتاب نمایشگاه باشد.

کتاب «نورالدین پسر ایران» در 698 صفحه، قطع گالینگور و در تیراژ 2000 جلد و با قیمت 14 هزار تومان توسط انتشارات سوره مهر به چاپ پنجاه و پنجم رسیده است.تاریخ انتشار : 4 دی 1391 15:45» اخبار مرتبط:

 • "پایی که جاماند" دیجیتالی می شود
 • این آسید ناصر ما کدامتان هستید؟
 • دست نوشته رهبری برای خانواده گچسارانی
 • «پایی که جا ماند» به چاپ بیستم رسید
 • وضعیت خوب «پایی که جا ماند» بعد از ۳ماه
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر
  آپلود عکس