مشروح اخبار


» 3 خبر جدید از حوزه استانداری کهگیلویه و بویراحمدمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در جهت حمایت از هنرمندان، بازارچه صنایع دستی راه‌اندازی می‌شود.

الگوپذیری از فاطمه زهرا(س) سرمنشا تمام معیارهای اخلاقی و سرآمد زنان عالم/ تجلیل از زنان شاغل در استانداری

استاندار در جمع بانوان شاغل استانداری به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و گرامیداشت مقام مادر و روز زن، گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) دختر پیامبر اسلام (ص) سر منشا و مادر تمام معیارهای اخلاقی و سرمشق تمام زنان عالم است.
 به گزارش راک نیوز؛سیدعلی احمدزاده با تبریک روز زن به نقش پر رنگ مادران در رشد و ارتقای جامعه و اهمیت نقش مادری در تمامی جوامع بشری اشاره داشت و افزود: الگوپذیری از شخصیت و زندگی حضرت فاظمه (س) و درک کار‌ها و رفتار‌های ایشان و تطبیق آن با شرایط کنونی بر جامعه دینی ما ممکن است.
وی به اخلاق و منش حضرت فاطمه (س) برای تمامی زنان و مادران و نقش جاودانه و سعادتمندانه بانوان و مادران تاکید کرد و اظهار داشت: زنان جامعه دینی ما با پرورش فرزندانی صالح، طی سال های عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی با حضور در همه عرصه های مختلف به راه روشن جامعه و پیشرفت و توسعه کمک کرده اند. 
استاندار با اشاره به سیره حضرت فاطمه(س) ریشه شجره طیبه پیامبر خدا و ۱۱ امام (ص) گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: دخترم را فاطمه نامیدم زیرا خدای عز و جل او و کسی را که دوستدار او باشد از آتش جدا و دور کرده است، در جایی دیگر دلیل این نامگذاری را این گونه بیان کرده اند که از هر گونه بدی جدا و بریده شده است.
وی با بیان اینکه، برای حضرت فاطمه زهرا(س) القاب و صفات متعددی چون، فاطمه، زهرا، صدیقه، طاهره ذکر شده است گفت: ام ابیها از جمله کنیه های بانوی دو عالم است.
استاندار به جایگاه محبوبه خدا حضرت فاطمه زهرا(س) در سیمای قرآن اشاره کرد و گفت: قرآن برای فاطمه زهرا(س) خصوصیات و ویژگی هایی را بر شمرده که برپایه آن به مقام انسان کامل دست یافته است و آیه تطهیر که به اراده خداوند بر پاکی اهل بیت(ع) و معصوم بودن امامان(ع) اشاره دارد، یکی از آنهاست.
وی به حدیث قدسی در خصوص جایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و گفت: «یا احمد لولاک لما خلقت الافلاک و لولا علی لما خلقتک و لولا فاطمه لما خلقتکما»‌ ای پیامبر اگر تو نبودی افلاک را خلق نمی ‌کردم و اگر علی نبود تو را خلق نمی‌ کردم و اگر حضرت فاطمه نبود شما دو نفر را خلق نمی‌ کردم.
احمدزاده با اشاره به زندگی پر ثمر و جهادگونه حضرت زهرا(س)، اظهار داشت: فضایل و کمالات حضرت زهرا(س)، فضایل همه معصومان(ع) است، چون آن حضرت دختر خاتم پیامبران است و برای تولدش هم بشارت داده شد «انا اعطیناک الکوثر» و لذا بر همگان به ویژه جامعه زنان است تا از ایشان پیروی و تاسی جویند.
استاندار با بیان اینکه، حضرت زهرا(س) محبوبه الهی به عنوان انسان کامل سرمشق و نمونه عینی زنان عالم است، گفت: بربانوان و زنان و آحاد جامعه لازم است تا هرچه بیشتر و بهتر زندگانی نورانی حضرت فاطمه معصومه(س) را الگوی خود قرار داده تا جامعه ای متعالی داشته باشیم و سعادت و رستگاری دنیا و آخرت را بدست آوریم.
احمدزاده در این نشست به دیدگاه ها، صحبت ها، نظرات، ایرادات و درخواست های بانوان گوش داد و تاکید کرد: به شایستگی، دانش، تجربیات و توانمندی های بانوان باور دارم و نسبت به خواسته های به حق آنها تاکید داشته و پیگیری خواهم کرد. 
استاندار به تقویت جایگاه، نقش و ارتقای بانوان تاکید کرد و گفت: به توانمندی های بانوان باور دارم و در حوزه های مختلف حتی حوزه عمرانی هم می توانند به خوبی شایستگی خود را نشان دهند.
وی تصریح کرد: در نقش آفرینی بین آقایان و بانوان فرقی نمی بینم اما گاهی نوع فعالیت ها ویژه و مردانه است.  
احمدزاده به پرورش و تربیت نیروی انسانی برای سطوح مختلف مدیریتی در حوزه بانوان تاکید کرد و گفت: بانوان ما نشان داده اند که توانایی بالایی دارند و می توانند با انگیزه بیشتر وظایف، فعالیت ها و کارها را حتی با کیفیت بهتر به انجام  رسانند.    
در این نشست از سوی استاندار از زحمات و تلاش های بانوان شاغل در استانداری، فرمانداری ها و بخشداری ها تجلیل شد.


******************************************


معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
هنرمندان صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد حمایت می‌شوند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در جهت حمایت از هنرمندان، بازارچه صنایع دستی راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش راک نیوز؛سید جواد هاشمی‌مهر در جلسه هماهنگی بازارچه صنایع دستی گفت: کهگیلویه و بویراحمد دارای مناطق بکر طبیعی و گردشگری است و استعدادهای خوبی در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری و صنایع دستی دارد که مجهول و ناشناخته مانده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۳۵ هزار هنرمند صنایع دستی شناسنامه‌دار در استان وجود دارد که می‌طلبد بازارچه‌ای برای عرضه محصولات دایر شود.
وی بیان کرد: راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی گام بزرگی در جهت معرفی تولیدات صنایع دستی، فروش و درآمدزایی هنرمندان است.
هاشمی‌مهر با تاکید بر شناسنامه‌دار شدن تولیدات صنایع دستی هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد گفت: محصولات صنایع دستی شناسنامه‌دار شوند تا به اسم سایر استان‌ها به فروش نروند.
هاشمی‌مهر بیان کرد: با ایجاد بازارچه به دنبال حمایت از هنرمندان صنایع دستی هستیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آب منطقه‌ای، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و شهرداری یاسوج ظرف مدت یک هفته موظف هستند مکان ایجاد بازارچه صنایع دستی را مشخص کنند.
همچنین مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد زیادی از هنرمندان صنایع دستی زنان سرپرست خانوار هستند که باید مورد حمایت قرار گیرند.
نادیا صداقت بیان کرد: جلسات متعددی در راستای راه‌اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی گرفته شده اما نگاه‌های سطحی و عدم همکاری‌ها مانع ایجاد بازارچه شده است.
انتهای پیام/


*******************************************
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
مشکلاتی که جناح‌بندی‌های سیاسی ایجاد کرده است/ تشکل‌ها سیاسی نشوند 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تشکل‌های مردم نهاد وارد مباحث سیاسی نشوند‌.
به گزارش راک نیوز؛سید جواد هاشمی‌مهر در نشست کمیته مشارکت‌های مردمی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به فعالیت‌های اثرگذار سمن‌ها گفت: سمن‌ها طی چند سال فعالیت به بلوغ کاری رسیده‌اند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: عمده نگرانی ما بیشتر مقوله اجتماعی ناشی از آسیب‌های اجتماعی است سمن‌ها مبارزه با آسیب‌های اجتماعی را پیشگام قرار دهند تا در جهت سالم‌سازی آسیب‌‌ها در جامعه گام برداریم.
وی خطاب به سمن‌های مردم‌نهاد گفت: در هر موردی که نیاز به کمک و حمایت استانداری باشد کمک می‌کنیم.
هاشمی‌مهر با بیان اینکه از ظرفیت روحانیون برای آموزش احکام دینی در کمپ‌های ترک اعتیاد استفاده شود، افزود: آسیب‌های اجتماعی به جد فرهنگ، دین و عزت ما را زیر سوال برده است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مواد مخدر یکی از معضلات اجتماعی است، دستگاه‌ها طرح ارائه دهند تا پس از بررسی در شورای تامین عملیاتی شوند.
هاشمی‌مهر توصیه کرد: تشکل‌ها وارد مباحث سیاسی نشوند چرا که بسیاری از مشکلات جامعه ما ناشی از همین جناح‌بندی‌های سیاسی هستند.
در ادامه سید ناصر رضایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موارد مخدر با بیان اینکه ۱۰۰ تشکل در حوزه مواد مخدر فعال است، گفت: یکی دو سال هیچ حمایتی از تشکل‌ها نمی‌شد اما با تغییر و تحولات شرایط بهتر شده است.
بیان کرد: بیشترین ضریب شیوع مصرف مواد مخدر میان دانشجویان غیر از دانشجویان علوم پزشکی است.
انتهای پیام/تاریخ انتشار : 6 بهمن 1400 19:25» اخبار مرتبط:

 • به همت امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد زنان نخبه کهگیلویه و بویر ...
 • پیام تبریک استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) ...
 • برگزاری مراسم جشن ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و ...
 • فرمانداری گچساران برگزارنمود :تجلیل ازبانوان نمونه شاغل در ادارات شهرستان
 • راه‌اندازی نخستین بازارچه دائمی صنایع‌دستی در یاسوج
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  کدام تیم قهرمان لیگ برتر ایران می شود ؟

  1-استقلال
  2-پرسپولیس
  3-سپاهان اصفهان
  4-گل گهرسیرجان
  5-آلومینیوم اراک
  6-سایر تیم ها