مشروح اخبار


» روسیه و احتمال حضور فوتبال آسیااتحادیه فوتبال روسیه (RFU) ممکن است در صورت محرومیت یا تعلیق عضویت در یوفا وارد کنفدراسیون فوتبال آسیا شود.

به گزارش راک نیوز ورزشی ؛ رویداد و مساله اصلی فوتبال روسیه در این هفته، نشست کنگره فیفا در دوحه است و نتایج آن ممکن است در پیش بینی چند سال یا حتی دهه های آینده تأثیر بگذارد. کنگره سالانه در سال جام جهانی در کشور میزبان یعنی قطر برگزار می شود. جلسه بعدی روز پنجشنبه 10 اسفند است.

موضوع تعلیق عضویت یا حذف روسیه در این جلسه مطرح خواهد شد. این در حالی است که تا چند هفته پیش به نظر می رسید که فیفا در کل موضوع روسیه را در دستور کار جلسه بعدی قرار نمی دهد. فدراسیون بین المللی خواستار تاخیر حداقل تا تابستان بود.

با این حال، این سؤال می تواند توسط یکی از نمایندگان مطرح شود. چندین اتحادیه فوتبال از کشورهای اروپایی در پایان ماه مارس خواستار بحث درباره سرنوشت فدراسیون فوتبال روسیه شدند. هرچقدر هم که فیفا از موضوع دور شد، فدراسیون های اروپایی خودشان مصر هستند.

یک بار دیگر توجه شما را به موضع فیفا که نسبت به سایر فدراسیون های ورزشی، میانه رو تر است جلب می کنم.در فیفا ابتدا به دنبال به تعویق انداختن موضوع بودند. بیایید موضوع پلی آف جام جهانی 2022 را در نظر بگیریم. تا همین اواخر، امکان انتقال بازی های روسیه در زمین بی طرف وجود داشت. تنها زمانی که همه شرکت کنندگان(لهستان، سوئد، جمهوری چک) از بازی با روسیه در زمینی دیگر امتناع کردند، فیفا مجبور شد این تیم را از رقابت برای صعود به جام جهانی قطر حذف کند.

در هر صورت هنوز مشخص نیست که آیا نمایندگان فدراسیون فوتبال روسیه در دوحه حضور خواهد داشت یا خیر اما در هر صورت احتمال بررسی مورد روسیه در کنگره با احتمالا بالا وجود دارد.

 چه چیزی در انتظار روسیه است؟ دو گزینه در حال بحث است:

1) جریمه سبک: رد صلاحیت به مدت دو سال، روسیه می تواند این رای را به چالش کشیده و مجازات تعلیقی بگیرد.

2) تعلیق دائمی عضویت RFU. روسیه تنها پس از مدتی نامشخص می تواند به وضعیت سابق خود بازگردد.

راه برون رفت از وضعیت چیست؟این احتمال وجود دارد که در صورت محرومیت، فدراسیون فوتبال پس از پایان مجازات از یوفا به کنفدراسیون آسیا منتقل شود.

بعید است تیم ها و باشگاه های اروپایی بخواهند در سال های آینده با روسیه بازی کنند ولی چنین فشاری در آسیا وجود ندارد. در این میان، احتمال تحریم های جدی علیه فوتبال روسیه بسیار زیاد است.تاریخ انتشار : 9 فروردین 1401 12:01» اخبار مرتبط:

 • تصمیم سخت فیفا علیه مسکو ؛ حذف روسیه از جام جهانی 2022
 • دست به کارشدن فیفا علیه روسیه
 • توصیه مهاجم سابق روسیه به آزمون درباره پیشنهاد دورتموند
 • اعتراض رسمی مراکش به فیفا به خاطر اشتباهات داوری
 • واکنش سایت کنفدراسیون آسیا به قرعه‌ ایران درجام جهانی
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام