مشروح اخبار


» بهمن بیگی، ستاره ای که درآسمان دانایی درخشیدروز گرامیداشت مقام معلم فرصتی است تا یادی کنیم از بزرگ معلم مکتب عشایری، زنده یاد استاد بهمن بیگی ،معلم اسطوره ای عشایر ایران زمین، مردی که چون آفتاب کردارش مظهر روشنی بودو شرمش عاریتی از گل های واژگون و روح بلندش به گسترده طبیعت زیبا طینت زاگرس و عزمش برای رسیدن به توفیق به صلابت دنا بود و با کسب توفیقات بزرگ در گذر تاریخ نزد عام و خاص به نیک نامی خاص باقی خواهد ماند.

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین راک نیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.


بهمن بیگی، ستاره ای که درآسمان دانایی درخشید


روز گرامیداشت مقام معلم فرصتی است تا یادی کنیم از بزرگ معلم مکتب عشایری، زنده یاد استاد بهمن بیگی ،معلم اسطوره ای عشایر ایران زمین، مردی که چون آفتاب کردارش مظهر روشنی بودو شرمش عاریتی از گل های واژگون و روح بلندش به گسترده طبیعت زیبا طینت زاگرس و عزمش برای رسیدن به توفیق به صلابت دنا بود و با کسب توفیقات بزرگ در گذر تاریخ نزد عام و خاص به نیک نامی خاص باقی خواهد ماند.

بر کوه بلند اندیشه بزرگ بهمنی بود که بتدریج از ذوب شدن فانوس اندیشه ممتاز عجین با خدمت و مردم داری همه وجود وهمتش را خالصانه هدیه مکتب تعلیم وتربیت کرد ودراین راه گمنام ،بی نشان وبی ادعا بذر دانایی پراکند واز ثمره ی این خلوص همیشه به نیک نامی در اذهان خاص باقی خواهد ماند .چنان عشق نابی در وجود پرنمودش بودکه چون ستاره ای درشب سیاه درخشید، مردی که ادعای نماز شب نداشت اما همه مدعیان به گرد ذره ای از توفیق وکرامت معنوی او نرسیدند، تاریخ تکرار نخواهد کرد بهمن بیگی بزرگ معلم ایران زمین، این خوشنام ترین معمار مکتب عشایری را، اسطوره ای که هرگز مقام او در توصیف نمی گنجد، مردی که ردای خدمت صادقانه اش چون کعبه ای ستودنی است برای آنها که حق شناسند و قدر در گرانبهای گنجینه مکتب علم بویژه در اقلیم عشایرخیز جنوب کشور را می دانند .
روح بهمن بیگی را گرامی می داریم و می ستایم تلاش همه معلمان را و پاس می داریم مجاهدتهای علمی شهید مطهری را که در راه روشنگری قامت ذی قیمتش در خون غلتید. راستی در مقام معلم ومکتب تعلیم وتربیت همین بس که هرکه هرچه دارد از مکتب معلم است ، الهی برتوفیق این طلایه داران مکتب دانستن بیفزا.
مظفر عدالت نسبتاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1401 11:26» اخبار مرتبط:

 • سرو چمان من چرا میل چمن نمیکند/همدم گل نمیشود یاد سمن نمیکند/در سوگ کم نظیر ...
 • بزرگداشت "یادیارمهربان "به یاد بهمن بیگی در شیراز
 • رئیس کمسیون برنامه وبودجه مجلس:اندیشه بهمن بیگی متعلق به گروه خاصی نبود
 • بزرگداشت محمدبهمن بیگی در روز معلم/ نوای دلنشین رضوانی در پاس داشت معلم عش ...
 • مراسم یادبود معلم معلمان در روز معلم/یادبود بهمن بیگی
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام