مشروح اخبار


» درباب شهرستان شدن چرام واختصاص مصاحبه ای با بزرگواری        امين نوروزي-  در مطلبی که در وب سایت  عصر دنا در باب شهرستان شدن چرام و اختصاص مصاحبه ای با بزرگواری  در این مورد  منتشر شد و البته به صورت  بیانیه وار در سطح شهر توزیع گردید و اتفاقا شبانه هم بر کوچه ها و خیابان های شهر چرام به  تعداد زیاد منتشر شد  البته این گونه به نظر می آید که شب نامه نویسی سنتی دیرینه در میان  طرفداران برخی از کاندیدها دارد  اقای بزرگواری نماینده شهرستان های کهگیلویه چرام و بهمئی شما احتمالا به اصل تفکیک قوا اعتقاد دارید ؟  
نیک  میدانید که دولت در سطح  هر شهرستان نماینده ی تام الاختیار خود را دارد  احتمالا شما می دانید که وظایف نمایندگی  در وهله ی اول  قانون گزاری و سپس  نظارت بر اجرای قانون است البته برخی از وظایف فرعی دیگر هم وجود دارد  جناب اقای بزرگواری یا چرام  فاکتور های ارتقاء به شهرستان شدن را داشت که شهرستان شد  یا نداشته و به ناحق شهرستان شد آن چیزی که آمار و فاکتور های شهرستانی می گوید چرام  دارای این ارتقای جایگاه بوده و چیزی جز حقش به ا و استرداد نشده است  حتما میدانید که شهرستان چرام 47 هزار نفر جمعیت دارد  حتما میدانید که چهارمین شهر پر جمعیت استان است  شما به خوبی می دانید که این شهرستان زیر ساخت های عمرانی اش و استقرار و استقلال اداراتش  به چند سال قبل از نماینده شدن شما که هیچ حتی به قبل از  دور 7  مجلس که خاطره انگیز ترین دور انتخابات  برای شما بوده است برمی گردد جناب آقای بزرگواری از شما بعید است که عنوان می کنید چرام  از نظر محدوده ی جغرافیایی همان است که بوده و در طول  دهها سال آخر رشدی نداشته است شما که در طول  سی و اندی سال گذشته پایه ی ثابت مراسمات  و مجالس شادی و غم مابوده اید واقعا هیچ تغییری در چرام قبل از انقلاب با بعد از انقلاب  حس نکرده اید؟ یعنی شما خدمات   نظام مقدس جمهوری اسلامی را  بغیر از دوره ی  نمایندگ خودتان  انکار میکنید    جناب اقای بزرگواری دانشگاه پیام نور  در لنده و باشت که یکی هنوز در جستجوی حق شهرستانی خود و دیگری  همزمان با ما شهرستان شده  قدمت بیشتری از چرام دارد   و سالها قبل از ما صاحب دانشگاه شدند را چطور توجیه می کنید ؟
 در آنجا شاخص شهرستان بودن ملاک نبوده و برای چرام از اهم واجبات شده ؟ برادر محترم نماز جمعه چه ربطی به فاکتور های شهرستان شدن دارد ؟ با زیر ساخت های  شهرستان شدن چه نسبتی دارد ؟ به فرض كه داشته باشد چرا در حال حاضر علاوه بر شهرستانهای  استان  سوق لنده و پاتاوه هم شاهد برگذاری  پر شکوه جمعه اند؟ نکند  در سوق و پاتاوه هم دنبال زیر ساخت جهت تبدیل کردن به شهرستان هستید؟ چناب آقای بزرگواری وقتی که  بیمارستان دهدشت  با آن وسعت  و سابقه  در این حال و روز  است بستر درمانی  احداث شده در چرام  که صرفا  برای تزریقات   درمان های سرپایی است چه دردی از ما دوا می کند ؟  شما می دانید تا کنون چند نفر  در مسیر انتقال بین  سوق چرام لنده دیشموک و قلعه رئیسی  به دهدشت جان شیرین خود را از دست داده اند ؟آیا بستر درمانی ایجاد شده در چرام را به عنوان برگ برنده ی خود  در این دوره انتخابات به حساب میاورید ؟آقای بزرگواری  شما مدعی هستید که راه اندازی بستر درمانی  و دادگاه و پیام نور در چرام توجیهی نداشت اما برادر بزرگوار  در مورد بستر درمانی و دانشگاه برایتان گفتم ولی چطور  نهادها و اداراتی مثل دادگاه و سایر ادارات در لنده و قلعه رئیسی توجیه دارد  گرچه حق مسلم شهرهای نام برده بوده است و ولی برای چرام مقاومت بوده وتوجیهی نداشت ؟
شما مدعی هستید که اینها همه نتیجه  امتیازاتی بوده که از دولت به خاطر همراهی با آن گرفتیم  ولی سید گرامی  آیا  نمایندگان 176 شهرستان دیگری که همزمان با ما به عنوان شهرستان معرفی شدند هم مثل شما حامی و  سینه چاک دولت بودند؟   شما که 4 سال  به عنوان حامیان سینه چاک دولت مطرح بودید آیا نمی توانستید امتیازات بیشتری مثل راه اندازی پتروشیمی دهدشت یا فسفات چرام را  از دولت مهرورز زمان هدیه بگیرید؟ در بحث وکیل الدوله بودنتان که شما آن را رد می کنید ضمن  اعتقاد  راسخ به خدمتگذاری بی منت دولت مهرورز نهم و دهم  شما چه  امتیازی در جهت رشد و آبادانی و توسعه منطقه از این  همه فرصت های در اختیار گذاشته شده گرفتید ؟ شما مدعی هستید در برابردولت در زمانهای که دولت از اهداف عدول می کرد بدون رودر بایستی می ایستادید  کاش يك مورد از نطق های غرّایتان را در مخالفت با دولت برایمان می گفتید تا ذهن پریشان ما  آرام گیرد.   سید عزیز در بحث شهرستانی چرام فرموده اید که نتیجه ی همراهی شما با دولت  بوده است  برادر عزیز  در استان هایی هم که نماینده گان اصلاح طلب به مجلس فرستادند هم شاهد ارتقای بخش ها به شهرستان  هستیم آیا  نمایندگان ان مناطق هم حامی و سینه چاک دولت اند؟
اینکه در حول شهرستان شدن مردم چرام وحدت وصف ناشدنی وجود داشت شکی نیست اما خودتان  در سخنرانی هايتان در چرام در جشن شهرستانی  اعلام کردید که  با  نظر مساعد مهندس نجار دکتر نجار و سردار نجار  و عنایت ریاست محترم جمهوری و تلاش های بی دریغ استاندار  جناب اقای نوذری چرام شهرستان شد و بنده کمترین نقش را داشتم حال چه شده که مدعی  و داعیه دار ارتقا ی جایگاه چرام شدید؟ مدعی هستید که 12 ملیارد تومان بودجه ی امسال چرام بوده است حال برادر  پاسخ دهید که چند درصد از این بودجه در بخش مرکزی و روستاهای تابعه اختصاص یافت ؟ چند درصد از آنرا  به مکان های خاص اختصاص دادید ؟ در ضمن این  تحولات که باعث پیشرفت  چرام  شده است کجایند که چشمان ما قادر به درک حتی ذره ای از برکات آن نیست برادر کاش شفاف تر از تخصیص 12 ميلیارد تومان در مناطق  مختلف می گفتید.  که البته این قصه سر دراز دارد   من الله توفیقتاریخ انتشار : 11 اسفند 1390 14:36» اخبار مرتبط:

 • بزرگواری خواستار شهرستان شدن دو بخش دیشموک و قلعه رئیسی شهرستان شد.
 • نعمتی‌پور رئیس سازمان تبلیغات چرام شد
 • تقدیر مردم قلعه رئیسی از بزرگواری نماینده مردم کهگیلویه در مجلس
 • جوابیه مطلب "ما اهل کوفه نیستیم "به قلم اقای شیرنژاد
 • فرداصبح بزرگواری در دهدشت ،حبیبی درسوق وفیاض بخش در چرام
 • » اشتراک گزاری خبر

  • کرمي

  • 18 اسفند 1390 09:13
  • گروه کاربری: ميهمان
  • آیدی یاهو:
  • تاریخ عضویت: --
  • وضعيت:
  • 0 خبر
  • 0 نظر
  ^
  این آقا بد دل پری از بزرگواری دارد که اگر بزرگواری چرام را گلستان هم میکرد باز بهانه تازه ای پیدا میکرد این جناب نویسنده ومنتقد خیلی بی انصاف واحساسی برخورد کرده خودش را اصلاح کند
  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام