مشروح اخبار


» مراسم بزرگداشت آیت الله حسینی در مدرسه خان شیراز برگزار می شودمراسم بزرگداشت امام جمعه سابق شهر یاسوج در مدرسه خان شیراز برگزار می شود.

به گزارش راک نیوز،به همت بیت آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری و مدیر مدرسه علمیه خان شیراز مراسم بزرگداشت آیت الله سیدعلی اصغر حسینی، امام جمعه سابق شهر یاسوج در مدرسه خان برگزار می شود.

به جهت تجلیل از مقام علم و اخلاق، مراسم بزرگداشت ارتحال عالم عامل حضرت آیت الله سید علی اصغر حسینی، امام جمعه سابق یاسوج با حضور روحانیت مکرم و اقشار مختلف در مدرسه علمیه خان که محل سالها تحصیل و تدریس ایشان بود، برگزار می شود.
 
سخنران: آیت الله شیخ علیرضا حدائق
زمان : روز دوشنبه مورخه ۱۴ آذر ماه سال ۱۴۰۱
ساعت: 15:30 الی 17
مکان : شیراز، گود عربان، مدرسه علمیه خان
 
آیت الله سید علی اصغر حسینی از علمای استان کهگیلویه و بویراحمد و از استادان حوزه و دانشگاه که ۱۸ آبان ماه امسال برای درمان بیماری کلیوی به یکی از مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعزام شده بود، متاسفانه تلاش پزشکان و کادر درمان نتیجه نداد و روز ۲۱ آبان ماه سال جاری دعوت حق را لبیک گفت.
آیت الله سید علی اصغر حسینی در جایگاه سنگر خطیب جمعه یاسوج به عنوان یکی از «ائمه جمعه طراز کشور در بیان، اخلاق و سیاست گذاری خوب» بود، همچنان که حجت‌الاسلام و المسلمین محمد محمدیان، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری دی ماه سال ۱۳۹۸در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بر این موضوع صحه گذاشت.
۴۰ سال تدریس در حوزه‌های علمیه شیراز و یاسوج، ۲۶ سال امامت نماز جمعه شهر یاسوج، تدریس در دانشگاه یاسوج و برپایی کلاس‌های تفسیر قرآن و نهج البلاغه در یاسوج از جمله سوابق علمی این فقیه مجاهد است.
آیت الله سید علی اصغر حسینی در سال ۱۳۱۸ در روستای طولیان شهرستان کهگیلویه در خانواده‌ای مذهبی چشم به جهان گشود و علم آموزی را از ۶ سالگی در مکتب زادگاهش آغاز کرد.
وی پس از دوره‌های مقدماتی مکتب برای ادامه تحصیل به حوزه علمیه امامزاده ابراهیم بهبهان رفت و در نزد اساتیدی، چون شیخ محمد حسن مجتهدی دروس مقدمات حوزوی را گذراند.
این فقیه مردمی برای تکمیل دروس حوزوی به مدرسه انصاری و دارالعم سید علی بهبهانی در اهواز رفت و در این شهر در دروس شیخ ابوالحسن انصاری و سید علی بهبهانی تلمذ کرد.
دوران جوانی آیت الله سید علی اصغر حسینی با مهاجرت به شیراز و طلبگی در مدارس آقا بابا خان و منصوریه شیراز آغاز شد، دورانی که با بهره گیری از اساتیدی، چون شیخ محمدعلی موحد، سید محمدباقر آیت اللهی، شیخ محمود شریعت زرقانی، سید حسین آیت اللهی و شیخ ابوالحسن حدایق ادامه یافت.
امام جمعه سابق یاسوج در دروس خارج فقه و اصول شیخ بهاءالدین محلاتی، شیخ مجددالدین محلاتی و سید کرامت الله ملک حسینی شرکت کرد و از آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی و آیت الله محمد فاضل لنکرانی اجازه اجتهاد گرفت.
آیت الله حسینی در کنار تدریس دروس حوزوی و تربیت صدها طلبه از جمله آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی، فعالیت‌های مبارزات علیه نظام شاهنشاهی را در کنار اساتید آیت الله ملک حسینی و آیت الله محلاتی دنبال کرد.
این فقیه انقلابی از سال ۱۳۷۲ در سنگر امامت جمعه شهر یاسوج مشغول خدمت شد و در کنار ادامه تدریس، به تبلیغ معارف اسلامی در شهر یاسوج پرداخت و سلسله جلسات تفسیر قرآن و نهج البلاغه را برپا کرد.
در دی ماه ۱۳۹۸ آیت الله سید علی اصغر حسینی به دلیل بیماری و کهولت سن از جایگاه امامت جمعه یاسوج استعفا داد.
پایان پیام/82تاریخ انتشار : 12 آذر 1401 13:06» اخبار مرتبط:

 • جزئیات مراسم تشییع و خاکسپاری امام جمعه سابق یاسوج اعلام شد
 • آیت الله حسینی درگذشت+زندگی نامه
 • آیت الله حسینی بستری شد
 • فوری /آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز درگذشت
 • زندگینامه: سید شرف‌الدین ملک حسینی
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام