مشروح اخبار


» گزارش کامل از همایش معتمدان، ریش سفیدان، بزرگان و چهره‌های شاخص استان کهگیلویه و بویراحمددر نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی که در سالن عسگریان دانشگاه یاسوج با حضور جمعی از مسئولین استانی برگزار شد، امام جمعه شهر یاسوج، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و فرمانده سپاه فتح استان نکات مهمی را در خصوص اتفاقات روزهای اخیر و مسائل استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح کردند.

به گزارش راک نیوز،همایش هم‌اندیشی و هم‌افزایی ریش سفیدان، معتمدان، بزرگان و چهره‌های شاخص کهگیلویه و بویراحمد در سالن دکتر عسگریان دانشگاه یاسوج با حضور جمعی از مسئولین استانی برگزار شد، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه شهر یاسوج، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و فرمانده سپاه فتح استان نکات مهمی را در خصوص اتفاقات روزهای اخیر و مسائل استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح کردند.


معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار: انسجام طوایف مانع بروز اغتشاش در کهگیلویه و بویراحمد شد

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: انسجام ، پای بندی و توجه بزرگان طوایف و مردم به ارزش های والای انقلاب و نظام موجب شد تا در اتفاقات یکی دوماه اخیر کشور در شهرهای این استان شاهد هیچگونه اغتشاشی نباشیم.
سید جواد هاشمی در همایش معتمدین ، ریش سفیدان ، بزرگان طوایف و چهره های فرهنگی و اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد فضای ایمن موجود استان در شرایط حاکم یکی دوماه اخیر کشور که موجب سربلندی مردم منطقه و استان شده را ناشی از ولایت پذیری و تبلوری از وحدت و همدلی دانست .
هاشمی اضافه کرد: تجمعات مردم شهرهای مختلف استان در محکومیت توطئه های دشمنان در یکی دو ماه اخیر که به بروز اغتشاشاات در برخی نقاط کشور شد یکی دیگر از نمودهای همدلی و ولایت پذیری مردم این استان بود که در مراسم هایی چون تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ و حضور حماسی در راهپیمایی ۱۳آبان یکبار دیگر خود را نشان داد.
 
وی هدف از برگزاری این همایش با حضور طیف های مختلف جامعه از معتمدین و بزرگان طوایف و چهره های سیاسی ، اجتماعی و علمی را در راستای تحلیل وقایع یکی دو ماه اخیر کشور عنوان کرد و اظهار داشت : به علت فهم درست شما بزرگان و چهره های سیاسی و علمی از شرایط موجود کشور بود که ما در استان شاهد بروز اغتشاش نبودیم .
هاشمی ادامه داد: با توجه به تجریبات چهار دهه و اندی از عمر انقلاب که توطئه های مختلف دشمن را علیه کیان نظام اسلامی در عرصه های مختلف شاهد بوده ایم در شرایط موجود کشور و آینده ، باز نیاز به همدلی و انسجام بیشتر داریم تا همچون حضور در صحنه های دفاع از انقلاب و ارزش های نظام سربلند بیرون بیاییم .


آیت‌الله سید نصیر حسینی _نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد_  در این همایش که صبح روز (شنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۱) با هدف هم‌فزایی و هم‌اندیشی برگزار شد، اظهار داشت: شرایط امروز کشور یک شرایط خاص است. شرایط سختی که علی‌رغم فشارهایی که به کشور آوردند این شرایط را پشت سر گذاشتیم. قطعاً مقاومت، حضور و احساس مسئولیت مردم ایران باعث شد آتش دشمن خاموش شود و دشمن به اهداف خود نرسد همه‌ی ما در قبال کشورمان مسئول هستیم و عده‌ای از ما ارزش‌های اسلامی و عده‌ای ارزش‌های ملی را دنبال می‌کنیم. انقلاب اسلامی توانست ارزش‌های اسلامی، الهی، انسانی، وطنی و ملی را حفظ کند. حضرت امام (ره) در سخن‌ها و مبارزات خود متوجه شد بخش عمده  این سرزمین ملیت و عزت مردم سرزمین بود. ایشان برای این سرزمین ملیت قائل بود. برای این سرزمین عزت قائل بود و این کشور با این پیشینه فرهنگی زادگاه ابن سیناها، طوسی ‌ها، حافظ‌ها، مولانا ها، علامه‌ها  . اندیشمندان بزرگ است.
وی ادامه داد: این انسان‌های برجسته فرهنگی نباید اینگونه تحقیر علمی، فرهنگی، سیاسی و تاریخی شود. چنانچه در دوره قاجار شد؛ قحطی تحمیلی انگلیس که ۴۰ درصد جمعیت از بین رفت یکی از آن سخن نمی‌گوید. در حالی که ملت ما شایسته چنین تحقیر و فشارهایی نبود. حالا به برکت جمهوری اسلامی ایران این تحقیرها پایان یافت. در اتاق خواب رضا شاه پهلوی شنود گذاشته بودند همانطور که خودش گفته بود نمی‌توانست خصوصی‌ترین حرف هایش را بزند. امام ما، ملت ما، خردمندان ما این همه تغحقیر را تاب نیاوردند و انقلاب به پیروزی رسید. چنانچه ترور، کودتا، جنگ هشت ساله، تحریم کمرشکن و همه را بر ما تحمیل کردند و ایستادگی کردیم ببینید به برکت انقلاب اسلامی و علی‌رغم فشارها و تحریم‌ها چه پیشرفت‌هایی کردیم که مقام‌های اروپایی و آمریکایی خودشان گفتند اگر این فشارها بر ما بود زانو می کردیم. خودشان از این همه قدرت و ایستایی ملت ما تعجب کردند. هدف آنها متلاشی شدن نظام بود و همه آنها که به مصاف کشور ما آمدند و شکست خوردند. حالا آمدند وسط میدان؛ این دشمن عقب‌نشینی نمی‌کند ما هم عقب‌نشینی نمی‌کنیم. آن طور که مقام معظم رهبری گفته است قرار نیست مردم با معجزه و کرامت هدایت شوند باید با انسجام ملی و همدستی از عزت و استقلال خود دفاع کنیم تا پیروز شویم. اینکه تاکنون ما سربلند بودیم. از تلاش و شجاعت ماست. تلاش ما و شما. چرا که این انقلاب برای همه مردم است و در راس اینها ولایت فقیه قرار دارد و اینکه ولایت فقیه باشد دستور خداست و ادله دارد. خدایی که خالق است، مالک است و صاحب است حق فرمان هم دارد و کلام خدا لازم الاجراست.
در ادامه این همایش سردار حمید خرم‌دل_ فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد_ گفت: به عنوان یک سرباز کوچک از مردم فهیم و با بصیرت استان که طی این چند ماه بصیرت و هوش مردمی که ناشی از انقلاب‌دوستی است را دیدیم و انصافاً خوش درخشیدند و جای قدردانی دارد. غرب چگونه به ما نگاه می‌کند؟ آیا مرگ یک شهروند ایرانی باعث هجمه دشمن به ما شد یا خیر؟! در حالی که در زمان رییس جمهوری بوش پدر که نظریه دهکده جهانی را مطرح کرد و قطعاً خان و رئیس این دهکده باید آمریکا باشد که  تعیین کنند مردم چگونه بپوشند و بخورند و زندگی کنند. اینها در این حد می‌خواهند ایران، مردم و جهان را زیر سلطه داشته باشند.
سردار خرم‌دل در ادامه تصریح کرد: سه چالش اساسی در مقابل آمریکا است؛ یکی چالش نظامی که روسیه به شدت در مقابل آمریکا صف‌آرایی کرده است و اوکراین به نیابت از غرب در مقابل روسیه است. دو چالش اقتصادی که چین در مقابل آمریکا است. و سه تمدن فرهنگی که ایران در مقابل آمریکاست.
وی در ادامه به دیدگاه‌های برخی از اندیشمندان و بزرگان آمریکایی درباره ایران اشاره کرد و گفت: یکی از اندیشمندان آمریکایی گفته است منطقه‌ای مهمتر از ایران در نقشه جهان وجود ندارد و نباید اجازه دهیم وضعیتی پیش آید که ایران به به گذشته خود برگردد.  وی تصریح کرد: یکی دیگر از بزرگان آمریکایی گفت دو هزار سال پیش هیچ کشورگشایی و نیروی خارجی نتوانسته است به زبان و فرهنگ ایرانی لطمه‌ای وارد کند و این نشان قدرت جمهوری اسلامی ایران است. تنها راه فروپاشی ایران حمله به فرهنگ و تمدن ایران است تجزیه و تجزیه فرهنگ و تمدن ایران تنها راه حل دشمن و جنگ با ایران است. یکی دیگر از اندیشمندان گفت نقش حجاب و پوشش زنان ایران باستان چنان برجسته است که می‌تواند عامل حجاب در تمام جهان باشد. یکی دیگر از اندیشمندان گفت؛ غرب اگر جرات دارد ایران را به حال خود واگذار کند.
وی با بررسی نگاه و نظر دشمنان درباره ایران گفت: اما ما در تنگناهای اقتصادی عبور می‌کنیم و عظمت و شکوه جمهوری اسلامی ایران را نمی‌بینیم شعار همیشگی ما «مرگ بر دیکتاتور» است. ما با «دیکتاتور» جنگیدیم. با نابرابری جنگیدیم و هدف انقلاب ما نابودی نابرابری و «دیکتاتور» بود. دیکتاتور کسانی بودند که هشت سال با کمک صدام می‌خواستند سرمایه‌های عظیم این کشور را غارت کنند، حالا می‌خواهند با مغالطه به خودمان بگویند؛ «دیکتاتور»! در هیچ کشوری در دنیا مثل جمهوری اسلامی ایران استقلال وجود ندارد حتی همین آمریکا! آمریکا می‌خواست بعد از برجام، برجام نظامی را علیه ایران اجرا کند قدرت نظامی ایران چنان است که تمام دنیا از آن می‌ترسد. جوانان ما باید با قضیه کاپیتولاسیون در ایران آشنا شوند، کشوری که روزی نمی‌توانست سیم‌خاردار تهیه کند حالا پهپادهای نظامی را به دیگر کشورها می‌فرستد. امروز وظیفه و رسالت ما مسئولین بیشتر از همیشه است. زیرا هجمه به ولایت فقیه  است، از ما امروز بیش از گذشته باید گوش به فرمان ولی فقیه باشیم.
وی در ادامه تصریح کرد: تا دیروز می‌گفتند تجزیه؛ امروز می‌گویند خودمختاری؛ دشمن به این نتیجه رسید با زور نمی‌توانند جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرند پس از طریق‌های دیگر کار خود را می‌خواست پیش ببرد، این جنگ ادامه دارد و ما دلی بزرگ داریم و مقابله را ادامه می‌دهیم و دشمنان بزرگی هم داریم که با اتحاد و همدلی تحت فرمان ولایت فقیه بر این دشمنان پیروز خواهیم شد.
وی در ادامه با بیان اینکه مسوولان و مردم فهیم ایران اسلامی باید بیش از هر زمان دیگر مطیع فرمان ولایت فقیه باشند، چرا که مسیر الهی، مسیر درست و سربلندی و عزت، مسیر ولایت فقیه است، خاطر نشان کرد: ایران امروز، قوی‌تر از هر زمان دیگر است. روزی ایران محتاج کشورهای غربی و خاورمیانه بود. اما امروز دست برتر را در هوا، فضا و سایر امور دیگر دارد. ما موشک داریم و ماهواره به فضا فرستاده‌ایم. ایران قدرت اول جهان است، بلاشک.غلام‌محمد زارعی_ نماینده سابق شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون_ یکی دیگر از سخنرانان این همایش بود و گفت: همه ما می‌دانیم انقلاب اسلامی مردم‌پایه‌ترین انقلاب تاریخ است که نه با کودتا و با خشونت و نه با جنگ و کشت و کشتار ایجاد شد. البته که با خون آبیاری شد و جوانان خون دادند. ولی بدون خشونت و دخالت اجنبی‌ها به پیروزی رسید. نقش مردم در حفظ انقلاب هم بدیهی و روشن است و بنابراین علاوه بر جهاد تبیین که وظیفه همه ما است باید یک بازنگری در خودمان داشته باشیم مگرنه همه ما و مسئولان کشور به برکت انقلاب اسلامی سرکار هستیم مگر نه همه این مردم در جنگ سخت ایستادند و ایستادگی کردند و در صحنه درخشیدن و از حداقل‌ها استفاده کردند پیرزنی که از یک دانه تخم مرغ برای کمک دریغ نمی‌کرد و این گونه مردم از حداقل‌ها و هر آنچه که داشتند مایه می‌گذاشتند. وقتی دشمن اتحاد مردم را دید و فهمید در این زمینه ناکام شد شروع کرد به جنگ فرهنگی و می‌دانست با رسوخ و نفوذ در بین مردم و مسئولین به اهدافش می‌رسد. بعد آمد به جنگ اقتصادی و حالا در یک جنگ ترکیبی هستیم ما نیاز به یک بازگشت مجدد به مردم داریم. باید حتماً در فکر و عمل تجدید نظر کنیم که چرا عمیقاً و صادقانه به مردم خدمت  تمی‌کنیم. به جای خدمت در گروه و جناح و باند و قومین به مردم خدمت کنیم. هرکدام که سهل انگاری کرده به انقلاب و شهدا خیانت کرد چه من باشم جه هر کدام از مسئولین اجرایی. نباید شکاف بین مردم و مسئولین باشد که دشمن از این شکاف وارد می‌شود این مردم خواستار انقلاب و رهبری هستند اما سهل‌انگاری ما باعث شد یک شبهه شد ما باید تجدیدنظر کنیم تا این بار هم ملت سیلی محکمی به دشمن بزند.
در در ادامه هادی زارع‌پور_ مدیرکل سابق آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز سخنرانی کرد و به نامه ۴۷ نهج البلاغه مولا علی علیه السلام اشاره کرد و گفت: پیوستگی و همبستگی و نسبت به همدیگر بخشش داشتن، ضرورت دارد و باید از جدا شدن و فاصله بپرهیزید.  سه مولفه سرمایه اجتماعی شامل؛ انسجام اجتماعی، مشارکت اجتماعی و اعتماد اجتماعی است.
وی افزود: واقع‌بینانه اگر ببینیم سرمایه اجتماعی کاهش پیدا کرده و باید این موضوع را مورد واکاوی و بررسی قرار داد و  باید در شیوه کار خود تجدید نظر داشته باشیم.
در ادامه یدالله مرادی _ مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان گچساران و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد_ به سخنرانی پرداخت و گفت: امروز روز قانون اساسی است. روز ۱۲ آذر ۱۳۵۸ و به رسمیت یافتن قانون اساسی جمهوری اسلامی است. در تدوین این قانون امام فرموده است: قانون اساسی یکی از ثمرات عظیم و بلکه بزرگ‌ترین ثمره‌ی جمهوری اسلامی است. علت فاصله ما از قانون اساسی همین مسائل امروزی است. قانون اساسی برای حل و فصل مشکلات اصولی را پیش بینی کرد که با مراجعه به اصول آن خیلی از مشکلات حل خواهد شد اصل هفتم قانون اساسی مربوط به مشارکت است و حالا که مشارکت‌ها کمرنگ شده نسل دهه ۸۰ و ۹۰ از ما فاصله گرفته و دشمن از همین راه‌ها ورود کرده است اصل ۱۹ اصل ۲۴ و اصل ۲۵ به امنیت فکری توجه دارد روزنه و حفره ای که دشمن از آن وارد شده است. میدانی که حالا ما بازنده آن هستیم. قانون اساسی فصل الخطاب باید باشد چالش قومیتی و طایفه گری خشن‌ترین و فراگیرترین منازعه منازعه قومی قومی صنفی سیاسی-نظامی استان ما از این هرسه منازعه مصون و مبرا از اما منازعه تبعیض و بی عدالتی و نادیده گرفتن حاشیه‌های استان جناب آقای استاندار آن روز که رفتی و در مناطق محروم  به حق اشک ریختی. امروز این شما مسئولین هستید که باید آن اشک‌ها را ثابت کنید.
استان ما استان عشایری و سنتی است که مردمش مثل کوه‌ها سرسبز و مثل رود و آبشارها زلال‌اند و اگر ببینند مقام عالی بین مردم هستند یقین که مردم هم شما را باور می‌کنند و دشمن نمی‌تواند به قلب بچه‌های ما نفوذ کند و هیچ چاشنی فرصت طلبانه و دشمن‌سازی نخواهیم داشت.
سردار عوض شهابی‌فر از فرماندهان سپاه و فرمانده اسبق سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد_ نیز در این همایش به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: دشمن جناح و اصول‌گرا و اصلاح‌طلب نمی‌شناسد و خودمان را مقابل خودمان قرار داده است. دشمن از هر جبهه‌ای وارد شد شکست خورد. زمانی که در روسیه بودیم کسی فکر نمی‌کرد روزی سوریه پیروز شود. شما ندیدید تکه تکه و بچه‌های مردم را در کف خیابان‌های سوریه دشمن به ما رحم نمی‌کند این جوان‌های خامی که امروز به خیابان‌ها ریختند فکر می‌کنند فردا دشمن دلش به رحم می‌آید. شما به عنوان نماینده‌های حضرت آقا بروید بین مردم ببینید ما کی بودیم کجا بودیم و حالا کجا هستیم. از شما و استاندار می‌خواهم مشکلات مردم را در یابند مردم فقیرند و به علت فقر دنبال این گروه‌ها راه می‌افتند. شما بازار را کنترل کنید. شما کوه دنا را نگاه کنید من با ایمان اعتقاد می‌گویم جمهوری اسلامی ایران همین کوه دنا است اگر باد می‌آید برف می آید باران می آید تابستان می‌رود و همه چیز می‌آید و می‌رود و کوه دنا پابرجاست. اگر ما فقط کلمات نورانی حضرت آقا را گوش بدهیم این نظام و جمهوری اسلامی پابرجا می‌ماند و به دست صاحب اصلی خود آقا امام زمان می رسد. من قربان همه این مسائل بشو ما دشمن بچه های خودمان نیستیم ما دلمان می خواهد بچه‌های مان فریب بخورند.
در ادامه لطف الله شجاعی_ فرهنگی بازنشسته از بهمئی_ گفت: خاورمیانه خاور تضاد و تزاحم و درگیری است. چرا چنین اتفاقی افتاده و حالا وظیفه ما چیست؟ از منظر عرف و با توجه به شرایط جامعه حرکت کنیم. امنیت با شعار و همایش ایجاد نمی‌شود. روان جامعه را باید آرام کرد. مسائل اجتماعی اقتصادی سیاسی را باید تبیین کرد. اتفاقاً مسئولان امنیت را ایجاد نکردند و مردم دیدند و دشمن را به استیصال رساندند. پرهیز از افراط‌گرایی. بعضی‌ها می‌گویند نسل جدید با گفتمان ما قانع نمی‌شود ولی می‌شود با همین نسل؛ دهه هشتادی‌ها دشمن را زمین‌گیر کرد با رفتار متناسب روحی و روحانیت با جامعه استفاده درست از تریبون‌های آزاد و عمل کردن به قانون اساسی.
مریم گشتاسبی_ همسر شهید_ نیز یکی دیگر از سخنرانان بود و گفت: انقلاب اسلامی درخت تنومندی است که این گنجشک‌های ضعیف‌الجثه نمی‌توانند به آن ضربه بزنند. زن ها را به بهانه آزادی به عریانی و فساد اخلاقی کشاندند. زن در نظام پهلوی به عنوان یک کالا مبادله می‌شود. در دوران انقلاب اسلامی زنانی که به تنگ آمده بودند با مشت های گره کرده جلوتر از مردان پیشتاز بودند. امام خمینی (ره) فرمودند: تا زنان جمهوری اسلامی با مشت‌های گره کرده علیه رژیم منحوس پهلویبه صحنه نیامدند انقلاب جمهوری اسلامی شکل نگرفت. با همت  و بصیرت زنان بود که زنان را دیدیم چه در پشت جبهه و چه در کانون خانواده دیدیم به طوری که فرماندهان گفتند اگر زنان نبودند جمهوری اسلامی به پیروزی نمی‌رسید دشمن می‌گفت ما از زنان ایران کتک خوردیمو حالا دشمن با تهاجم فرهنگی  و قتل عام فرهنگی آمده علنی آمده در میدان. دستگاه‌های فرهنگی از بودجه بیت المال از لحاظ فرهنگی هیچ کاری برای فرهنگ نکردند کم کاری که هیچ کاری نکردند. جوانان ما را حالا اخفال کردند و جوانان ما را تحت خواسته‌های خودشان قرار دادن خودشان هم می‌دانند دشمن قسم خورده بداند پشتوانه درخت تنومند اسلامی که با خون شهیدان آبیاری شده است محکم‍‌تر از این حرف هاست و ما با تمام نیرو و توان و تا پای جان محافظ انقلاب‌مان هستیم.
 حجت‌الاسلام محمد غفاری _معاون فرهنگی دانشگاه آزاد یاسوج_ نیز در این همایش سخنرانی کرد و گفت: چرایی و پسآمد شناسی ممکن است کسی بگوید این یک شورش بود ممکن است کسی بگوید انقلاب ممکن است هر کسی برای این اتفاقات پیش آمده اسمی انتخاب کند. هر کسی به سلیقه خودش برای این اتفاقات پیش آمده اسمی می‌گذارد ممکن است کسی بگوید اشکال از ماست دشمن دشمنی‌اش را می‌کند. اشکال کار ما کجاست؟ زخمی به وجود آمده که مگسی روی آن نشسته است چه مگس را بپرانیم چه بکشیم زخم باقی است اما راه حل چیست؟ زخم چه می‌شود ما هم ممکن است قصوری در این کار داشته باشیم. اما کارآمدی چیست؟ میزان موفقیت با توجه به موانع کار.
دشمن مانع است. ملت ما کار عبور از مانع را خوب بلد است ممکن است کسی بگوید این یک تنبیه است بیدار باش از تو انتقاد و انتقام باید ریشه‌ها را پیدا کنیم مردم طعم فقر را چشیده اند باید مردم را درک کنیم ما نباید مردمی باشیم. ما باید خود مردم باشیم. مردمی بودن؛ یعنی جدایی از مردم.
ما دو ایران داریم ایران مجازی و ایران حقیقی ایران حقیقی همان ایرانی است که می‌بینیم, فراز و فرود و انتظار و سختی و خوشایند و ناخوشایند و کم و کاست و اما ایران مجازی فرق دارد همه ما چرا از بچه ها و نوه هایمان فاصله داریم آنها در فضای مجازی شان محنت را دارند نکبت سیاهی ایران فروخته شده ایران که پر از دزدی سحر چه ماهی بگوییم که مسئولان ما فقط ۶درصد از مسئولان ما ممکن است دست ناپاک باشند اما ۷۰ درصد مردم معتقدند که مسئولین با درصد بالا در این جلسات را با جمعیت خودمان ایجاد می کنیم چرا این جلسه را در دانشگاه‌ها با حضور دانشجویان برگزار نکردیم چرا اجازه نمی‌دهیم جوانان بیایند در حضور ما حرف هایشان را بزنند آنها حرف های ما را ببیند ما حرف های آنها را بشنویم همدلی داشته باشیم هم بستگی داشته باشیم باهم دیگر از جوانانمان جامعه شناسان مان روانشناسان مان بخواهیم تا این مسئله را همه با هم حل کنیم اینکه ما در این سالن این جلسه را همه که هم فکر این همه خواهان انقلاب و دولتی برگزار کردیم که نمی‌شود باید به جوانان فرصت داد باید جوانان بیایند حرف بزن چند حرف ما را بشنوند ما حرف آنها را بشنویم گفتمان داشته باشیم تا قضیه را حل کنیم تا اما جدا جلسه برگزار کنیم جوانان جدا جلسه برگزار کنیم این شکاف باقی خواهد ماند این فاصله بین نسل ما و بچه ها و نوه هایمان باقی خواهد ماند و ما حرف همدیگر را نخواهیم فهمید و راه به جایی نخواهیم برد


تلاش تمام عیار برای رفع غبار محرومیت از کهگیلویه وبویراحمد به همت دولت سیزدهم/ صحنه گردانان اغتشاشات اخیر نیروهای دشمن هستند
سید علی احمدزاده در همایش استانی ریش سفیدان و معتمدین با اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: دشمن در طول چهار دهه عمر انقلاب اسلامی مرحله به مرحله با ما درگیر شده و اغتشاشات اخیر را از سال ۹۸ پایه‌گذاری کرده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حوادث ابتدای انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران با تقدیم ۱۷ هزار شهید قربانی اصلی تروریست است، دشمنان ۱۷ هزار نفر از مردم کوچه و بازار را به خاک و خون کشیدند و عده‌ زیادی از بانوان فرهیخته این کشور را به شهادت رساندند.
وی بیان کرد: امروزه همین تروریست‌ها با تفکر صهیونیستی و پول کشورهای مرتجع عربی جریان رسانه‌ای ایجاد کرده و با دروغ‌پراکنی جنگ پیچیده و تمام عیاری را علیه انقلاب اسلانی راه‌اندازی کردند.
استاندار با بیان اینکه دنیای کفر شکل‌گیری یک جریان جدید را برنمی‌تابد گفت: فتنه اخیری که در کشور شکل گرفته برگرفته از فتنه در دهه‌های مختلف است دشمن زمانی که از جنگ مستقیم نظامی با ایران اسلامی مایوس و ناامید شد جنگ در درون کشور را طراحی و برنامه‌ریزی کرده که این فتنه آنها نیز منجر به شکست شده است.
استاندار با بیان اینکه؛ آنهایی که امروز جلوی ما ایستاده اند از جریان اصلاح طلب و اصولگرا نیستند بلکه نیروهای دشمن هستند گفت: در شرایط کنونی وحدت نیاز اصلی استان است.
دکتر احمدزاده ادامه داد: بخشی از آنهایی که امروز در صحنه اغتشاشات نقش دارند جوانان فریب خورده هستند که باید آنها را برگردانیم و اصلاح کنیم، اما بخشی از صحنه گردانان نیروهای دشمن هستند که نقشه کشیدند تا در اقلیم کشور تغییر ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه دشمن متوجه پیشرفت‌های ما طی این سال‌ها شده و با آشوب جلوی این رشد و توسعه را بگیرد، گفت: ایران اسلامی با وجود همه تحریم‌ها و سدهایی که دشمنان ایجاد کردند اما جزء برترین‌های علمی، نظامی و دریایی در دنیا است.
استاندار تصریح کرد: ایران اسلامی در علم نانو و علم پزشکی در سطح دنیا به پیشرفت‎های خوبی دست پیدا کرده و علی‌رغم تحریم‌ها تجهیزات پیشرفته‌ای در حوزه پزشکی تولید شده است.
احمدزاده با بیان اینکه ایران اسلامی در اوج اقتدار بوده و هرگز تسلیم نخواهد شد بر ادامه راه امام و رهبری تاکید کرد و افزود: مردم در حوزه اقتصادی دچار مشکلاتی هستند که بخشی از این مشکلات به دشمن و تحریم‌ها برمی‌گردد.
وی ادامه داد: هر کشوری یک سوم از تحریم‌های ایران را داشت از پای می‌افتاد اما علی‌رغم این تحریم‌های کمرشکن، دولت همه هم و غم خود را برای رفع محرومیت‌ها گذاشته است.
استاندار با بیان اینکه مسئولان جدا از مردم نیستند و همراه مردم هستند، گفت: در طول یکسال و چند ماهی که به عنوان استاندار این استان انتخاب شدم ۴۳ سفر به مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد داشتم و با چشمان خودم دیدم که راه ارتباطی ۲۸ روستا و پاره روستا در محروم ترین منطقه در طول سه ماه از سال بسته است، از نزدیک دیدم که به کمر زن باردار طناب بستند تا بتواند از رودخانه عبور کند.
وی اضافه کرد: در روستای شهید والامقام شهید طیب مردم با جره از رودخانه عبور می‌کردند همه این مشکلات و محرومیت‌ها و بسیاری دیگر از مشکلات را از نزدیک دیدیم و در حال حاضر کار در همه این مناطق در حال انجام است.
استاندار خاطرنشان کرد: طبق سیاست دولت مناطقی که جاده نداشتند در حال احداث جاده هستیم و آنهایی که نیاز به بهسازی داشتند در حال بهسازی می باشند.
دکتر احمدزاده عنوان کرد: آبرسانی به مناطقی که دارای تنش آبی بوده در دستور کار قرار گرفته و ظرف دو تا سه سال آینده روستاها دارای آب آشامیدنی سالم و پایدار و جاده ارتباطی مناسب خواهند داشت.
وی با اشاره به اختصاص ۲۶۰ میلیارد تومان برای بهسازی جاده‌های عشایری و همچنین احداث ۱۲ هزار مسکن، جدای از طرح ملی مسکن گفت: تلاش برای رفع غبار محرومیت از کهگیلویه و بویراحمد به همت دولت سیزدهم ادامه دارد.
احمدزاده بیان کرد: کار احداث جاده برای ۱۸۰ روستا در دست انجام است برخی مناطق شهر یاسوج ۱۲ ساعت در شبانه‌روز آب ندارند که عملیات اصلاح شبکه آب آشامیدنی شهر یاسوج آغاز شده و بیش از ۴۰ کیلومتر اصلاح شبکه صورت گرفته است.
استاندار به آخرین وضعیت کارخانه قند اشاره کرد و یادآور شد: به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، ۷۰ درصد کارخانه قند بازسازی و در تلاش هستیم نماد صنعت استان در دهه فجر راه‌اندازی شود و هزار تن شکر مورد نیاز کشور از این کارخانه تامین شود.
احمدزاده به دیگر اقدامات برای بازگشت به چرخه تولید واحدهای صنعتی راکد استان اشاره و خاطرنشان کرد: کهگیلویه و بویراحمد نیاز گوشت مرغ خود را از سایر استان‌ها تامین می‌کرد اما از سرمایه‌گذاران در این حوزه حمایت کردیم و در حال رسیدن به نقطه‌ای هستیم که می‌‌توانیم نیاز سایر استان‌ها را تامین کنیم، ضمن اینکه واحد ۶۰ هزار تنی پرورش مرغ دشت لیشتر دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
استاندار به صدور مجوز احداث پالایشگاه نفت گچساران و همچمنین استخراج گاز از منطقه مختار اشاره و عنوان کرد: با احداث پالایشگاه گچساران پنج هزار شغل ایجاد می‌شود، علاوه بر این پروژه‌ها نیروگاه ۷۵۰ مگاواتی تولید برق دهدشت به زودی کلنگ‌زنی می‌شود.
دکتر احمدزاده با بیان اینکه در صنایع بزرگ و کوچک و اشتغال خانگی ورود کردیم، گفت: البته ایرادتی در سیستم بانکی استان وجود داشت که تعدادی از مدیران شعب بانکی را تغییر دادیم و از مدیرانی استفاده کردیم که همراهی بیشتری برای توسعه استان داشته باشند.
استاندار با بیان اینکه از فروشگاه‌ و صنایع بزرگ استان خواستیم در استان حساب‌های بانکی داشته باشند تا بتوانیم وام‌های بیشتری به مردم بدهیم، گفت: دولت اراده کرده در استان‌هایی مانند کهگیلویه و بویراحمد تحول ایجاد کند و قول می‌دهم ظرف مدت کوتاهی مشکلات اقتصادی حل و فصل شود.
وی بیان کرد: همه آنچه در سفر به مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد قول داده شد با تخصیص اعتبارات طی دو تا سه سال اجرایی و عملیاتی می‌شود.
دکتر احمدزاده در پایان با بیان اینکه دولت با برنامه در حال تحول است و دشمن تلاش می‌کند جلوی این تحول را بگیرد، خاطرنشان کرد: در شورای امنیت ملی کشور اعلام شد که کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های امن کشور در حوادث اخیر بود و از مردم هم تشکر شد، ما برای ایجاد تغییر و تحول در استان نیازمند این آرامش و وحدت هستیم.
 
انتهای پیام/تاریخ انتشار : 13 آذر 1401 11:13» اخبار مرتبط:

 • توصیه نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد به خانواده‌ها/حسینی: نگ ...
 • قدردانی نماینده ولی‌فقیه از خط‌شکنی سپاه فتح و تیپ 48 فتح در زلزله سی‌سخت
 • تجلیل از خانواده تنها شهید فتنه 88 در کهگیلویه و بویراحمد/آیت‌الله حسینی: ا ...
 • نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد:مردم در 9 دی توطئه و فتنه‌ای ...
 • تفرقه بین اقوام و طوایف هدف اصلی دشمن است/اختلافات قومی- سیاسی را کنار بگذا ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام