مشروح اخبار


» خطوط لوله نفت و گاز گچساران ایمن‌سازی شدرییس اداره نگهداری و خطوط لوله نفت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: ایمن‌سازی خطوط لوله و چاه‌ها و حفظ و نگهداری تاسیسات از اولویت‌های اصلی این شرکت است.

به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران؛ علیرضا سلیمانی عنوان کرد: خط لوله ۲۶ اینچ واحد بهره‌برداری گچساران ۳ تا مایل ۳۲ ایمن‌سازی شده و مراحل پیش راه‌اندازی آن در حال پیگیری می‌باشد.
وی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران یکی از پنج شرکت اصلی تابع مناطق نفت‌خیز جنوب و دومین تولید کننده نفت در کشور و در تولید گاز سهم عمده‌ای در اقتصاد کشور دارد از این رو ایمن‌سازی خطوط لوله صنعت نفت و گاز اولویت این شرکت است.
وی ادامه داد: قرار گرفتن تاسیسات این شرکت در چهار استان و گستردگی خطوط لوله های نفت و گاز در سخت ترین مناطق صعب‌العبور و ایمن‌سازی این خطوط نیاز به کاری جهادی دارد که خوشبختانه کارکنان نفت گچساران در تمامی عملیات ها موفق بوده‌اند.
رییس اداره نگهداری و خطوط لوله نفت گچساران تصریح کرد: یکی از نقاط خطرآفرین و حساس منطقه‌ای بنام دره مرگ است که پروژه ایمن‌سازی خطوط لوله انتقال ۱۶ و ۶ اینچ از بهره‌برداری بی بی حکیمه یک به گوره به طول ۳۴ کیلومتر در حال انجام است.
سلیمانی خاطرنشان کرد: ۱۸ کیلومتر از این خطوط در دره مرگ واقع شده است و از آنجا که دره مرگ به دلیل سیلاب‌های ناگهانی یکی از خطرناکترین مناطق است پروژه ایمن سازی این خطوط در حال انجام است.
شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران یکی از پنج شرکت بهره‌بردار بزرگ نفتی در کشور است که ۲۰ درصد نفت کشور را تولید می‌کند.
این شرکت دارای ۱۰ واحد بهره‌برداری، ۱۰ واحد تقویت و تزریق فشار گاز، سه پالایشگاه گاز و گاز مایع، پنج واحد نمک زدایی و بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر خط لوله انتقال نفت است.
میدان نفتی گچساران دومین میدان بزرگ نفتی ایران است که در محدوده شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد و در فاصله ۲۲۰ کیلومتری جنوب شرقی اهواز قرار دارد.
شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران زیرمجموعه‌ شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، در زمینه استخراج، پالایش و انتقال نفت خام، گاز طبیعی و تولید میعانات گازی فعالیت می‌کند.
محدوده فعالیت این شرکت در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و فارس است.

 تاریخ انتشار : 13 دی 1401 13:26» اخبار مرتبط:

 • در راستای ایمن‌سازی خطوط لوله؛ ايمن سازي خط لوله 26 اينچ نفت صادارتی گچسار ...
 • فوت یک کارگر در شرکت نفت گچساران/جزئیات
 • خطوط لوله نفت و تاسیسات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ایمن سازی شد
 • تولید نفت گچساران به 620 هزار بشکه در روز رسید
 • مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران خبر داد؛تولید روزانه نفت گچسار ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام