مشروح اخبار


» گزارش رسانه خارجی از تاکسی شگفت‌انگیز در تهرانبهنام علیرضازاده که ۲۰ سال در تهران، پایتخت ایران، راننده تاکسی است، با وسیله نقلیه خود که با صنایع دستی دست‌ساز تزئین شده است، سفری رنگارنگ را به مسافران ارائه می‌کند.

به نقل از آناتولی؛ بهنام علیرضازاده راننده تاکسی در خودروی خود موسیقی به بسیاری از زبان‌ها به خصوص ترکی کم نیست، در جوانی متوجه علاقه خود به طراحی خودرو شده بود. این راننده تاکسی ایرانی گفت که آموخته هایش را با صنایع دستی خاص کشورش تلفیق کرده است.

بزرگترین دغدغه بهنام که مسافران کنجکاو را با آثار داخل ماشین خود آشنا کرده و اشعاری از خیام می‌خواند، فراموش شدن این صنایع دستی است.

 

وسیله نقلیه او با محصولاتی که برای حمایت از بقای صنایع دستی خریداری کرده است، شبیه یک موزه است.

علیرضازاده با بیان اینکه برای حمایت از بقای صنایع دستی سعی در ایجاد نوعی آگاهی با قرار دادن محصولاتی که اقدام به خرید کرده است، گفت: پس از مدتی جلوی وسیله نقلیه‌اش به نمایشگاه صنایع دستی سنتی تبدیل شد.

 

وی با بیان اینکه هر کدام از این قطعات متعلق به شهر‌های مختلف ایران است، گفت: من عاشق صنایع دستی هستم و به هنر ایران در این زمینه افتخار می‌کنم و این محصولات در خودروی من از اصفهان، شیراز، همدان، سیستان و بلوچستان، بندرعباس، کردستان، تبریز، خراسان و شهر‌های دیگر می‌باشند.

این راننده تاکسی هنردوست با بیان اینکه باید از انقراض صنایع دستی جلوگیری کرد، تاکید کرد: مردم و مسئولان در این زمینه وظایفی دارند.

 

وی ادامه داد: برای حمایت از صنایع دستی باید هر ۳-۴ ماه یک قطعه خریداری شود، بعد از دو یا سه سال این محصولات تبدیل به یک مجموعه می‌شود، آدم با دیدن این مجموعه آرامش پیدا می‌کند، ارزان و گران است، اما من برای آن‌ها پول کمی پرداخت کردم.

یکی دیگر از لذت‌های بهنام در خیابان‌های پرترافیک تهران، موسیقی‌هایی است که در ماشینش غافل نمی‌شود. وی با بیان اینکه موسیقی را بسیار دوست دارد، گفت: من آهنگ‌های ترکی را می‌فهمم، آن‌ها را همراهی می‌کنم، اما صدایم خوب نیست. من آهنگ‌های ترکی را دوست دارم. من ترک هستم، اما زبان موسیقی برایم مهم نیست. هر زبانی که باشد دوستش دارم.

 

این راننده تاکسی گفت که قبلا مغازه داشته و بعد از تعطیلی آن به عنوان راننده تاکسی مشغول به کار شده است.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۲۰ سال است که راننده تاکسی است، گفت: با حرفه خود مشکلی ندارم، اما وقتی هدف خدمت به مردم باشد، خود به خود حل می‌شود.تاریخ انتشار : 8 بهمن 1401 09:34» اخبار مرتبط:

 • اختصاص 100 میلیارد ریال تسهیلات برای حوزه صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد
 • گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با توسعه راه های هوایی گسترش می یابد
 • در حمایت از تولیدات داخلی؛نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان ها در گچساران آ ...
 • 22اثر صنایع دستی کهگیلویه وبویراحمد به مرحله داوری دریافت نشان ملی راه یافت
 • سه اثر صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد مهر اصالت یونسکو گرفت
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام