مشروح اخبار


» چند خبر جدید از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمدبه مناسبت دهه فجر، نمایشگاه عکس «قاب افتخار» در یاسوج گشایش یافت.

افتتاح نمایشگاه عکس «قاب افتخار» ّبه مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در یاسوج

    
به مناسبت دهه فجر، نمایشگاه عکس «قاب افتخار» در یاسوج گشایش یافت.
 
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد، همزمان با نخستین روز از دهه مبارک فجر نمایشگاه عکس «قاب افتخار» امروز با حضور مدیرکل و معاونین اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از هنرمندان و اصحاب رسانه در گالری «باران» این اداره‌کل گشایش یافت.
در این نمایشگاه تصاویر مربوط به روز‌های پیروزی انقلاب اسلامی و اسناد مختلفی مربوط به آن دوران به نمایش گذاشته شده است.
این نمایشگاه از امروز تا ۲۲ بهمن به مدت ۱۰ روز پذیرای بازدید علاقه‌مندان است.
**************************
​هنرنمایی هنرمندان فجرآفرین کهگیلویه وبویراحمدی در قالب کاروان نشاط پیمای چکاوک
    
کاروان نشاط پیمای چکاوک با هنرنمایی هنرمندان هم استانی فعالیت خودرا آغاز نمود.
به گزارش را‌ک نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد،کاروان نشاط پیمای چکاوک با هنرنمایی هنرمندان هم استانی فعالیت خودرا آغاز نمود. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت؛ با همکاری معاونت فرهنگی، اجتماعی سپاه فتح استان ،مرکز آفرینش های هنری بسیج، آموزش و پرورش، صدا وسیما، حوزه هنری، امر به معروف و نهی از منکر، شهرداری یاسوج،بسیج دانش آموزی و شبکه استانی دنا، همزمان با آغاز ۴۴ مین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در سراسر استان در قالب کاروان نشاط پیمای چکاوک برگزار میگردد.
امین درخشان اظهار داشت؛ در اولین روز حرکت این کاروان، در روز ۱۲ بهمن سالروز ورود تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران ، هنرمندان فجرآفرین هم استانی با اجرای برنامه های متعددی از جمله( اجرای نمایش، سرود های انقلابی، موسیقی، اجرای مسابقه و سرگرمی و اهدای جایزه) در مدارس شهر یاسوج پرکز کهگیلویه و بویراحمد، این روز خجسته و فرخنده را جشن گرفتند. وی خاطر نشان کرد،اجرای نمایش های طنز پزشک قلابی و نمایش سلبریتی به نویسندگی و کارگردانی فردین یزدانی اصل و بازی علی اسکندری، زینب هاشمی و فردین یزدانی، اجرای سرود گروه پسران خورشید و موسیقی محلی توسط خوانندگان بومی و اجرای مسابقه و سرگرمی در مدارس خواجه نصیرالدین طوسی و دبیرستان دخترانه صدیقه اطهر(ع) اهم برنامه های کاروان نشاط پیمای چکاوک بشمار میرود. درخشان ، نقش هنرمندان را در تبیین سیاستهای نظام و ایجاد شور و نشاط اجتماعی و معرفی دستاوردهای کشور عزیز ایران اسلامی بسیار موثر دانست. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد؛ این کاروان با حضور در شهرستانهای تابعه استان و بخشهای مختلف تا روز ۲۲ بهمن هنرنمایی خواهند کرد و مورد استقبال هموطنان کهگیلویه و بویراحمد قرار خواهند گرفت.
**************************
معرفی مدیرعامل جدید انجمن هنرهای تجسمی استان
    
با پیشنهاد هیئت موسس و رای هیئت مدیره، مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی استان معرفی شد.
 مدیرعامل جدید انجمن هنرهای تجسمی استان معرفی شد.
 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تقدیر از فعالیت های عباداله کرمی مدیرعامل سابق انجمن گفت: در طول دو سال اخیر انجمن تجسمی بخاطر ظرفیت های بالایی که هم در پرورش هنرجو و اساتید مجرب، عملکرد قابل قبولی را داشته است که قطعا بخش زیادی از این موفقیت ها بخاطر پیگیری ها و تعامل خوب  کرمی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان این رشته بوده است و جشنواره بزرگ هنرهای تجسمی که با حضور هنرمندان سراسر استان و توسط خود هنرمندان در سالجاری مدیریت شد، نیز گویای این ادعاست. درخشان گفت: همانطور که در اساسنامه جدید انجمن اشاره شد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچگونه دخل و تصرفی و حتی پیشنهادی برای گزینه تصدی انجمن نخواهد داشت و انتخاب به خود هنرمندان واگذار شده است. درخشان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تجارب اساتید هیئت موسس و هیئت مدیره انجمن انتظار می رود گزینه ای انتخاب شود که هم بتواند تعامل با هنرمندان این حوزه را بیش از پیش برقرار و در جهت پیشبرد اهداف هنرهای تجسمی استان ان شالله موفق باشد. در ادامه جلسه معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از حضور هنرمندان در جلسه تقدیر و تشکر کرد و از اعضای هییت رئیسه انجمن برای پیشنهاد مدیر عامل نظرخواهی کرد. سلیمی راد گفت: با توجه به برنامه های پیش رو و همینطور گستردگی فعالیت ها در حوزه تجسمی انتطار می رود همه هنرمندان با عزم جدی فرهنگ و ارشاد اسلامی را در اجرای برنامه ها همراهی کنند. اعضای هیئت رییسه انجمن هنرهای تجسمی متشکل ازعلیمراد فریدونی، فرود عباسی و صادق خاکنژاد به همراه دیگر حاضرین در جلسه به بیان نظرات و چگونگی انتخاب مدیرعامل جدید پرداختند. در پایان با پیشنهاد هیئت رئیسه و رای هیئت مدیره علی اصغر مرعشیان جو به عنوان مدیرعامل جدید انجمن هنرهای تجسمی استان معرفی و از تلاش های  عباداله کرمی نیز تقدیر شد. مرعشان جو دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته گرافیک و مدرس دانشگاه و هنرستان هنرهای زیبا در استان است.  
در ابتدای نشست از استاد داریوش حقایقی جانباز و هنرمند شاخص حوزه هنرهای تجسمی استان تجلیل بعمل آمد.
 
**************************
برگزاری جشن بزرگ انقلاب اسلامی در فرهنگسرای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه عبدالکریم عبودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر از برگزاری جشن بزرگ انقلاب در فرهنگسرای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر دهدشت داد ، و گفت :
این انقلاب مزین به واژه اسلام شده است در اوایل انقلاب نامه ای به حضرت امام خمینی (ره) دادند ، که نوشته شده بود انقلاب ایران و حضرت امام (ره) نامه را پاره کردند و گفتند : بگویید «انقلاب اسلامی ایران» و در هیچ جای دنیا این انقلاب بدون نام اسلام شناخته نشده است .
وی افزود : جهاد تبیین به گفته مقام معظم رهبری باید در اولویت باشد ، بالاخص در این ایام الله دهه فجر ، که باید دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای ملت بزرگ ایران بیان کنیم و تفاوت قبل و بعد از انقلاب را برای جوانانی که قبل از انقلاب را درک نکرده‌اند ، آشکار کنیم .
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : دشمن می‌خواهد یاس را به جامعه تزریق کند ، با بمباران تبلیغاتی ، بالاخص در فضای مجازی ، و وظیفه ما این است که نشاط و شادی را به جامعه تزریق کنیم و دشمن بداند که نمی‌تواند به این انقلاب آسیبی برساند چرا که این انقلاب اسلامی با خون شهدا آبیاری شده است .
جشن با برنامه های متنوعی مثل : نمایش طنز ، شعبده بازی ، سرود های انقلابی ، موسیقی ، موسیقی محلی ، مسابقات شاد و شعر خوانی انقلابی برگزار گردید ، که با استقبال بسیار خوبی از طرف مردم فهیم و انقلابی دهدشت روبرو‌شد .
**************************
نشست با دهیاران روستاهای پر جمعیت کهگیلویه جهت برگزاری جشن های دهه فجر
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه عبدالکریم عبودی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر از تشکیل جلسه با دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای پرجمعیت کهگیلویه جهت برگزاری باشکوه جشن های انقلاب را داد و گفت :
دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها از نگاه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سفیران فرهنگی هستند شما از مدیران و مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشید و همه ما در واقع خدمتگزار مردم هستیم .
وی افزود ما باید خدمات و دستاوردهای نظام را برای ملت بالاخص جوانان تبیین کنیم و یک مسئله خیلی مهم که امروزه با آن سر و کار داریم فضای مجازی است در این خصوص نباید کم کاری کنیم چرا که فضای مجازی اسلحه ای شده برای دشمنان جهت تخریب انقلاب ، پس پس باید انقلابی این فضا را مدیریت کنیم و چهره واقعی انقلاب اسلامی را برای این جوانان نشان دهیم و بیان کنیم .
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت :
ما در این دهه در بخش ها و روستاها و شهرها برنامه های شاد و متنوع پیش‌بینی کردیم مثلاً ۱۵ برنامه جشن در مدارس برگزار می کنیم و همچنین در روستاها برنامه جشن خواهیم داشت که این نیاز به همکاری شما دهیاران دارد و ما باید برای مردان فضایی شاد ایجاد کنیم و نشاط را به جامعه تزریق نمایم چرا که جامعه ای شاد مسیر رشد بالندگی را بهتر و سریعتر طی می کند .
در پایان دهیاران نظرات و پیشنهادات خود را جهت برگزاری باشکوه تر جشنهای انقلاب ارائه دادند .
مصوب گردید:
دهیاران در خصوص تهیه جایگاه و اطلاع رسانی به مردم ، اقدامات لازم را انجام دهند .
تهیه محتوا و اجرای برنامه ها بر عهده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد (نمایش، سرود، موسیقی، شعبده بازی، مسابقه، موسیقی محلی ، شعر خوانی و . . . )تاریخ انتشار : 13 بهمن 1401 01:55» اخبار مرتبط:

 • چند خبر از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گچساران
 • مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمدخبرداد: اختتامیه جشنو ...
 • هفته قرآن و عترت کهگیلویه و بویراحمد با 8 جشنواره در 15 گرایش در بستر فضای ...
 • جشن بزرگ انقلاب اسلامی در دهدشت برگزار می شود/زمان و مکان
 • نمایشگاه آثار تجسمی جشنواره بین المللی فجر درگچساران
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام