مشروح اخبار


» تشریح آخرین وضعیت پروژه بزرگ گازرسانی به بخش های چاروسا و دیشموک/35 روستا در روزهای از نعمت گاز بهره مند می شوندپروژه بزرگ گاز رسانی به بیش از ۶۰ روستا از دی ماه سال گذشته شروع شد که این پرواز در حال حاضر ۶۰ تا ۷۰ پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش راک نیوز،گاز رسانی به دو بخش قلعه رئیسی و دیشموک یکی از خدمات بسیار خوب نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم این مناطق بود که با اجرای این طرح مشکلات زیادی را رفع کرد.

گازرسانی به شهرهای دیشموک و قلعه رئیسی و ۱۴۰ روستای واقع در مسیر سال ۹۵ آغاز شد ولی متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات و ضعف بعضی از پیمانکاران پروژه به صورت کامل اجرایی نشده بود و بیش از ۶۰ روستای آن از نعمت گاز برخوردار نبودند.
در بازدید های مسولان ارشد استانی از جمله استاندار محترم و معاون هماهنگی امور عمرانی و حجت الاسلام موحد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از روستاهای دو بخش دیشموک و قلعه رئیسی یکی از خواسته ها و درخواست های مردم عزیز از این مسولان بحث گاز رسانی بود.

بالاخره بعد از پیگیری های فراوان توسط استاندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی این پروژه با اعتبار بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال به مناقصه رفت و شرکت بزرگ خانه روشن برنده مناقصه شد و بعد از طی کردن فرآیند قانونی کار را آغاز کرد.

البته نمی شود زحمات مسولان و نمایندگان گذشته را برای اجرای این پروژه نادیده گرفت و باید از پیگیری ها و زحمات آنها برای فاز های که اجرا شد و روستاهای که از نعمت گاز برخوردار شدند تقدیر و تشکر کرد.

این پروژه بزرگ گاز رسانی که قرار بود بیش از ۶۰ روستا گاز رسانی کند از دی ماه سال ۱۴۰۰ شروع شد که این پروژه در حال حاضر ۶۰ تا ۷۰ پیشرفت فیزیکی دارد.
برای اجرای این پروژه 180 کیلومتر لوله پلی اتیلن و 22 کیلومتر لوله فلزی پیش بینی شده بود که در حال حاضر 130 کیلومتر لوله پلی اتیلن و 22 کیلومتر لوله فلزي جای گذاری شد.

لازم به توضیح است که عملیات تست بیش از ۳۵ روستای این در حال انجام است که در روزهای آینده و به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور مسولان استانی و شهرستانی افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

اسامی این روستا ها به شرح زیر می باشد :
روستاهای که در یک سال گذشته عملیات گاز رسانی شروع شد و در حال حاضر به اتمام رسیدند به شرح زیر می باشند:
۱-رستم زمانی
۲-دهنو درغک
۳-تنگ کوشک
۴-کوشک تلخ درغک 
۵-درغک 
۶-شه ولی 
۷-اسفندان 
۸-مازه فرج اسفندون
۹-رود ایوک دارخیاری
۱۰-دم رود ایوک
۱۱-سرهنگ 
۱۲-سردو علیا 
۱۳-سردو سفلی
۱۴-گودبند 
۱۵-شهسواری
۱۶-ده قندی 
۱۷-ده تل 
۱۸-سربیشه سفلی
۱۹-گود کهنه برآفتاب 
۲۰-ده گرو علیا
۲۱-امیر آباد تلخاب 
۲۲-ده قاضی
۲۳-ده گرو سفلی
۲۴-سرغل 
۲۵-لیلون
۲۶-ده احمد 
۲۷-دلی 
۲۸-رود سمه 
۲۹-پاطاوه رودسمه 
۳۰-چهارراه 
۳۱-ادرگ 
۳۲-شوتاور 
۳۳-بلوچستان شوتاور 
۳۴-لاوه پاتل
۳۵-باقله دان 
۳۶-سرپر

عملیات گاز رسانی به دیگر روستا ها ادامه دارد و گفته مسولان شرکت گاز تا خرداد ماه ۱۴۰۲ این پروژه به صورت کامل به اتمام خواهد رسید.
خدمت همچنان ادامه دارد....تاریخ انتشار : 14 بهمن 1401 18:21» اخبار مرتبط:

 • مشکلات گازرسانی به امامزاده سید محمود(ع) چاروسا تا دو ماه آینده به پایان می ...
 • 86 روستای بخش قلعه رئیسی و دیشموک از نعمت گاز برخوردار می شوند
 • پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه گازرسانی به منطقه قلعه رئیسی و دیشموک
 • یکهزارو424 خانوار روستایی کهگیلویه از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند
 • با گازرسانی به قلعه رئیسی و دیشموک6هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار م ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام