مشروح اخبار


» 2 خبر جدید از استانداری کهگیلویه و بویراحمداستاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: مبارزه جدی با ۲ موضوع پدیده قاچاق و حمل انواع مواد مخدر و مقابله با توزیع و مصرف آن در استان تقویت و شدت می گیرد.

استاندار :زمینه توانمندسازی و بهره گیری از قابلیت های جامعه معلولین فراهم شود / پیگیر مشکلات و دغدغه های معلولین هستیم

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ایجاد فرصت کارآفرینی برای معلولان و بهره گیری از قابلیت و توانمندی جامعه معلولین در عرصه های مختلف مورد توجه و تاکید است.

به گزارش راک نیوز،سید علی احمدزاده در آیین افتتاحیه بازارچه دائمی فروش محصولات و تولیدات جامعه بهزیستی با تبریک خجسته میلاد حضرت امام رضا(ع) گفت: معلولان اگر با مشکلات و محدودیت های حرکتی و جسمی مواجهند اما با محدودیت های فکری، خلاقیت و ایده های نو که مواجه نیستند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با برشمردن توانایی ها و استعدادهای معلولان افزود: معلولان می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند و این تصورات که هر فردی که معلول است از زندگی خارج شده نادرست است.
احمدزاده با تاکید براینکه بدون نگاه ترحم‌آمیز به جامعه معلولان خدمت کنیم، بیان کرد: باور اینکه معلولان افراد موثری هستند باوری است که ابتدا باید در میان خود معلولان ایجاد شود تا جامعه به اثرگذاری این قشر پی ببرد.
استاندار با اشاره به اینکه ایجاد بازارچه دائمی جهت فروش تولیدات معلولان اقدام ارزشمندی است که توسط سرمایه گذار غیربومی صورت گرفت، گفت: زمینه برای حضور سرمایه گذاران در استان بیش از پیش فراهم شده است.
دکتر احمدزاده عنوان کرد: 10 غرفه از غرفه های تعاون روستایی در شهر یاسوج در اختیار معلولان قرار گرفت و قرار است با همکاری بیشتر اداره کل بهزیستی و تعاون روستایی استان تا پایان سال به 45 غرفه افزایش یابد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: همه دستگاه های دولتی در خدمت جامعه معلولان باشند، ضمن اینکه سهمیه پذیرش افراد معلول در ادارات که یک تکلیف است رعایت شود.
وی با بیان اینکه کسانی که توانایی دارند در این زمینه سرمایه گذاری و دل معلولان را شاد کنند، گفت: تاکید می کنم معاونین استاندار و مدیران کل در خصوص جامعه معلولان و بهزیستی به هر نحوی که می‌توانند حمایت و با فوریت همکاری کنند و خودم در این خصوص کوتاهی نخواهم کرد.
استاندار از راه اندازی بازارچه دائمی فروش محصولات جامعه بهزیستی ابزار خوشحالی کرد و گفت: اشتغال جامعه معلولان جدی گرفته شود و بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به معلولان پای کار باشند و هر جا مشکلی وجود داشت پیگیری خواهم کرد.
احمدزاده با اشاره به اینکه اشتغال پایدار مورد تاکید بوده و دولت سیزدهم برای ایجاد اشتغال تسهیلات در اختیار استان قرار داده است، گفت: تعهد ایجاد اشتغال کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته 13 هزار و 500 شغل بود که 12 هزار شغل پایدار ایجاد کردیم.
به گفته احمدزاده با اشتغال ایجاد شده نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد که در ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم 10.2 درصد بود برای اولین بار از متوسط کشوری پایین تر شد.
وی خاطرنشان کرد: متوسط نرخ بیکاری در کشور 9 درصد است و نرخ بیکاری استان کمتر از این عدد و 7.3 درصد اعلام شد.
استاندار عنوان کرد: در دور دوم سفر دولت به کهگیلویه و بویراحمد پروژه‌هایی از جمله پتروپالایشگاه، میدان گازی و سد کلنگ زنی و زمینه اشتغال مستقیم برای بیش از هفت هزار نفر فراهم می شود.
دکتر احمدزاده به دیدار فتاح رئیس بنیاد مستضعفان اشاره و عنوان کرد: تعهد بنیاد مستضعفان برای ساخت مسکن مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) 2 هزار و 500 واحد بود.
استاندار اضافه کرد: در این دیدار از سیدپرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی خواستیم تعداد این واحدها را افزایش دهد که قول مساعد داد.
احمدزاده خطاب به جامعه معلولان استان گفت: معلولان عزیز گمان نکنند که فراموش شدند به فکر آنها هستیم و در دیدارهای مختلف با مسئولان کشوری قطعا دغدغه های این قشر را مطالبه می کنیم.
انتهای پیام/

2 خبر جدید از استانداری کهگیلویه و بویراحمد

 

2 خبر جدید از استانداری کهگیلویه و بویراحمد

 

2 خبر جدید از استانداری کهگیلویه و بویراحمد

 

2 خبر جدید از استانداری کهگیلویه و بویراحمد

 

2 خبر جدید از استانداری کهگیلویه و بویراحمد

 

2 خبر جدید از استانداری کهگیلویه و بویراحمد

 

**************************
بنیه مبارزه با پدیده قاچاق و مصرف مواد مخدر در استان قوی می شود
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: مبارزه جدی با ۲ موضوع پدیده قاچاق و حمل انواع مواد مخدر و مقابله با توزیع و مصرف آن در استان تقویت و شدت می گیرد.
سیذعلی احمدزاده با حضور مهدی روشنفکر نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مواد مخدر استان افزود: برای جلوگیری از قاچاق و ترانزیت مواد مخدر در استان پست ایست و بازرسی مستقر می شود تا مسیرهای چندگانه به خوبی کنترل شوند.
استاندار بیان کرد: چون از سوی سوداگران مرگ و باندهای قاچاق، مسیرهای استان کهگیلویه وبویراحمد از جمله استان های بالا در ترانزیت و حمل مواد مخدر به سمت مرکز کشور انتخاب شده است در این خصوص عوامل کنترل و بازدارندگی به خوبی تقویت می شود.
احمدزاده عنوان کرد: چون از سوی دشمن به این پدیده شوم و خانمانسوز به صورت چند جانبه نگاه می شود، ما هم قطعا  کنترل ها و بازرسی را دقیق و گسترده و برخوردها را شدید خواهیم کرد.
استاندار در خصوص توزیع و مصرف مواد مخدر در استان گفت: توزیع و مصرف در کهگیلویه وبویراحمد نسبت به استان های دیگر کشور کمتر بوده و استانی پاک داریم.
احمدزاده تاکید کرد: البته نباید این مسئله باعث گردد تا از این موضوع غفلت کنیم و باید با برنامه ریزی بهتر و با جدیت بیشتر مقابله و مبارزه کرد. 
وی تصریخ کرد: گسترش حوزه مبارزه مردمی با مواد مخدر و تامین تجهیزات لازم برای نیروی انتظامی از دیگر اقدامات ضروری در این حوزه بوده که مد نظر قرار گرفته است.
استاندار، فرهنگ سازی برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر در استان به خصوص در خانواده ها و فضای آموزشی را مهم دانست و تاکید کرد: در این خصوص برنامه ریزی بازدارنده و سیاستگزاری لازم صورت گیرد.
استاندار تاکید کرد: بحث حمل و ترانزیت، توزیع و مصرف مواد مخدر پدیده پیچیده و گسترده ای است و برای هر مورد باید راهکار نو و مخصوص آن را طراحی و عملیاتی کرد.
وی بر فراهم کردن زمینه برای استفاده از تجهیزاتی که از سوداگران و باندهای قاچاق مواد مخدر کشف و ضبط شده در جهت مبارزه و مقابله با قاچاق مواد مخدر تاکید کرد.
دکتر احمدزاده با بیان اینکه عوامل چند جانبه و مختلفی باعث قاچاق، حمل، توزیع و مصرف مواد مخدر می شود و هر موضوع راهکار خاص خود را می خواهد، تاکید کرد: اکنون که این استان محل ترانزیت با شرایط کشفیات بالا قرار  گرفته مرکز کشور به لحاظ ابزار، امکانات و بودجه پشتیبانی نماید.
استاندار با اشاره به اینکه، علاوه بر کنترل، مبارزه و مقابله جدی با قاچاق مواد مخدر برای پیشگیری و درمان معتادین برنامه های موثری تدارک دیده می شود عنوان کرد: در آینده هم هرگونه کشت از طریق پهپاد شناسایی، تخریب وعاملین نیز شناسایی و دستگیر و به شدت با آنها برخورد می شود.  
استاندار تصریح کرد: اگر در دو ماه گذشته امسال نسبت به پارسال ۱۴ درصد کشفیات و متلاشی کردن باندهای قاچاق مواد مخدر در استان را داریم دلیل بر افزایش مصرف در استان ما نیست بلکه به خاطر این است که نیروی انتظامی، سپاه، نیروهای اطلاعاتی امنیتی و مردمی به خوبی این مسئله را رصد و کنترل کردند.
وی اضافه کرد: انتخاب کهگیلویه و بویراحمد به عنوان مسیر ترانزیت مواد مخدر به سایر استان های دیگر از دیگر دلایل افزایش کشفیات انواع مواد مخدر است.
استاندار ابراز داشت: کهگیلویه وبویراحمد چهارمین استان کشور به لحاظ کشفیات است و در مصرف از استان های آخر و جزء استان های پاک کشور بوده که مایه خوشبختی است.
دبیرشورای مبارزه با مواد مخدر استان هم از در پیش بودن هفته مبارزه با مواد مخدر ۲۸ خرداد تا پنجم تیرماه خبر داد و اظهار داشت: برنامه های متعدد میدانی، تبلیغاتی، فرهنگی ، اجتماعی و رسانه ای در این ایام خواهیم داشت.
 اسماعیلی عنوان کرد: صدا و سیما، فضای مجازی، نهادهای مردمی، دستگاه های اجرایی به خصوص فرهنگی، صاحبان رسانه استان و ائمه جمعه و جماعات در این برنامه ها یاریگر ما هستند.
وی اظهار داشت: تجلیل ازخانواده های شهدای حوزه مقابله با مواد مخدر، تجلیل از فعالان این عرصه مبارزه، برپایی نمایشگاه، برنامه های خیابانی، نصب چادرهای سلامت و پاکسازی محیط های آلوده از افراد معتاد و شناسایی توزیع کنندگان و خرده فروشان مواد مخدر و برخورد جدی با آنها از دیگر برنامه ها در این هفته خواهد بود.تاریخ انتشار : 11 خرداد 1402 00:39» اخبار مرتبط:

 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد:با مواد مخدر و اعتیاد این ترفند خانمانسوز دشمن ...
 • کشف ۲ تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در کهگیلویه و بویر احمد
 • ۸۰۰ زن معتاد در استان کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد
 • کنترل مبادی اولیه ورود مواد مخدر به استان ضروری است
 • 580کیلوگرم مواد مخدردر کهگیلویه و بویراحمد کشف شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام