مشروح اخبار


» ساماندهی گلزار شهدای گچساران به چه مرحله‌ای رسید؟+توضیحات مسئولینجلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان گچساران با حضور مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش راک نیوز؛ رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گچساران در این جلسه اظهار کرد: اگر امن‌ترین کشور در جهان هستیم به برکت خون شهدا است.

سید حسین حسینی افزود: ما تا ابد مدیون شهدا هستیم و امیدواریم با عملکرد خود آنها را راضی و خشنود کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گچساران با اشاره به مصوبات جلسه قبل تصریح کرد: در حال حاضر از ۱۹ گلزار که در مسیر دهستان‌های لیشتر و خیرآباد قرار دارد ۱۳ گلزار آن تامین آب شده است.

حسینی عنوان کرد: شهدا امنیت و اقتدار را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند و ما در مقابل خانواده آنها و خون شهدا مسئول هستیم.

امام جمعه گچساران با بیان اینکه فرهنگ مظلوم واقع شده و‌ مورد بی‌مهری قرار گرفته است، گفت: فرهنگ یعنی رشد علمی، اخلاقی و معنوی.

حجت الاسلام سید امین اله حجازی ادامه داد: ایثار یعنی از خود گذشتن و نمونه آن ایثار حضرت ابراهیم (ع) است.

امام جمعه گچساران عنوان کرد: شهدا موانع رشد و به خدا رسیدن را از راه برمیدارند، باید از مقام شهید و شهدا استفاده کنیم و دست بقیه را نیز بگیریم.

وی افزود: شهید زمینه حرکت انسان به سوی خدا را فراهم میکند و نفع شهدا به ما انسانها برمیگردد.

حجت‌الاسلام حجازی تصریح کرد: هزینه کردن در راه شهدا و رشد انسان هزینه نیست بلکه پس‌انداز است.

رئیس اداره برق گچساران در این جلسه گفت: از مشکلات برق ۱۹ گلزار شهدای روستاها، برق ۷ مورد آن تامین شده است.

چرامی بیان کرد: تلاش می شود مشکلات برق دیگر گلزارهای شهدا نیز در دستور کار قرار گیرد.

غفاری رئیس اداره راهداری گفت: از حدود ۶ مورد جاده‌های منتهی به گلزارها که شامل زیرسازی و آسفالت می باشد ۵ مورد آن انجام شده است.

معاونت تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با اشاره به اینکه اعتبار ساماندهی گلزار شهدا به صورت عمرانی می‌باشد، اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار به ساماندهی گلزار شهدا اختصاص داده شد که از این میزان ۳۰ درصد آن تخصیص یافت که ۸۰ درصد آن به صورت اوراق بوده است.

صمدی فر بیان کرد: این اعتبارات در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱۵ میلیارد تومان افزایش یافته که ۱۰۰ درصد آن تخصیص داده شد، و بیشترین آن حدود ۴ میلیارد تومان مربوط به گچساران بوده که ۱۰۰ درصد آن تخصیص یافته است.

معاونت تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خاطرنشان کرد: سهم اعتبارات دور اول سفر ریاست جمهوری ۳ میلیارد تومان بود که مربوط به کل استان می‌باشد، تمامی گلزارهای شهدای گچساران بازسازی شده است.

وی ادامه داد: از اعتبارات نماینده ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای ساماندهی گلزارشهدا در گچساران و باشت در نظر گرفته شده است ، بر اساس بند واو ماده ۲۹ تمامی دستگاههای اجرایی باید ۱ درصد اعتبارات خود را به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص دهند.

وی خواستار مشارکت فعال دستگاهها در بحث دیدار با خانواده‌های شهدا شد.تاریخ انتشار : 11 خرداد 1402 16:42» اخبار مرتبط:

 • ۵۵ میلیارد تومان برای ساماندهی گلزار شهدا و موزه دفاع مقدس اختصاص یافت/ فرص ...
 • مهلت ۶ ماهه برای ساماندهی جاده‌های منتهی به گلزارهای شهدا در کهگیلویه و بوی ...
 • 414 گلزار شهدا در کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی شد
 • افتتاح گلزار تک مزاری شهید محمد آمده در روستای چال کلاغ کهگیلویه
 • مدیرکل بنیاد شهید:12میلیارد ریال به طرح های بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام