مشروح اخبار


» نسخه عجیب خانم دکتر کار دستش داد!ظاهراً این پزشک ناشناس بدون معاینه، شروع به نوشتن نسخه برای داروهایی مانند آموکسی سیلین، ایبوپروفن و… میکند و در انتها، نسخه خود را با چیزی بجز دارو خاتمه میدهد.

به گزارش راک نیوز وبه نقل از عصر ایران: یک پزشک برزیلی اخیراً پس از تجویز بستنی شکلاتی و بازی های ویدیویی برای یک کودک ۹ ساله مبتلا به گلودرد و علائمی شبیه آنفولانزا، شغل خود را از دست داد.

یک مادر ۳۷ ساله در سائوپائولو برزیل، پس از اینکه کودک ۹ ساله اش احساس بیماری و شروع به استفراغ کرد؛ او را برای معاینه به یک کلینیک دولتی برد. طبق ادعای این مادر، پزشک آنجا بسیار غیرحرفه ای بوده و حتی به خودش زحمت معاینه گلو و بدن کودک را نمیدهد.


ظاهراً این پزشک ناشناس بدون معاینه، شروع به نوشتن نسخه برای داروهایی مانند آموکسی سیلین، ایبوپروفن و… میکند و در انتها، نسخه خود را با چیزی بجز دارو خاتمه میدهد.

مادر این کودک گفت:او بدون معاینه پسرم، بدون نگاه کردن به گلوی او، بدون معاینه قفسه سینه و بدون هیچ چیزی شروع به نوشتن نسخه کرد. سپس از پسرم پرسید که آیا بستنی دوست داری، او گفت بله. او پرسید شکلاتی یا توت فرنگی، که پسرم پاسخ داد شکلاتی.

اما هرگز تصور نمی کردم که او بستنی را روی نسخه نوشته باشد، من هم به نوشته های روی نسخه توجهی نکردم تا اینکه روز بعد با نگاه به نسخه از دو خط پایین آن متعجب شدم. او برای پسرم هر روز یکبار بستنی شکلاتی و چندین بار بازی ویدیویی تجویز کرده بود.

این مادر تصمیم گرفتند نسخه غیرمعمول را در فیس بوک منتشر کند، تا همه از این اتفاق مطلع شوند. طبق انتظار، تصویر نسخه مثل یک ویروس تمام فضای مجازی را در بر گرفت و موجی از واکنش ها را دریافت کرد.

واکنش‌های رسانه‌های اجتماعی به نسخه پزشک متفاوت بود، برخی موافق بودند که کار پزشک غیرحرفه‌ای بوده‌ و برخی دیگر استدلال می‌کردند که او بستنی و بازی را فقط به عنوان شوخی به نسخه اضافه کرده است.

رئیس کمیسیون اخلاق زیستی کانون وکلای برزیل گفت که برخی از پزشکان چنین کارهایی را برای انسانی کردن رابطه با بیماران خود انجام می دهند و احتمال قوی، این بخش از نسخه یک شوخی بوده.

متأسفانه برای خانم دکتر، بحث و جدل پیرامون نسخه اش به اندازه ای بود که به قیمت از دست دادن کارش در شبکه بهداشت عمومی برزیل پایان یافت و این یعنی حتی اگر این کار خانم دکتر کم تجربه شوخی هم بوده، برایش گران تمام شد.تاریخ انتشار : 13 تیر 1402 09:46» اخبار مرتبط:

 • مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد : دفترچه تامین اجتماعی از اول اس ...
 • دومین پزشکی که نسخه کرونایی برای خودش نوشت + عکس
 • نسخه جالب یک پزشک تبریزی /تجویز شجریان وعقیلی برای بیمار+عکس
 • «ترامادول» جان دانش آموز دبیرستانی را گرفت
 • دوباره فصل سرما دوباره خبر بد!/ مرگ جوان ۲۵ ساله به دلیل تزریق آنتی بیوتیک
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام