مشروح اخبار


» شنیده اید که میل جنسی زنان دیرتر از میل جنسی مردان به اوج می رسد؟سن و میل جنسی ارتباط نزدیکی با هم دارند. در حالی که با افزایش سن میل جنسی کاهش پیدا می کند، دلیلی برای اینکه کلا رابطه ی زناشویی را تجربه نکنید، نیست.

احتمالاً شنیده اید که میل جنسی زنان دیرتر از میل جنسی مردان به اوج می رسد. تحقیقات نشان می دهد که درست است. میل جنسی زنانه با کاهش باروری تمایل به افزایش دارد. سپس پس از یائسگی کاهش می یابد.

میل جنسی شخصی شما در درجه اول توسط عملکرد مغز، هورمون ها و باورها و نگرش ها در مورد رابطه جنسی تعیین می شود. این می تواند به دلیل وضعیت روانی، سطح استرس، سلامت کلی و تغییرات هورمونی طولانی مدت تغییر کند.

علاوه بر این بر اساس وضعیت ذهنی، سطح استرس و هورمون های شما نیز میل جنسیتان دستخوش تغییر می شود.

این مقاله به این می پردازد که چگونه انتظار می رود میل جنسی شما با افزایش سن تغییر کند و چگونه می توانید میل جنسی خود را در هر سنی افزایش دهید.

سن و میل جنسی

افزایش و کاهش میل جنسی با افزایش سن برای جنس های مختلف متفاوت است.

هورمون های زنانه، کنترل بارداری هورمونی، بارداری و یائسگی همگی در میزان میل جنسی نقش دارند و نوسانات زیادی را به وجود می آورند.

برای مردان، تأثیرات اولیه بر میل جنسی شامل سطح تستوسترون و سلامت کلی است. در حالی که تستوسترون به عنوان یک هورمون مردانه در نظر گرفته می شود، زنان نیز دارای مقادیری از این هورمون در بدن خود هستند.

دهه ۲۰

صرف نظر از جنسیت بیولوژیکی، سطح تستوسترون در دهه 20 زندگی شما بالاست. میل جنسی نیز به طور مستقیم توسط هورمون تستوسترون تاثیر می پذیرد.

در مردان، سطح تستوسترون در 18 سالگی به اوج می رسد. پس از این سن کم کم شیب نزولی پیدا میکند؛ با این حال مردان به طور کلی در طول این دهه به اندازه کافی سطوح تستوسترون دارند تا از یک میل جنسی سالم حمایت کنند.

باروری زنان در اواخر دهه 20 شروع به کاهش می کند و به نظر می رسد که کاهش باروری باعث افزایش میل جنسی می شود. کارشناسان به طور کامل دلیل آن را درک نمی کنند اما ممکن است این روش بدن برای تشویق تولید مثل قبل از اینکه خیلی دیر شود باشد.

دهه ۳۰

کاهش تستوسترون تا دهه 30 ادامه دارد. در مردان، برخی از مطالعات نشان می‌دهند که این نرخ کاهش ممکن است تا حدود 40 سالگی تا حدود 1% در سال افزایش یابد.

برای بسیاری از زنان، دهه ی 30 زمانی است که میل جنسی به اوج خود می رسد. تخیلات جنسی نیز ممکن است افزایش یابد. ممکن است متوجه شوید که رابطه جنسی مکرر دارید و میل شما به برقرارری رابطه بیشتر شده است.

دهه ۴۰

طبق مطالعات، در مردان، کاهش میل جنسی در دهه ی 40 به طور معمول آشکارتر است و منجر به نارضایتی زوجین می شود.

آنها کمتر نعوظ کامل و طولانی مدت را تجربه می کنند و کمتر تمایل به رابطه جنسی دارند. در این سن اختلال نعوظ خودش را بیشتر از قبل نشان می دهد.

برای زنان، پیش یائسگی معمولاً در دهه 40 شروع می شود که به معنای کاهش سطح استروژن (هورمون زنانه) است.

استروژن پایین می تواند به معنای خشکی واژن باشد که می تواند منجر به مقاربت دردناک شود. تستوسترون نیز در این دهه تمایل به کاهش دارد. همه این موارد می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود.

دهه ۵۰

در دهه 50، هم مردان و هم زنان، علاقه جنسی و میزان رابطه جنسی را کاهش می دهند. تغییرات فیزیکی بارز در این دهه عبارتند از:

نعوظ با کیفیت پایین

کاهش حجم انزال

خشکی واژن

لذت جنسی کمتر

کاهش عملکرد کلی جنسی

یک مطالعه نشان داد که در مردان، بدتر شدن سلامتی یکی از دلایل اصلی کاهش فعالیت جنسی است. با این حال، محققان خاطرنشان می کنند که میل، فعالیت و عملکرد جنسی در طول این دهه از زندگی قوی باقی مانده است.تاریخ انتشار : 14 تیر 1402 10:04» اخبار مرتبط:

 • چرا بعضی زنان به رابطه جنسی علاقه‌ای ندارند؟
 • آنچه قبل از رابطه جنسی نباید خورده شود
 • ده فایده رابطه جنسی سالم
 • اشتباهات رایج خانم ها در رابطه جنسی کدامند؟
 • آیا مجرد ماندن و نداشتن رابطه جنسی برای بدن مضر است؟
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام