مشروح اخبار


» نقره داغ شدن متهمان بوشهری کوسه‌سواری در خلیج فارسمدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: افرادی که اقدام به کوسه سواری در خلیج فارس کردند به مراجع قضائی دیلم معرفی شدند.

عبدالرحمن مرادزاده ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در روزهای گذشته ویدئویی در فضای مجازی با عنوان نهنگ سواری جوان بوشهری در خلیج فارس منتشر شد که این عمل باعث نارضایتی و جریحه دار کردن عواطف دوستداران حیات وحش و محیط زیست شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به معرفی این افراد به مراجع قضائی ادامه داد: تکرار این عمل توسط افراد به هر دلیلی ایجاد بی نظمی در چرخه اکوسیستمی و ناامنی برای حضور این گونه‌های زیستی در آب‌های سرزمینی خلیج فارس می‌گردد.

وی بیان کرد: بلافاصله از انتشار ویدئو، پیگیری‌های لازم انجام و افراد متخلف شناسایی شدند و در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد، این افراد غواص آب‌های عمیق هستند و به عنوان پیمانکار شرکت نفت در پروژه‌های مربوطه فعالیت می‌کنند.

مرادزاده افزود: مستند به ماده یک قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، حفاظت و بهبود و بهسازی محیط زیست و پیشگیری و ممانعت از هر نوع آلودگی و هر اقدام مخربی که موجب بر هم خوردن تعادل و تناسب محیط زیست می‌شود، همچنین همه امور مربوطه به جانوران وحشی و آبزیان آب‌های داخلی از وظایف سازمان حفاظت محیط زیست است.

وی بیان کرد: کوسه کولی کر (نهنگ کوسه) مستند به مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست در لیست گونه‌های در معرض انقراض نسل قرار گرفته است و عمل متهمین در جریحه دار کردن عواطف عمومی از طریق فیلم برداری از جرم حیوان آزاری و انتشار آن در فضای مجازی مصداق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی کتاب پنجم تعزیرات مصوب ۱۳۷۵، جرم و مستوجب مجازات است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خاطرنشان کرد: در همین راستا این افراد برای تشکیل پرونده و طی مراحل قضائی به مراجع شهرستان مربوطه معرفی شدند.تاریخ انتشار : 3 مرداد 1402 09:49» اخبار مرتبط:

 • مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:ممنوع بودن عرضه و نگهدار ...
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی مدیرکل محیط زیست استان فارس شد
 • واکنش مدیرکل محیط زیست فارس به زنده گیری عقرب سیاه بالدار در داراب
 • کشف لاشه ۲ قطعه دلفین در سواحل دیلم
 • رئیس اداره محیط زیست شهرستان گچساران: شکارچیان متخلف در گچساران دستگیر شدند ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام