مشروح اخبار


» اطلاعیه شماره ۴ ستاد انتخابات کشوراطلاعیه شماره ۴ ستاد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صادر شد.

به گزارش راک نیوز، اطلاعیه شماره ۴ ستاد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صادر شد.

 اطلاعیه شماره ۴ ستاد انتخابات کشور
موضوعات :
   ستاد انتخابات کشور امروز سه شنبه در چهارمین اطلاعیه خود تاکید کرد که داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید حداقل شش ماه قبل از ثبت نام از سمت خود (براساس ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی) استعفا داده باشند و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  دولت، مشروح بیانیه چهارم ستاد انتخابات کشور به شرح زیر است:
وزارت کشور
ستاد انتخابات کشور
اطلاعیه شماره (۴)
انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
 
با تسلیت و تعزیت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، به آگاهی هم‌میهنان گرامی می‌رساند بر اساس ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، مقامات مصرّح در قانون و مشاغل همتراز آن‌ها که قصد داوطلبی برای نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دارند، باید حداقل ۶ ماه قبل از ثبت‌نام از سمت خود استعفاء نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند، همچنین بر اساس تبصره ( ۴ ) همین ماده ، جایگزین فرد مستعفی باید از سوی مرجع ذی‌صلاحِ بالاتر، حداکثر به مدت یک ماه به طور رسمی معرفی شود و فرد مستعفی در آن حوزه مسئولیتی نداشته باشد.
بدین منظور و مطابق با روزشمار انتخابات، بازه زمانی استعفاء تا  تاریخ ۲۵ خردادماه سال جاری تعیین، و در قالب اطلاعیه‌ ی شماره (۱) از سوی ستاد انتخابات کشور اطلاع‌رسانی گردید.
لذا با عنایت به مندرجات اطلاعیه مذکور که در راستای عینیت بخشی به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اتخاذ سیاست‌های اجرایی ناظر بر مولفه‌های چهارگانه «سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت» و تحقق عدالت و تضمین سلامت انتخابات صادر گردیده، از هم‌وطنان گرامی درخواست می‌شود در صورت مشاهده یا آگاهی نسبت به تخلف از مفاد این اطلاعیه موارد را به ستاد انتخابات کشور و یا ستاد انتخابات استان‌ها گزارش نمایند.
 تاریخ انتشار : 4 مرداد 1402 22:34» اخبار مرتبط:

 • اطلاعیه شماره ۳ هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات اولین میاندوره‌ای یازدهمین دور ...
 • جزئیات ثبت نام رسمی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی اعلام شد + اطلاعیه شماره ۴
 • ستاد انتخابات کشور زمان آغازتبلیغات نامزدهای مجلس را اعلام کرد
 • اطلاعیه شماره 3 ستاد انتخابات کشور/ زمان ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شو ...
 • اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام