مشروح اخبار


» پایان پیش ثبت نام مجلس وتکذیب نامزدی چهره‌های شاخص!روز گذشته با پایان پیش‌ثبت‌نام انتخابات مجلس با تکذیب نامزدی چهره‌های شاخص و ورود برخی دیگر همراه بود.

مهلت پیش‌ثبت‌نام نامزدهای انتخابات مجلس دوازدهم درحالی دیروز به پایان رسید که مجموعه اخبار و موضع‌گیری‌های منتشرشده در رسانه‌ها و محافل سیاسی، نشان از استقبال نکردن اصلاح‌طلبان و نیز بسیاری از چهره‌های شاخص دولت روحانی حکایت دارد. در میان شخصیت‌های سیاسی درجه اول، شاید تنها از علی مطهری و مسعود پزشکیان (نواب‌رئیس مجلس دهم) و محمدباقر نوبخت و علیرضا محجوب (دبیران کل حزب اعتدال و توسعه و خانه کارگر) بتوان نام برد که نسبت به پیش‌ثبت‌نام در انتخابات اقدام کرده‌اند.
از سوی دیگر، درحالی‌که گفته می‌شد احزاب کارگزاران سازندگی، اعتدال و توسعه و خانه کارگر اعضای خود را تشویق به نامزدی کرده‌اند؛ اما به جز محجوب و نوبخت خبری از نامزدی چهره‌های شاخص آنها نشد. سیدحسین مرعشی و محسن‌هاشمی (دبیرکل و رئیس شورای مرکزی کارگزاران)، محمود واعظی (عضو ارشد حزب اعتدال و توسعه) و علی ربیعی و سهیلا جلودارزاده (از چهره‌های اصلی خانه کارگر) از جمله این شخصیت‌ها بودند که روز گذشته به دنبال انتشار اخباری مبنی بر پیش‌ثبت‌نام انتخابات، این موضوع را تکذیب کردند.
علاوه بر این، ظهر دیروز خبرگزاری فارس با انتشار خبری مدعی شد که بسیاری از چهره‌های اصلاح‌طلب و اعتدالگرا در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند؛ اما بلافاصله پس از انتشار خبر، موجی از تکذیب‌ها در سایت‌ها و کانال‌های خبری راه افتاد و تقریباً همه افرادی که نام‌شان در این خبر آمده بود، نامزدی خود را رد کردند. مجید انصاری، الیاس حضرتی، محمدرضا عارف، مصطفی کواکبیان، محمدجواد آذری‌جهرمی، طیبه سیاوشی و محمدعلی وکیلی، از جمله چهره‌هایی بودند که گزارش خبرگزاری فارس را به‌سرعت تکذیب کردند.تاریخ انتشار : 23 مرداد 1402 10:13» اخبار مرتبط:

 • یک ابهام در کهگیلویه و بویراحمد/همه منتظر خبر اعلام وضعیت صلاحیت غلامرضا تا ...
 • آخرین نتیجه شمارش آرای انتخابات مجلس در تهران تا ساعت ۲۱:۴۰
 • رد صلاحیت‌ 99 درصد اصلاح طلبان
 • ده چهره مشهور ردصلاحیت شده چه افرادی هستند؟
 • آخرین وضعیت فهرست اصلاحات در تهران
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام