مشروح اخبار


» چند خبر جدید از اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمدمعاون وزیر آموزش وپرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت:آموزش وپرورش محور همه تحولات و پرچمدار تعلیم وتربیت کشور است.

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی:

آموزش وپرورش محور همه تحولات و پرچمدار تعلیم وتربیت کشور است
معاون وزیر آموزش وپرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت:آموزش وپرورش محور همه تحولات و پرچمدار تعلیم وتربیت کشور است
به گزارش راک نیوز،علیرضا عبدی در سفر به استان کهگیلویه وبویراحمد در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد ، ازهمه تلاشهای صورت گرفته درپروژه مهر برای بازگشایی باشکوه مدارس در سطح شهرستانها ومناطق تقدیر وتشکر کرد و گفت: دشمن روی مدارس تمرکز کرده تا جریان تعلیم و تربیت نیروی توانمند ،خلاق و اندیشمند در عرصه های مختلف در کشور شکل نگیرد.
وی گفت: نظام سلطه دنبال فراموشی ایران و هویت زدایی است که همه باید مراقب باشیم و در آموزش کیفی و تربیت دینی دانش آموزان تلاش مضاعفی داشته باشیم.
 معاون وزیر آموزش وپرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در ادامه نهضت سواد آموزی را تنها نظام آموزشی غیر رسمی در کشور برای آموزش سواد در جامعه عنوان کرد وگفت: با توجه به فرمایشات ریاست جمهوری در جلسه هیات دولت و رویکرد وزیر آموزش وپرورش، نهضت سواد آموزی در کشور با ماموریتهای جدید تقویت خواهد شد.
مدیرکل آموزش وپرورش استام کهگیلویه وبویبراحمد نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور معاون وزیر آموزش وپرورش جهت بازگشایی مدارس در سطح استان گفت: خوشبختانه با اقدمات خوب انجام شده شاهد بازگشایی مهری ماندگار برای دانش آموزان بودیم و در سطح استان قریب به 172 هزار دانش آموز با 14 هزار معلم با شروع سال تحصیلی روانه کلاسهای درس شدند.
حسنعلی عزت خواه با بیان اینکه همراهی و همکاری خوبی با مجموعه آموزش وپرورش در سطح استان وجود دارد اظهار امیدواری کرد: با همراهی خوب اولیا و نظارت میدانی از مدارس استان شاهد پویایی و بالندگی نظام تعلیم وتربیت در همه شهرستانها ومناطق استان باشیم.
در این جلسه محمد جمالی آرند دبیر پروژه مهر استان و معاون آموزش متوسطه گزارشی ار روند فعالیت کمیته های پروژه مهر و بازگشایی مدارس ارائه کرد.
همچنین سید حمزه باقری نژاد معاون سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش استان نیز گزارشی از فعالیتها ی نهضت سواد آموزی استان ارائه و خواستار تعیین تکلبف آموزشیاران نهضت سواد آموزی شد.
در ادامه برخی اعضای شورای معاونین مسائل و مشکلات آموزش وپرورش استان در سال تحصیلی جدید را بیان و خواستار پیگیری و چاره اندیشی برای حل آنان از طریق وزارت شدند.
**************************
نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمد دردیدار با رئیس سازمان نهضت سواد آموزی:
رویکرد نهضت سواد آموزی در راستای آموزشهای  مهارتی در کنار آموزش سواد پایه ستودنی است
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: رویکرد نهضت سواد آموزی در راستای آموزشهای مهارتی در کنار آموزش سواد پایه ستودنی است.
به گزارش راک نیوز به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد؛  آیت الله سید نصیر حسینی  دیدار با معاون وزیر آموزش وپرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با تبریک  سال تحصیلی جدید گفت: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که باید دانش آموزان آن در شأن و منزلت اسلام، قرآن، شهدا، ارزش‌های دینی و الهی و همچنین در شأن حکومت فراگیر حضرت مهدی موعود (عج) تربیت شوند.
وی رسالت آموزش و پرورش را در این مسیر بزرگ و حساس دانست و افزود: معلمان، مدیران و دانش آموزان نیز در این راستا رسالت خطیری بر عهده دارند.
آیت الله حسینی خاطرنشان کرد: بهترین راه برای انسان، دانش آموزان و کشور این است که با نگاه به آرمان‌های اخلاقی، الهی و توحیدی جامعه را بسازند.
وی خاطرنشان کرد: باید خداوند متعال را شاکر باشیم که در جامعه و مکتبی زندگی می‌کنیم که آرمان‌ها و اهداف آن الهی هستند.
امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه باید قدر اینکه امروز در جامعه الهی و ولایی تحت ولایت فقیه فقاهت قرآنی و الهی زندگی می‌کنیم را بدانیم، تاکید کرد: اگر فرزندان ما متوجه مسیر الهی شوند، بهترین زندگی را برای خود رقم می‌زنند.
وی ضمن تاکید بر اینکه اگر فرزندان ما در مسیر تهذیب حرکت کنند برای جامعه و کشور آبرو کسب خواهد شد، اظهار کرد: امروز نیز دختران و فرزندان آبروی انقلاب و کشور هستند همچنان که در دوران جنگ تحمیلی نیز با حضور در جبهه‌ها برای کشور آبرو کسب کردند.
آیت الله حسینی رویکرد و برنامه های جدید نهضت سواد آموزی  را در راستای آموزشهای مهارتی در کنار آموزش سواد پایه ارزشمند برشمرد وگفت: پایه واساس همه فعالیتهای آموزشی باید برپایه حرفه آموزی و مهارت آموزی باشد تا بتواند به توسعه و آبادانی کشور کمک کند.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سواد نیاز اساسی همه افراد جامعه است و در آموزه‌های دینی ما نیز تاکید فراوانی شده است بیان کرد: سواد آموزی در جامعه، از مهمترین مولفه‌های توسعه یافتگی فرهنگی و تأثیر بسیار بالایی در زندگی فردی و اجتماعی انسانها دارد.
امام جمعه یاسوج استفاده از همه ظرفیت‌ها برای ارتقاء سواد در جامعه را مهم دانست و گفت: تشکیل خیرین سواد یار، نشان از اهتمام جدی به موضوع سواد آموزی است.
در این دیدار معاون وزیر آموزش وپرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی ضمن تقدیر وتشکر از حمایتهای نماینده معزز ولی فقیه  در استان از فعالیتها وبرنامه های آموزش وپرورش گفت: همه فعالیت‌ها وبرنامه های آموزش و پرورش برای رشد و تعالی دانش آموزان است که در این زمینه دانش افزایی معلمان نیز مورد توجه قرار گرفته است.
علیرضا عبدی با اشاره به تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر تحصیل، تهذیب و ورزش اظهارکرد: دانش آموزان امید آینده ایران اسلامی هستند که با برنامه‌ریزی هوشمندانه  در این زمینه ایران را به جایگاه واقعی خود خواهند رساند.
وی به ماموریتهای نهضت سواد آموزی اشاره کرد و گفت: ماموریت های نهضت سواد آموزی کشور به سمت حرکت های مردمی و جهادی سوق پیدا کرده است که امیدواریم در ادامه این سیاست ها پرچمدار توسعه انواع دانش در کشور باشیم.
وی از نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد خواست همچون گذشته آموزش و پرورش را یاری نماید تا بتواند رسالت خویش را در تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی به خوبی انجام دهد.
**************************
معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی از مرکز یادگیری مشارکتی در زندان مرکزی یاسوج بازدید کرد
معاون وزیر آموزش وپرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی از مرکز یادگیری مشارکتی در زندان مرکزی یاسوج بازدید کرد.
به گزارش راک نیوز،علیرضا عبدی در سفر به استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور در زندان مرکزی یاسوج ضمن بازدید از فعالیتهای این مرکز یادگیری مشارکتی از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده قرار گفت.
در جریان این بازدید سرود انتظار توسط گروه سرود زندان مرکز یاسوج اجرا شد که مورد تقدیر معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور قرار گرفت.
معاون وزیر آموزش وپرورش با حضور در کلاسهای مهارتی وفرهنگی مرکز یادگیری مشارکتی زندان مرکزی یاسوج از فعالیتهای ارزشمند آنان در زمینه های مختلف تقدیر کرد وگفت: یادگیری مهارتهای مختلف فرصتی برای درآمدزایی زندانیان و کمک به آنها در کنار آموزش سواد و پایه است.
عبدی افزود: مراکز یادگیری محلی به صورت دولتی و مشارکتی مدیریت می شود که این مرکز با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد و اداره کل زندان های استان در راستای آموزش سواد و مهارت به زندانیان راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه مراکز یادگیری محلی فرصت مناسبی برای مددجویان سوادآموز است تا در کنار سوادآموزی، انواع مهارت های زندگی را کسب نمایند بیان کرد: گسترش مراکز مشارکتی با هدف توانمند سازی و ایجاد فرصت یادگیری مادام العمر برای افراد بی سواد و کم سواد در گروه سنی 10 تا 49 سال از رویکردهای نهضت سواد آموزی است.
معاونت سلامت اداره کل زندانهای استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در جریان این بازدیدها گفت: مراکز یادگیری مشارکتی فرصت خوبی برای پرکردن اوقات فراغت زندانیان است تا بتوانند با آموزش سواد و حرفه آموزی در آینده شغل مناسبی داشته باشند.
سید خیرالله خوش قدم کفت: 19 نفر بیسواد در سال گذشته در زندانهای استان شناسایی که تحت آموزش قرار گرفتند و در کنار آموزش به سایر زندانیان علاقمند نیز آموزشهای فنی وحرفه ای نیز ارائه گردید.
سیدحمزه باقری نژاد معاون سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز با اشاره به اینکه آماده سازی چنین مرکزی از دغدغه های همیشگی مسئولان زندان بوده است افزود: سواد آموزی و آموزش در زندان با جدیت پیگیری می شود و با راه اندازی این مرکز خدمات ارزنده ای به زندانیان ارائه می شود.
وی گفت: به همه زندانیانی که در دوره های آموزشی شرکت کنند گواهی مهارت ارائه و پس از آزادی نیز تسهیلات با سود ۴ درصد داده می شود.تاریخ انتشار : 3 مهر 1402 09:35» اخبار مرتبط:

 • به مناسبت روز جهانی سواد آموزی: مدیرکل آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد با ...
 • 2 خبر جدید از اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد
 • معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خبر داد : کسب رتبه س ...
 • برای ریشه کنی بی‌سوادی نیاز به برنامه‌ای مدون و عزمی ملی است
 • ضرورت شناسایی اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان در کهگیلویه وبویراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام