مشروح اخبار


» 4 خبر جدید از استانداری کهگیلویه و بویراحمداستاندار کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم توجه بیشتر سازمان پدافند غیرعامل کشور به این استان تاکید کرد.

پدافند غیرعامل کشور به کهگیلویه وبویراحمد توجه ویژه داشته باشد 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم توجه بیشتر سازمان پدافند غیرعامل کشور به این استان تاکید کرد.
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، سید علی احمدزاده روز دوشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، گفت: برای پایش تصویری مجموعه نفت و گاز گچساران نیازمند مساعدت سازمان پدافند غیرعامل هستیم‌.
استاندار به کوهستانی بودن کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و افزود: بالگرد اورژانس ۱۱۵ استان۲ ماه پیش حین عملیات سقوط کرد، خوشبختانه حادثه جانی نداشت اما استان از داشتن بالگرد برای امدادرسانی محروم شد.
وی عنوان کرد: به دلیل حادثه‌خیز بودن استان نیازمند مجهز شدن اورژانس ۱۱۵ به بالگرد هستیم تا امدادرسانی به حادثه‌دیدگان به موقع انجام شود و در زمان بحران تلفات ندهیم.
احمدزاده به آفت درختان بلوط زاگرس اشاره و عنوان کرد: آفت پروانه سفید برگ‌خوار و کرم جوانه‌خوار بلوط دو آفتی هستند که تهدیدی برای درختان بلوط استان به شمار می‌رود، سال گذشته ۴۰ هزار هکتار از درختان بلوط درگیر این آفت بودند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طی دو سال اخیر مبارزه جدی با این آفت در قالب عملیات محلول پاشی آغاز شده اما نیازمند امکانات وسیع و هزینه‌های بیشتری برای مبارزه با این آفات هستیم و در سطح ملی برای این موضوع چاره‌اندیشی شود.
وی ادامه داد: درختان زاگرس را تنها آفت بلوط تهدید نمی‌کند بلکه در این مناطق درگیر آتش‌سوزی‌ها هستیم که برای مهار آتش به بالگرد هم نیاز است.
احمدزاده یادآور شد: پشه مارلایا تهدیدی برای سلامت است که دانشگاه علوم پزشکی توجه جدی به این موارد داشته باشند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور هم به تصویب قانون تشکیل سازمان پدافند غیرعامل در ۱۲ شهریور سال جاری توسط مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: طبق تبصره ۳ این قانون استانداران مسئول اجرای پدافند غیرعامل در استان‌ها هستند.
سردار غلامرضا جلالی ادامه داد: اختیارات خوبی به کارگروه دائمی شورای پدافند غیرعامل کشور که متشکل از ۷ نفر است داده شد و این کارگروه عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری در حوزه پدافند است.
وی اضافه کرد: دستورات این کارگروه برای همه دستگاه‌های لشکری و کشوری، شرکت‌های دولتی و غیردولتی لازم‌الاجرا بوده و ضمانت اجرایی برای تصمیمات کارگروه در نظر گرفته شده است.
به گفته جلالی، بهمن ماه سال گذشته برنامه ملی حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی کشور تهیه شد که در این برنامه ۱۶ حوزه در کشور با اهمیت بالا تشخیص داده و هشت حوزه کلیدی تعریف شد.
رئیس سازمان پدافندغیرعامل کشور گفت: طرح جامع پدافند غیرعامل استان‌ها با کمک استانداری‌ها تهیه شده و تمام برنامه‌ها در این طرح جامع دیده شده است.
وی عنوان کرد: درخواستی که از استانداران داریم اینکه طرح جامع را به برنامه اجرایی پدافند تبدیل کنند تا در بودجه اعتبار در نظر گرفته شود.
جلالی از انتخاب مشاور برای مطالعات طرح پدافند غیرعامل شهری برای مرکز کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: خواسته ما تهیه برنامه پدافند غیرعامل استان مبتنی بر مطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل است.
وی به مسئله نظام عملیاتی پدافند غیرعامل شیمیایی اشاره کرد و گفت: در این نظام، تعیین تکلیف و تقسیم کار و وظایف صورت گرفته است.
جلالی تصریح کرد: سال گذشته برای ۵۵ شهر بالای ۲۰۰ هزار نفر بسته پدافند نوین تعریف کردیم و بسته دوم با همکاری وزارت دفاع در دست تهیه است.
**************************
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
هیچ دانش‌آموز کهگیلویه و بویراحمدی نباید از تحصیل باز بماند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر خرید کتاب درسی دانش‌آموزانی که توان خرید کتاب را ندارند تاکید کرد.
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، سید علی احمدزاده در تماس تلفنی با مدیرکل آموزش و پرورش بر رسیدگی به وضعیت دانش‌آموزانی که توان خرید کتاب درسی ندارند تاکید کرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: استانداری از هر طریقی این مبلغ را برای خرید کتب درسی دانش آموزان نیازمند تامین خواهد کرد و هیچ دانش آموزی نباید به دلیل نداشتن کتاب از تحصیل باز بماند.
 گفتنی است یکی از خیران هم استانی در یک اقدام خدا پسندانه خرید کتاب درسی دانش آموزان نیازمند را تقبل کرد.
**************************
ملاقات عمومی معاون عمرانی استانداری برگزار شد
ملاقات عمومی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، محمدعلی روستا روز دوشنبه در برنامه ملاقات عمومی گفت: مدیران حوزه‌های زیرساخت مثل منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، اداره کل راهداری و شهردار مرکز استان در برنامه امروز ملاقات مردمی حضور دارند.
روستا با اشاره به اینکه دوشنبه هر هفته برنامه ملاقات عمومی داریم عنوان کرد: مشکلات مردم در حوزهای مختلف زیرساخت به صورت تخصصی و با حضور مسئولان مربوطه بررسی و برطرف می شود.
وی تصریح کرد: برخی از درخوست های مردمی که در کمیسیون ها و کارگروه ها تعیین و تکلیف نشده مجددا در دستور کار قرار می گیرند.
 وی با بیان اینکه، ارباب رجوع از کل استان می باشد گفت: بخاطر مشکلات مردم میز خدمت را هر ماه یک بار در یکی از شهرستان های استان برگزار می کنیم تا مشکلات مردم انباشته نشود و در دستور کار قرار گیرند.
روستا یادآور شد: عمده ترین مشکلات مردم در حوزه زیرساخت شامل راه روستایی، آب آشامیدنی، برق و کمیسیون ها و جرائم مختلف مربوط به طرح هادی و کمیسیون ماده ۹۹ و ۱۰۰ بود که مورد بررسی قرار گرفت.
در این دیدار که تعدادی از مدیران ستادی استانداری و مدیران کل استان در حوزه عمرانی و زیرساخت حضور داشتند مراجعین در برنامه چهار ساعته به بیان مشکلات خود پرداختند.
**************************
نظارت بر توزیع آرد و کیفیت نان در کهگیلویه و بویر احمد جدی است
مدیرکل اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: کیفیت نان و توزیع آرد در استان با جدیت نظارت می شود.
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، حسن رضاپور روز دوشنبه در کارگروه آرد، نان و گندم استان گفت از ۳۲۰  نانوایی بویراحمد ۲۵۰ واحد مورد بازدید قرار گرفته که باعث کاهش چهار درصدی تخلفات شد.
مدیرکل اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد خواستار نظارت بیشتر فرمانداری‌ها بر واحدهای خبازی شهرستان‌ها شد و افزود: چون نان یک کالای استراتژیک است و با سلامت و معیشت مردم در ارتباط بوده جلسات این کارگروه مرتب برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه، نظارت بر واحدهای خبازی فرمانداری گچساران هم به خوبی انجام شده است، گفت: نظارت‌ها موجب شد تخلفات واحدهای خبازی کاهش یاید.
رضاپور عنوان کرد: فرمانداران برای ارتقاء کیفیت نان کلاس‌های آموزشی برگزار کنند که نماینده نانوایان آمادگی را دارد که با حضور در شهرستان‌ها این کلاس‌ها را برگزار کند.
وی تصریح کرد: نانوایی‌هایی که تخلف می‌کنند اطلاعات آنها از طریق سامانه نانی‌نو در اختیار قرار می‌گیرد.
مدیرکل اقتصادی استانداری گفت: نارضایتی از وضعیت حمل آرد وجود دارد اما افزایش قیمت حمل و نقل منوط به افزایش قیمت نان بوده و در صورتی که تایید شود مصوب و بعد از آن اعلام می گردد.
رضاپور با بیان اینکه ساعت کار جدید نانوایی‌ها اعلام می‌شود، گفت: یکی از عمده تخلفات واحدهای خبازی پایین بودن وزن چانه است که در این زمینه هم ورود کردیم و امیدواریم تخلفات در این حوزه به حداقل برسد.
وی در خصوص سهمیه آرد کارگاه‌های نان محلی گفت از فرمانداری‌ها خواستیم لیست کارگاه‌های نان پزی محلی که پروانه کسب دارند و فعال هستند معرفی شوند تا آرد یارانه‌ای اختصاص داده شود که به غیر از لنده، بویراحمد و گچساران، شهرستان های دیگر برای ما این لیست را ارسال نکردند.
مدیرکل اقتصادی استانداری اظهار داشت: تمام تلاش ما بر رونق واحدهای نان پزی محلی است.
وی با تاکید بر نظارت دقیق بر توزیع آرد در روستاها گفت، واحدهای خبازی که چندین بار تخلف کنند، ضمن برخورد قانونی سهمیه آنها قطع خواهد شد.
وی اعلام کرد: واحدهای خبازی در استان تحت تاثیر جریانات سیاسی قرار نگیرند.تاریخ انتشار : 3 مهر 1402 17:52» اخبار مرتبط:

 • طرح جامع پدافند غیرعامل استان رونمایی شد/حکم رئیس شورای پدافند غیرعامل استا ...
 • رونمایی از طرح جامع پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد در آینده نزدیک
 • مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • نهادینه کردن پدافند غیر عامل در جامعه امری ضروری است
 • فرماندار گچساران، رئیس شورای پدافند غیرعامل کهگیلویه‌وبویراحمد شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام