مشروح اخبار


» بزرگترین سرمایه انسانی کهگیلویه پس از انقلابطی تمامی این سالها سید محمد موحد که بسیاری ایشان را بازنشسته سیاسی خطاب می کردند، همانند پزشک، معلم و حتی سرمربی کهنه کاری دفتر، خانه و تمامی زندگی خود را وقف پیگیری معضلات و مشکلات مردم کرده و برخلاف بسیاری که در کهگیلویه از دیرباز تاکنون مناصب مهم تا نمایندگی این کهنه سرزمین را بعهده گرفته بودند، کوچکترین ارتباط و تاثیری در زندگی این مردم نداشته باشند. 

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین راک نیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.


بزرگترین سرمایه انسانی کهگیلویه پس از انقلاب 

طی سالهای اخیر تاب آوری اقتصادی ایران به شدت پایین آمده تا افزایش هزینه خانوار بر درآمدها غلبه و شاهد تورم بالا به همراه فقر فائق آمده بر تمامی طبقات جامعه باشیم.
 موضوعی که قابل تعمیم به نقاط غرب، شرق، شمال، مرکز و جنوب کشور می باشد‌. کهگیلویه نیز از این قاعده مستنثی نشد و طی دو دهه اخیر پدیده هایی نظیر افزایش مشاغل کاذب و کارگرهای فصلی، تکثیر آسیب های اجتماعی به همراه طلاق، اعتیاد، خودکشی، سرقت و ... به مثابه سایر نقاط کشور گریبانگیر استان های کمتربرخوردار گردید.
طی تمامی این سالها سید محمد موحد که بسیاری ایشان را بازنشسته سیاسی خطاب می کردند، همانند پزشک، معلم و حتی سرمربی کهنه کاری دفتر، خانه و تمامی زندگی خود را وقف پیگیری معضلات و مشکلات مردم کرده و برخلاف بسیاری که در کهگیلویه از دیرباز تاکنون مناصب مهم تا نمایندگی این کهنه سرزمین را بعهده گرفته بودند، کوچکترین ارتباط و تاثیری در زندگی این مردم نداشته باشند. 
دفتر موحد طی دو دهه اخیر علاوه بر حضور پررنگ مردم که در اثر سستی، ناتوانی، دسته بندی و حتی بی تفاوتی نمایندگان و مسئولان پس از موحد به تنگ آمده بودند، خانه یا دفتر ایشان را پناهگاهی برای عبور از مصائب خود می دانستند، شاهد حضور وزرا، نمایندگان، مدیران ملی و استانی بودند که طی مخمصه های ملی و استانی، تنها بازکننده گره مشکلات خود، استان و حتی مملکت را به دستان و ارتباطات گسترده موحد جستجو می کردند. 
تفاوتی فاحش در مسئولیت پذیری، مرام و منش موحد که تا این زمان قابل قیاس با هیچ یک از نمایندگان و حتی مسئولین ادوار نبود.
موحد نه بهرام تاجگردونی است که طی دو دوره نمایندگی به سیاست های کلان گرفتار بود و حوزه های انتخابیه اش را گرفتار نمود، نه نجفی است که مغضوب مردم قرار گرفت و حتی دوران نمایندگی نیز رنگ کهگیلویه به چشم ندید و نه بزرگواری است که در ابتدایی ترین وظیفه نمایندگی یعنی تعامل با دولت و گفتگو با مردم ضعف فاحشی از خود نشان داد تا با نه قاطع حامیان درجه ۱ خود برای همیشه بایگانی شود.
 موحد تفاوت بسیاری با عدل هاشمی داشت؛ وقتی عدل هاشمی در ضعف فاحش مدیریت سیاسی و اجتماعی خود به همراه مجموعه تابعش پیش از اتمام دوره نمایندگی کار برایش تمام شده بود، موحد با مدیریتی قوی ششمین دوره نمایندگی خود را جشن گرفته بود و حال با همان مدیریت، با همان مرام و مردم داری و به اتکای اعتماد مردم حوزه انتخابیه اش در تدارک هفتمین پیروزی و خان ورود به مجلس است.تاریخ انتشار : 4 بهمن 1402 08:06» اخبار مرتبط:

 • ابعاد شخصیتی سید محمد موحد
 • تحلیلی بر انتخابات کهگیلویه بزرگ؛ ماندگاری ابدی مردی از جنس مردم
 • چرا موحد مجدداً با اقبال عمومی روبرو خواهد شد؟
 • *مکتب موحد، مکتب کاندید پروری*
 • نقش موحد در توزیع قدرت و تولید دموکراسی پاسخی به یاداشت ( مشروطه، موحد و ع ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler