مشروح اخبار


» حمله‌ به مواضع آمریکا در سوریه؛ بایدن، ایران را متهم کرد!بر اثر وقوع یک حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در اردن نزدیک مرز با سوریه، ۳ نظامی این کشور کشته و ۲۵ تَن نیز زخمی شدند.

شبکه تلویزیونی سی ان ان هم اکنون با انتشار خبری فوری به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که بر اثر وقوع حمله پهپادی به پایگاه نظامیان این کشور در اردن، ۳ نظامی کشته شدند. به گزارش این رسانه، در این حادثه ۲۵ نظامی این کشور نیز زخمی شده اند.

بر اساس اعلام این رسانه، مقامات آمریکایی به سی ان ان گفتند که این نخستین بار پس از آغاز جنگ غزه است که نظامیان آمریکایی بر اثر شلیک آتش دشمن در غرب آسیا کشته می‌شوند. حادثه در «برج ۲۲» در اردن نزدیک مرز با سوریه رخ داده است. این در حالیست که سی ان ان پیشتر تعداد نظامیان زخمی آمریکا را ۲۴ نفر اعلام کرده بود.

پنتاگون واکنش نشان داد

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به اخبار منتشره پیرامون حمله پهپادی پرتلفات به نظامیان این کشور واکنش نشان داد. در بیانیه وزارت دفاع آمریکا در این خصوص آمده است: آنچه نیروهای ما در اردن در معرض آن قرار گرفتند، تشدید خطرناک تنش ها است.

سنتکام تایید کرد

فرماندهی مرکزی آمریکا در غرب آسیا موسوم به سنتکام امروز یکشنبه در بیانیه‌ای تأیید کرد که در حمله هواپیمای بدون سرنشین «به پایگاهی در شمال شرقی اردن»، ۳ نظامی این کشور کشته و ۲۵ نفر مجروح شدند.

بایدن: قلب آمریکا جریحه دار شد

«جو بایدن» رییس جمهور آمریکا امروز یکشنبه هلاکت نظامیان آمریکایی در اردن بر اثر حمله پهپادی را تایید کرد. رییس جمهور آمریکا در این خصوص ادعا کرد: حمله به نیروهای ما که منجر به کشته شدن ۳ نظامی شد، توسط گروه های تحت حمایت ایران که در سوریه و عراق فعالیت می کنند، انجام شد!

در بیانیه بایدن در این خصوص ادعا شده است: در حمله پهپادی به نیروهای ما در شمال شرقی اردن نزدیک مرز سوریه، ۳ نظامی آمریکایی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند. همه مسببین این حمله را در زمان مناسب و به شیوه ای که ما انتخاب می کنیم، پاسخگو خواهیم کرد. در حال جمع‌ آوری اطلاعات درباره این حمله هستیم و می‌ دانیم که این حمله توسط گروه‌ های افراطی مورد حمایت ایران صورت گرفته است!

بیانیه «جو بایدن» اضافه کرد: قلب آمریکا با کشته شدن ۳ نظامی -در حمله به نیروهای مان- در شمال شرق اردن سنگین و آکنده از غم شده است. وی در این بیانیه خاطرنشان کرد: ما تعهد خود را نسبت به خانواده‌ های قربانیان و مبارزه با تروریسم حفظ خواهیم کرد.تاریخ انتشار : 9 بهمن 1402 05:19» اخبار مرتبط:

 • شوک ناگهانی آمریکا به القاعده در افغانستان
 • مجوز حمله آمریکا در خاک افغانستان صادر شد !
 • رئیس جمهور آمریکا بار دیگر ایران را تهدید به حمله نظامی کرد
 • ادعای جدید ترامپ: اگر ایران دست به اقدامی بزند،ضربه سختی را متحمل خواهد شد
 • لیبی کشته شدن سفیر آمریکا را تائید کرد !!!
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام