مشروح اخبار


» با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دادگستری و منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد انجام گرفت: آرای سبز جایگزین برخی مجازات تخلفات حوزه منابع طبیعی استان می شوددر جلسه تعاملی بین دادگستری و منابع طبیعی استان، تفاهم نامه همکاری در راستای تعامل با دادگستری و تسهیل در کاهش مشکلات قصایی، تعامل سازنده با مردم و کاهش تشکیل پرونده ها منعقد شد.

با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دادگستری و منابع طبیعی استان انجام گرفت

آرای سبز جایگزین برخی مجازات تخلفات حوزه منابع طبیعی استان می شود
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسه تعاملی بین دادگستری و منابع طبیعی استان، تفاهم نامه همکاری در راستای تعامل با دادگستری و تسهیل در کاهش مشکلات قصایی، تعامل سازنده با مردم و کاهش تشکیل پرونده ها منعقد شد.
بر اساس این گزارش تفاهم نامه همکاری بین دادگستری کل استان به نمایندگی آقای سید عیسی حسنی، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و سعید جاویدبخت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد منعقد گردید. این تفاهم نامه که به  صدور آرای سبز از آن نام برده می شود با هدف تعامل و تسهیل در رفع مشکلات مردم در برخی از اقدامات قضایی صورت میگیرد.
اقدامات زیر مورد توافق طرفین واقع شد: ۱-اجرای مجازات های جایگزین با رویکرد خدمات عام المنفعه ۲-همکاری با قضات اجرای احکام در زمینه اجرای احکام اینگونه مجازات ها ۳-همکاری و همراهی در اجرای برنامه های آگاهی سازی مردم به مزایای مجازات های جایگزین حبس ۴-تسویق دستگاههای پذیرنده مجازات های جایگزین و هماهنگی در خصوص تقدیر از دستگاههای برتردر این زمینه
سعید جاویدبخت مسئول ارشد منابع طبیعی و آبخیزداری استان با تقدیر از مجموعه قضایی، اذعان داشت: به فرموده بزرگان فلسفه اصلی مجازات‌ها، بازسازی اخلاقی مجرم و بازگشت وی به جامعه است و این موضوع در سند تحول قضائی پیش بینی شده و اصلاح مجریان از طریق استفاده از نهاد های ارفاقی از جمله مجازاتهای جایگزین حبس طراحی و پیگیری شده است. جاویدبخت افزود در دین مبین اسلام تاکید ویژه ای بر موضوع منابع طبیعی شده و الحمدلله در جمهوری اسلامی نیز نگاه و توجه خاصی به این موضوع مهم شده است که از مبانی امنیت زیستی است. وی با اشاره به اینکه حفظ منابع طبیعی و محیط زیست وظیفه ای شرعی و همگانی است، افزود صدور آرای سبز می تواند گام موثری در حفظ و فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی باشد.تاریخ انتشار : 9 بهمن 1402 12:22» اخبار مرتبط:

 • در راستای طرح مردمی کاشت یک‌میلیارد درخت صورت گرفت. جلسه تفاهم نامه همکاری ...
 • معاونت فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد تغییر کرد
 • دیدار مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد با رئیس سا ...
 • تغییر مدیریتی در شهرستان کهگیلویه/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری منصوب ...
 • مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler