مشروح اخبار


» افتتاح شهرک گلخانه‌ای ماهورباشتِ گچساران و فرصت ویژه وزیر به کهگیلویه و بویراحمد/ مهر تایید نیکبخت بر توسعه کشاورزی سرزمین برف و آفتابوزیر جهاد کشاورزی که به نمایندگی از هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده، زیرساخت شهرک گلخانه‌ای ماهور باشت در گچساران را افتتاح کرد و با تاکید بر تحول در زیرساخت‌های بخش کشاورزی، از فرصت ویژه‌ای به این استان خبر داد. 

افتتاح شهرک گلخانه‌ای ماهورباشتِ گچساران و فرصت ویژه وزیر به کهگیلویه و بویراحمد/ مهر تایید نیکبخت بر توسعه کشاورزی سرزمین برف و آفتاب

 
وزیر جهاد کشاورزی که به نمایندگی از هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده، زیرساخت شهرک گلخانه‌ای ماهور باشت در گچساران را افتتاح کرد و با تاکید بر تحول در زیرساخت‌های بخش کشاورزی، از فرصت ویژه‌ای به این استان خبر داد. 
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، محمدعلی نیکبخت در آیین افتتاح زیرساخت یک شهرک گلخانه‌ای در گچساران گفت: این شهرک گلخانه‌ای به نمایندگی از پنج شهرک در حال ساخت، به بهره‌برداری رسید که نوید تحولی زیرساختی در زیرساخت‌های کشاورزی این استان است.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: کهگیلویه و بویراحمد در بخش‌های گیاهان دارویی، شیلات، آب و خاک، دام و گلخانه‌ها استعدادهای منحصر به فردی دارد و برنامه‌های خوبی هم در این بخش‌ها به ویژه در احداث مجتمع‌ها، زنجیره‌ها و شهرک‌های گلخانه‌ای و شیلاتی در دستور کار همکاران من در استان است که به همین دلیل در هیئت دولت، فرصتی را به این استان خواهیم داد تا با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، راه‌حل‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی این استان به صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد و اقدامات مهمی برای استمرار و حمایت از روند رو به توسعه این استان در دستور کار قرار گیرد. 
نیکبخت گفت: امروز از هر زیربخش کشاورزی این استان یک پروژه افتتاح شد 
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به گزارشی از وضعیت گلخانه‌های این استان تصریح کرد: تا قبل از این دولت ۳۲ هکتار گلخانه در کهگیلویه و بویراحمد وجود داشته که با تکمیل پنج شهرک در دست اقدام ۱۳۷ هکتار زیرساخت گلخانه‌ای آماده واگذاری خواهد شد.
نیکبخت ادامه داد: در شهرک ۲۸ هکتاری ماهور باشت و دو‌ شهرک دیگر گلخانه‌ای این استان متقاضیان می‌توانند برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کنند.
وی از حمایت ویژه شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور از برنامه‌های زیرساختی استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: آنگونه که همکاران من در استان گفتند، شرایط و مقدمات احداث ۱۲ شهرک آبزی‌پروری فراهم شده که باید با جذب سرمایه‌گذار و حمایت‌های تسهیلاتی، این تحول بنیادی در حوزه شیلات و همچنین گلخانه‌ای این استان رقم بخورد.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین یادآور شد: هر چند از قبل به طور کامل در جریان پیشرفت‌ها و اقدامات شاخص بخش کشاورزی در این استان که حقیقتا با حمایت‌های استاندار این استان محقق شده، بودم اما امروز از نزدیک مشاهده کردم که تحولات و اقدامات توسعه‌ای خوبی در کشاورزی این استان و در دولت سیزدهم تحقق پیدا کرده که این روند به طور کامل مورد حمایت وزارت جهاد کشاورزی و دولت خواهد بود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد قبل از صحبت‌های وزیر جهاد کشاورزی از او برای حمایت از برنامه‌های توسعه‌ای و زیرساختی این استان، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و تزریق تسهیلات درخواست کرد که با موافقت آقای وزیر مواجه شد تا کارگروهی ویژه برای حمایت از برنامه‌های متولی ارشد کشاورزی این استان در تهران تشکیل شود.
به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، قبل از این آیین، سد کوهبرد در شهرستان کهگیلویه نیز رسما به دست وزیر جهاد کشاورزی، افتتاح شد.تاریخ انتشار : 17 بهمن 1402 14:14» اخبار مرتبط:

 • با حضور وزیر جهاد کشاورزی انجام شد: افتتاح نخستین کارخانه‌جات استریلیزه شیر ...
 • بازدید نماینده معین هئیت دولت از دو شهرک گلخانه‌ای مهم در کهگیلویه و باشت/ ...
 • رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد: پیگیر احداث دو شهرک دامپروری هستیم‌
 • معاون استاندار در بازدید از طرح‌های تولید: بخش کشاورزی نگین توسعه و اقتصاد ...
 • رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد: شهرک گلخانه‌ای ماهور باشت ا ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام