مشروح اخبار


» تحلیلی بر انتخابات کهگیلویه بزرگ؛ پایگاه رأی هاشمی‌پور در کدام ایستگاه می‌ماند؟بدون شک اگر عدل هاشمی‌پور رد صلاحیت نمی‌شد وی یکی از دو رقیب اصلی انتخابات در حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام می‌بود. ولی ردصلاحیت این چهره توانمند و مردمی باعث ایجا یک شوک بزرگ انتخاباتی شد.

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین راک نیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.


بدون شک اگر عدل هاشمی‌پور رد صلاحیت نمی‌شد وی یکی از دو رقیب اصلی انتخابات در حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام می‌بود. ولی ردصلاحیت این چهره توانمند و مردمی باعث ایجا یک شوک بزرگ انتخاباتی شد.


نمی‌توان حتی به‌طور تقریبی مقدار رأی هاشمی‌پور را تخمین زد ولی هر چه بود این رأی هم اینک در میان نامزد‌های انتخابات پخش و پراکنده شده است و هر نامزدی در تلاش است بخش‌های ببشتری از این رأی را به سمت خود جذب نماید و برخی‌ها به بزرگ‌نمایی و برخی ادعا‌های غیرواقعی نیز متوسل می‌شوند.

اما پرسش اصلی برای مخاطبان این است که این رأی به سمت کدام نامزد بیشتر گرایش دارد؟
پایگاه رأی هاشمی‌پور ترکیبی از رأی سیاسی چه با موضع اصلاح طلبی و چه موضع اصولگرایی به همراه تنوع منطقه‌ای قومی و همچنین معجونی از افراد، گروه‌ها و نسل‌های مختلف بود که بی‌شک متنوع‌ترین پایگاه رأی در میان‌نامزد‌ها بود. شکسته شدن این رأی حالا شرایط انتخاباتی در کهگیلویه بزرگ را با پیچیدگی‌هایی جدیدی مواجه کرده است و شاهد پخش شدن این رأی در میان تمام نامزد‌ها شده است.


از پایگاه رأی هاشمی پور بخش‌هایی به سمت موحد، بزرگواری، سعادتیان، دهبانی پور و مژدهی پور رفته است و البته کماکان نیز بخش مانده‌ای از این رأی در حال تصمیم‌گیری نهایی است.


رصد میدانی و همچنین کنار هم گذاشتن نشانه‌ها بیانگر گرایش بیشتر این رأی به سمت سید محمد موحد است.


موحد و هاشمی‌پور هم از جهت صبغه سیاسی و عملکردی و هم نزدیکی‌های انتخاباتی قرابت بیشتری با هم دارند و طبیعی است بخش بزرگتر پایگاه رای هاشمی پور به سمت موحد میل و گرایش داشته باشد.


همچنین یک مقایسه میان نامزد‌ها و عملکرد و شعار‌های موحد جذبه بیشتری برای مردم در رای دادن دارد و طرفداران هاشمی پور که در وهله اول اولویتشان هاشمی‌پور بود در غیاب وی ترجیح می‌دهند به نامزدی که برنامه‌ها و شعار‌هایش قابل قبولتر باشد رأی دهند.


پیوستن چهره‌های سرشناس جریان هاشمی‌پور به همراه قاطبه مردم و بدنه این پایگاه مردمی در روز‌های گذشته به سید محمد موحد خود تأییدیه‌ای بر این ادعاست و یقیناً در چند روز محدود باقی مانده شاهد یک موج بزرگ‌تر از این پیوستن و یکی شدن دو جریان‌مردمی در کهگیلویه بزرگ خواهیم بود.تاریخ انتشار : 8 اسفند 1402, 20:05» اخبار مرتبط:

 • ضلع سوم انتخابات کهگیلویه بزرگ به نفع عدل هاشمی پور کنار می رود؟؟؟
 • کهگیلویه بزرگ بر مدار فیروزه ای/نیروهای کلیدی سردار هاشمی پور در سادات امام زاده علی علیه السلام به جریان مردمی سید محمد موحد پیوست
 • کهگیلویه بزرگ بر مدار فیروزه ای/نیروهای کلیدی سردار هاشمی پور در سادات امام زاده علی علیه السلام به جریان مردمی سید محمد موحد پیوست
 • یادداشت؛ تفاوت موحد
 • جدایی لیدر شاخص از عدل هاشمی پور /پیوستن سرهنگ به اردوگاه موحد +عکس
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  کد را وارد کنید: *
  عکس خوانده نمی‌شود


  نظرشما در مورد سیستم؟