مشروح اخبار
 » 22 بهمن سرفصل نويني در تاريخ سياسي ايران اسلامي است

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر در آستانه فرا رسيدن يوم الله 22 بهمن گفت: 22 بهمن سرفصل نويني در تاريخ سياسي ايران اسلامي است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان بوشهر، حجت الاسلام سيدنورالله موسوي‌نيا در سخناني به مناسبت گراميداشت دهه فجر انقلاب اسلامي گفت: 22 بهمن فقط روز پاياني يك رژيم سياسي و آغاز فعاليت رژيم ديگر نيست؛ بلكه بايد از آن به عنوان سرفصلي برجسته در تاريخ سياسي ايران و نقطه‌اي عطف در روند مبارزات ملت ايران ياد كرد.

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر با بيان پيروزي انقلاب اسلامي بيشتر از يک تحول عادي به معجزه شبيه بود، ادامه داد: انقلاب اسلامي با رهبري داهيانه حضرت امام (ره) و جانفشاني شهيدان، عليرغم ناباوري ها و تلاش هايي كه در سطح بين‌‌المللي براي حفظ رژيم شاه و جلوگيري از موفقيت امام‌خميني به عمل آمد، در مرحله نخست مبارزات خويش 22 بهمن 57 پيروز شد.

وي با اشاره به اقتدار حضرت امام (ره) در هدايت انقلاب و نقش بي بديل ايشان در پيشبرد مراحل مختلف انقلاب اسلامي، اظهار داشت: به استثناي ايشان و مردم ولايتمدار ايران اسلامي كه فراتر از تحليل‌هاي معمول، به فرامين حضرت امام (ره) باور قلبي داشتند، نظريه پردازان سياسي و كساني كه در حوادث ايران دخيل بودند، پيروزي انقلاب را غير محتمل عنوان مي کردند؛ اما امام ‌خميني با همان منطقي كه نهضت اسلامي را آغاز كرده بود، در اوج فتنه‌ها و فشارهاي خارجي انقلاب را هدايت كرد و آن را با اراده خويش به دوره سازندگي و ثبات هدايت کرد.

حجت الاسلام موسوي‌نيا اضافه کرد: نهضتي كه امام‌‌خميني پرچمدار و پايه‌گذار آن بود، توانست 22 بهمن غبار از چهره اسلام زدوده و سيماي حقيقي آن را پس از 14 قرن به جهان تشنه عدالت بنماياند.

مديرکل تبليغات اسلامي استان بوشهر 23 بهمن 91 تاکيد کرد: از آن جا که انقلاب اسلامي ايران در جهان اسلام به عنوان «انقلاب امام‌‌خميني» شناخته شده است؛ نهضتي كه در 22 بهمن 1357 به پيروزي رسيد، امروزه براي بسياري از ملل جهان چراغ راه زندگي است.
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1391 04:26» اخبار مرتبط:

 • راهبرد امام جواد (ع) گسترش فرهنگ ناب تشيع در جبهه سياسي و فرهنگي بود
 • تشکيل شوراهاي اسلامي عامل تحكيم پايه هاى انقلاب اسلامي است
 • نشست مديرکل تبليغات اسلامي با معاون سياسي امنيتي استاندار بوشهر
 • شهيد مطهري الگوي کم نظير ايدئولوژي اسلامي بود
 • موحد:تحريم‌ها هيچ خللي به عزم ملت ايران وارد نمي‌كند
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : برفی ترین تصاویر از بارش برف در یاسوج
  چند رسانه ای