مشروح اخبار
 » کاهش قیمت دلار و سکه در بازار امروز تهران

راک نیوز : هم‌اکنون قیمت دلار در بازار تهران با 140 تومان کاهش 3580 تومان و سکه طرح جدید با 50 هزار تومان افت قیمت به یک میلیون و 370 هزار تومان رسیده است.   به گزارش فارس، امروز در بازار تهران قیمت انواع سکه و ارز در حال کاهش است به طوری که دلار با 140 تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت روز گذشته به 3580 تومان رسیده و یورو با 100 تومان کاهش قیمت، 4900 تومان درج قیمت شده است.
همچنین سکه طرح جدید به یک میلیون و 370 هزار تومان رسیده که در مقایسه با دیروز 50 هزار تومان کاهش نشان می‌دهد.
به گفته یکی از فعالان بازار ارز، کاهش التهابات سیاسی و روشن شدن زوایای طرح جدید بانک مرکزی برای خرید و فروش ارز، از علل اصلی سیر نزولی قیمت‌ها بوده است.
یکی از صرافان معتقد است در صورت ادامه این شرایط، در روزهای آینده سیر نزولی قیمت ارز و سکه ادامه خواهد داشت.
البته به گفته یکی از صرافان هم‌اکنون به دلیل تغییرات شدید قیمتی، خرید و فروش ارز در بازار تقریبا متوقف شده و تنها نرخ‌ها در تابلو صرافی‌ها درج می‌شود.
گفتنی است، یکی از بخش‌های مشخص شده در طرح بانک مرکزی نظارت و اعمال محدودیت خرید و فروش ارز در سامانه سنا است به طوری که فرد خریدار باید هدف خود از خرید ارز را اعلام و در سامانه ثبت شود.
بر اساس این طرح که بزودی اجرایی خواهد شد، در صورتی که فرد برای مسافرت، درمان یا سایر موارد ارز بخواهد دیگر نمی‌تواند مبالغ کلانی از صرافی اخذ کند. همچنین برای سایر نیازهای ارزی این محدودیت‌ها ایجاد خواهد شد و ارز پرداختی توسط صرافی‌ها بدون محدودیت نخواهد بود.
از طرف دیگر براساس این طرح، همه اطلاعات خرید و فروش ارز در سامانه درج می‌شود و در صورت عدم مطابقت اطلاعات با استانداردهای طراحی شده در سیستم، فاکتور صادر نمی‌شود و در این صورت امکان معامله خارج از این چارچوب وجود ندارد.
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1391 18:51» اخبار مرتبط:

 • جدول قیمت انواع سکه و ارز در بازار
 • تداوم کاهش قیمت سکه و ارز در بازار/ جدول قیمتها منتشر شد
 • کاهش قیمت ارز و سکه ادامه دارد/ دلار 3340 تومان شد
 • سقوط 120 هزار تومانی سکه و دلار هم...
 • دلار در بازار تهران بازهم ارزان شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام