مشروح اخبار
 » تذکر صریح روزنامه جمهوری اسلامی به حسن روحانی

روزنامه جمهوری اسلامی در بخشی از سرمقاله امروز خود نوشت:

با نگاهی به چند سال اخیر مشخص می‌شود، متأسفانه دولت‌های نهم و دهم با فراموش کردن نقش داوری دولت در کسوت یک بازیگر فعال و قدرتمند در زمینه فعالیت‌های اقتصادی ظاهر شده و امکان رقابت، تولید و تجارت را از فعالان بخش خصوصی سلب کرده است.
از این رو از دولت یازدهم که با شعار تدبیر و اعتدال روی کار آمده است، انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر روند نادرست و مخرب پیشین را متوقف کند و قطار اقتصاد کشور را به ریل اصلی و صحیح خود باز گرداند.
رئیس جمهور و دولت آینده باید متذکر این واقعیت باشند که افکار عمومی و جامعه ایران از آنان انتظارات فراوانی در حوزه اقتصادی دارند و از آنجا که فشارهای اقتصادی و معیشتی طی سال‌های اخیر بر مردم و فعالان اقتصادی افزایش یافته است، نمی‌توان انتظار داشت همدلی و همراهی مردم با رئیس‌جمهور منتخب برای کاهش فشارها بیش از اندازه معمول باشد. از این رو به نظر می‌رسد دکتر روحانی باید با کمک مشاوران و کارشناسان اقتصادی هرچه سریع‌تر در قالب اقداماتی کوتاه مدت، برخی فشارها را از گرده جامعه در حوزه اقتصاد بردارد یا حداقل از سنگینی و شدت آن بکاهد تا مردم به دولت جدید و توانایی‌های آن اعتماد پیدا کنند و فرصت اصلاحات ساختاری‌تر و ریشه ای‌تر فراهم شود.
حماسه اقتصادی اگر آثار خود را در داخل کشور و بر زندگی عموم مردم نشان دهد، به پشتوانه‌ای برای سیاست‌های خارجی نظام جمهوری اسلامی تبدیل خواهد شد. بنابر این، از این منظر نیز باید به ضرورت تحقق حماسه اقتصادی توجه شود. اگر مسئولان اجرائی کشور در دولت آینده به وظیفه خود در تحقق این مهم عمل کنند، مردم نیز با آنها همراهی خواهند کرد. آنها باید به مردمی که قدرت شگفت انگیزی در خلق حماسه سیاسی دارند این اعتماد را داشته باشند که برای همراهی در خلق حماسه اقتصادی نیز آمادگی دارند.

تاریخ انتشار : 27 خرداد 1392 07:16» اخبار مرتبط:

 • انتخاب روحانی بسیار معنادار بود/ دولت جدید وارث مشکلات داخلی و خارجی است
 • نظر مشایی درباره حماسی سیاسی
 • به رهبرانقلاب گفتم انتخاب شوم هماهنگ ترین دولت با رهبری را تشکیل می دهم
 • كانديداتوري خاتمی باعث "حماسه سیاسی" است
 • افزایش حقوق کارمندان ازفروردین قابل اجراست
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس