مشروح اخبار


» میهمانان مراسم تحلیف مشخص شدندعبدالرضا مصری سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به جلسه امروز این هیئت، گفت: در جلسه امروز هیئت رئیسه مجلس مسائل کلی مجلس و نیز مراسم تحلیف و نحوه برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم بحث و بررسی‌ شد.


عبدالرضا مصری سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به جلسه امروز این هیئت، گفت: در جلسه امروز هیئت رئیسه مجلس مسائل کلی مجلس و نیز مراسم تحلیف و نحوه برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم بحث و بررسی‌ شد.
وی ادامه داد: بیشترین زمان جلسه امروز به موضوع مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب اختصاص یافت؛ در جلسه امروز در مورد ترکیبات مراسم تحلیف و محل‌ استقرار مهمانان و نیز ساعت آن در روز ۱۳ مرداد بحث و بررسی شد. البته قرار شد در مورد ساعت آن بیشتر بحث شود تا ببینیم که چه ساعتی برای برگزاری این مراسم مناسب‌تر است. 

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در ادامه افزود: در جلسه امروز نحوه حضور مهمانان داخلی و خارجی در مراسم تحلیف مورد بررسی قرار گرفت. برگزاری این مراسم در روز ۱۳ مرداد قطعی است و فقط در جلسه امروز در مورد ساعت برگزاری آن بحث شد. مصری تأکید کرد: در بخش دیگری از جلسه امروز در مورد اینکه مراسم تحلیف به چه شیوه و در چه ساعتی برگزار شود، بحث‌هایی صورت گرفت؛ همچنین در مورد مسائل تشریفات و حضور مهمانان و نیز تقسیم فضاها در مراسم تحلیف نیز بررسی‌هایی صورت گرفت تا ان‌شاء‌الله این مراسم خوب برگزار شود.
 
وی در ادامه اظهار داشت: در جلسه امروز، درباره موضوعات مطرح شده به نتیجه نرسیدیم البته هیئت رئیسه یک جلسه دیگر تا زمان برگزاری مراسم تحلیف در هفته آینده خواهد داشت.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به بررسی مسائل منطقه‌ای در جلسه امروز هیئت رئیسه، گفت: تحلیل اوضاع سوریه، مصر و برخی کشورهای منطقه از دیگرمواردی بود که در دستور جلسه امروز قرار داشت.

به گزارش نسیم، مصری افزود: مجلس شورای اسلامی هیچ دخالتی در دعوت میهمانان خارجی ندارد و این دعوت ها از طریق وزارت امور خارجه صورت می پذیرد. مجلس شورای اسلامی تنها وظیفه دعوت از میهمانان داخلی را برعهده دارد و برای حضور میهمانان هیچ گونه شرطی مشخص نشده است.

به گزارش فارس، عضو هیئت رئیسه مجلس بیان اینکه حضرات آیات هاشمی‌رفسنجانی، جنتی و مهدوی‌کنی میهمانان ویژه مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب هستند، گفت: میهمانان این مراسم در سطح رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر، رئیس مجلس و حداقل در سطح وزیر امور خارجه خواهند بود.

ضرغام صادقی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز (دوشنبه) اعضای این هیئت پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه، درباره آخرین تحولات منطقه و مسائل روز بحث و تبادل نظر شد.

وی در ادامه با اشاره مراسم تحلیف حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور منتخب، با بیان اینکه مراسم تحلیف روحانی ۱۳ مردادماه و یک روز پس از مراسم تنفیذ در خانه ملت برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این جلسه کمیته‌ای که برای برگزاری مراسم تحلیف تشکیل شده بود، گزارشی ارائه داد.

ضرغام صادقی با بیان اینکه احتمالاً مراسم تحلیف روحانی ساعت ۱۱ تا ۱۳ روز ۱۳ مرداد در صحن علنی مجلس آغاز می‌شود، گفت: البته هنوز تصمیم نهایی درباره زمان برگزاری این مراسم اتخاذ نشده است و ممکن است از ساعت ۱۶ در پارلمان آغاز شود، چون برخی از میهمانان مراسم تحلیف همان روز ۱۳ مرداد وارد تهران می‌شوند.

وی با بیان اینکه در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب، علی لاریجانی رئیس مجلس، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضاییه و همچنین حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور منتخب سخنرانی خواهند کرد، گفت: رئیس‌جمهور منتخب هم میهمانانی خواهد داشت که باید برای حضور آنان در پارلمان، تمهیدات لازم انجام شود و هماهنگی با مجلس در این زمینه صورت گیرد.

به گفته وی، جمع‌بندی در جلسه هیئت رئیسه مجلس این شد که میهمانان مراسم تحلیف در سطح رئیس‌جمهور، نخست وزیر، رئیس مجلس و حداقل در سطح وزیر امور خارجه باشند، بر این اساس، میهمانان مراسم تحلیف روحانی، نماینده ویژه رئیس‌جمهور یا مدیرکل یک سازمان کشوری نخواهند بود.
ضرغام صادقی اضافه کرد: در این مراسم، علاوه بر نمایندگان مجلس نهم، «آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان، آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری به عنوان میهمانان ویژه مراسم تحلیف»، همچنین سفرای کشورهای خارجی، اعضای کابینه و استانداران، مسئولان لشکری و کشوری، رؤسای قوا و نمایندگان رهبر معظم انقلاب در استان‌ها در این مراسم حضور خواهند داشت.

تاریخ انتشار : 1 مرداد 1392 04:07» اخبار مرتبط:

 • رئیس شورای شهر دوگنبدان انتخاب شد
 • اولین دیدار خارجی حسن روحانی
 • احتمال تعطیلی مراکز اداری تهران در روز برگزاری مراسم
 • آخرین اخبار از حضور سران خارجی در مراسم تحلیف حسن روحانی+اسامی
 • تهدید یک نماینده مجلس : از جک استراو با گوجه فرنگی استقبال میکنم!
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام