مشروح اخبار


» اعتراض مردم دشتی به تجزیه این شهرستاندر پی اعتراضات شخصیت‌های مختلف شهرستان دشتی نسبت به تجزیه این شهرستان، هزاران نفر از مردم خورموج نیز با...


به گزارش پایگاه خبری راک نیوز؛  از شهرستان دشتی، در پی اعتراضات شخصیت‌های مختلف شهرستان دشتی نسبت به تجزیه این شهرستان، هزاران نفر از مردم خورموج نیز با امضای چهار طومار جداگانه در محل حسینیه میرزا، مساجد الزهرا، امام رضا (ع) و جامع این شهر اعتراض خود را به تجزیه شهرستان دشتی اعلام کردند.

در این طومار آمده است: شهرستان دشتی منطقه‌ای فرهنگ‌پرور و مهد علم و ادب و فقاهت جنوب کشور با دستاوردها و میراث‌های گرانبهای علمی، ادبی و فرهنگی است.

مردم شهرستان دشتی در ادامه این بیانیه افزودند: این شهرستان مرکز پرورش صدها تن از عالمان دینی، مجتهدان، شاعران، نویسندگان، نخبگان و فرهیختگان نامدار کشور است که مردم آن همواره به دیانت، تهذیب نفس، سلامت اجتماعی و رفتاری نام‌آور بوده‌اند.

در ادامه این بیانیه خاطرنشان شده است: مردم این دیار در دوران پیش از انقلاب همواره در محرومیت و فقر امکانات به سر می‌بردند و این شهرستان به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در مسیر توسعه، پیشرفت، تعالی و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.

مردم دشتی در این طومار افزوده‌اند: اکنون بروز زمزمه‌هایی مبنی بر انتزاع و تجزیه این شهرستان به گوش می‌رسد که موجبات نگرانی مردمان شریف این دیار را فراهم آورده است.

در این طومار افزوده شده است: این امر به یقین پیامدهای ناگواری را از نظر اجتماعی و فرهنگی به دنبال خواهد داشت و موجب محروم ماندن هر دو بخش خواهد شد.

مردم شهرستان دشتی اضافه کرده‌اند: بدیهی است که نادیده انگاشتن تمام این مناسبات و پیوندها و وابستگی‌ها سبب بروز اختلافات و از هم‌گسیختگی فرهنگی و اجتماعی خواهد بود.

معترضان در این طومار بیان کرده‌اند: امید است مسئولان دلسوز و دوراندیش نظام مقدس جمهوری اسلامی با درایت و درک حساسیت موضوع آرامش را به شهرستان و آسودگی‌خاطری را به مردم شریف و حق‌شناس آن هدیه کنند./فارستاریخ انتشار : 7 مرداد 1392 23:41» اخبار مرتبط:

 • تبدیل شدن عروسی به عزا در دشتی
 • جاری شدن سیل در مناطق زلزله زده استان بوشهر
 • خبرهای تکمیلی از زلزله استان بوشهر
 • زلزله ۶.۱ ریشتری دشتی بوشهر را لرزاند
 • 3 انتصاب در بنیاد مسکن استان بوشهر
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام